Petīcija “Par kristīgajām un ģimenes vērtībām” iesniegta Saeimai

Ievietoja | Sadaļa Jaunumi! | Publicēts 12-02-2019

Ieteikt draugiemPačivini Share on Facebook Izprintē Nosūti draugam e-pastu

2018.gada 18.novembrī mūsu valsts svinēja savas pastāvēšanas 100 gadu jubileju. Tā ir Dieva svētība, ka tik maza nācija spējusi pastāvēt un izdzīvot gadsimtiem ilgos pārbaudījumos. Viens no Latvijas simtgadei veltītajiem pasākumiem bija pirmā starpkonfesionālā Tautas lūgšanu sapulce “Dievs, svētī Latviju”, kas notika 2018.gada 20.oktobrī “Skonto” hallē Rīgā. Tajā ar uzrunu un lūgšanu piedalījās Latvijas vadošo kristīgo konfesiju bīskapi un garīgie vadītāji. Pasākuma mērķis bija vienot Latvijas kristiešus kopīgā lūgšanā par mūsu valsts drošību, labklājību un nākotni, iestāties par kristīgām un ģimenes vērtībām. Sapulce “Dievs, svētī Latviju” guva plašu atsaucību, pulcējot vairākus tūkstošus kristiešu no visdažādākajām Latvijas draudzēm.

Katra Latvijas iedzīvotāja pienākums ir sargāt mums uzticēto dāvanu - Latvijas valsti, un rūpēties, lai tiktu saglabātas arī mūsu tautas morāles normas un vērtības. Latvijas Satversmes 110.pants nosaka, ka “valsts aizsargā un atbalsta laulību - savienību starp vīrieti un sievieti, ģimeni, vecāku un bērna tiesības”. Bet Satversmes preambulā teikts, ka “Latvijas identitāti Eiropas kultūrtelpā kopš senlaikiem veido latviešu un lībiešu tradīcijas, latviskā dzīvesziņa, latviešu valoda, vispārcilvēciskās un kristīgās vērtības.” Saliedētas un stipras sabiedrības pamats ir stipra ģimene un mūsu valstī pastāvošie likumi nosaka, ka kristīgās un ģimeniskās vērtības ir daļa no Latvijas tautas identitātes.

Diemžēl šodien mūsu valsts atrodas neapskaužamā stāvoklī - pēdējo gadu laikā no tās aizbraukuši simtiem tūkstošu valstspiederīgo, lielākā daļa iedzīvotāju atrodas parādu un kredītu verdzībā, demogrāfiskā situācija un tās prognozes gadu no gada pasliktinās. Kritisko demogrāfisko stāvokli vēl sliktāku dara bezatbildīga dzīvesveida un viendzimuma attiecību popularizēšana, kā arī politiskā atbalsta trūkums ģimenes institūta stiprināšanas pasākumiem un bērna tiesībām augt ģimeniskā vidē. Neapturot darbības, kas vērstas uz sabiedrības izpratnes maiņu par veselīgas ģimenes modeli, tiks dots liktenīgs un neatgriezenisks trieciens latviešu tautas pastāvēšanai. Kristīgo morāles standartu ignorēšana izglītības un audzināšanas procesā vairos jauniešu degradāciju, atkarību izraisošo vielu lietošanu, alkoholismu, narkomāniju un noziedzības pieaugumu.

Šo iemeslu dēļ Tautas lūgšanu sapulces “Dievs, svētī Latviju” ietvaros tika sagatavota petīcija “Par kristīgām un ģimenes vērtībām”, kuras mērķis bija paust kristīgās sabiedrības nostāju, uzsverot tradicionālās laulības un ģimenes nozīmīgumu. Petīciju varēja parakstīt gan elektroniski balsošanas vietnē https://parlatviju.lv/, gan papīra formātā. Nepilnu trīs mēnešu laikā tika savākti 7699 paraksti. Savāktais parakstu skaits atspoguļo Latvijas sabiedrības attieksmi - mēs cienām tradicionālo ģimenes modeli, morāles standartus un kristīgās vērtības. Mēs iestājamies par Latvijas nākotni un labklājību. Mēs aicinām Latvijas vadītājus atbalstīt idejas, iniciatīvas, aicinājumus, likumdošanas projektus un noteikumus, kas atbilst valsts konstitūcijā noteiktajām vērtībām! Mēs iestājamies par Latviju kā spēcīgu Eiropas valsti ar savām vērtībām un pārliecību, kas balstīta Satversmē.

Starp petīcijas parakstītājiem bija vairāk nekā 90 dažādu kristīgo konfesiju un draudžu mācītāji, tostarp Latvijas vadošo konfesiju bīskapi un garīgie vadītāji - Romas katoļu baznīcas kardināls Jānis Pujats, Romas katoļu baznīcas arhibīskaps, metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskapa Jāņa Vanaga pārstāvis, Rīgas iecirkņa prāvests un Vecās Sv.Ģertrūdes draudzes mācītājs Krists Kalniņš, Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Kaspars Šterns, Latvijas Vasarsvētku draudžu apvienības goda bīskaps Jānis Ozolinkevičs, Latvijas Vasarsvētku draudžu apvienības bīskaps Modris Ozolinkevičs, Latvijas Vasarsvētku draudžu centra bīskaps Nikolajs Gribs, Latvijas Apvienotās Metodistu baznīcas superintendants Edgars Šneiders, Septītās dienas Adventistu Latvijas draudžu savienības bīskaps Vilnis Latgalis, Pestīšanas Armijas Latvijā vadītājs Roberts Tufstroms, draudzes “Jaunā Paaudze” bīskaps Aleksejs Ļedjajevs, Latvijas Nacionālo bruņoto spēku virskapelāns Elmārs Pļaviņš, Latvijas Kristīgā radio prezidents Tālivaldis Tālbergs, Mateja baptistu draudzes mācītājs, eksministrs un Rīgas domes deputāts Ainars Baštiks.

****

2019.gada 6.februārī Latvijas Republikas Saeimas deputātiem un Saeimā pārstāvētajām politisko partiju frakcijām tika iesniegta parakstītā petīcija “Par kristīgām un ģimenes vērtībām”, kā arī “Atklāta vēstule par kristīgām un ģimenes vērtībām Latvijā”. Atklātā vēstule iesniegta arī Valsts prezidentam un Ministru kabinetam. Vēstulē uzsvērts, kādas negatīvas sekas Latvijai rada kristīgo morāles standartu ignorēšana izglītības sistēmā, kā arī bezatbildīga dzīvesveida un viendzimuma attiecību popularizēšana. Latvijas vadītāji tiek aicināti atbalstīt idejas, iniciatīvas, likumdošanas projektus un noteikumus, kuri atbilst valsts konstitūcijā noteiktajām vērtībām, kā arī aizsargāt tradicionālo ģimenes modeli kā Satversmē garantētu nemaināmu vērtību. Atklāto vēstuli parakstījis starpkonfesionālās Tautas lūgšanu sapulces “Dievs, svētī Latviju!” organizators un petīcijas “Par kristīgām un ģimenes vērtībām” iniciators, kristiešu draudzes “Kristus Pasaulei” vecākais mācītājs Mārcis Jencītis.

Ar Petīcijas pilnu tekstu varat iepazīties šeit: https://parlatviju.lv/
Plašāka informācija: https://dievssvetilatviju.info/
Kontaktinformācija: Luīze Zveja, tālr. 20016806, e-pasts: luize.zveja@gmail.com

****

“Laikmeta zīmju” komentārs. Par starpkonfesionālo Tautas lūgšanu sapulci “Dievs, svētī Latviju!” (lasiet ŠEIT) un tajā pieņemto petīciju “Par kristīgām un ģimenes vērtībām” (lasiet ŠEIT) jau esam rakstījuši, aicinot Latvijas kristiešus un visus labas gribas cilvēkus pievienoties iniciatīvai un petīciju parakstīt. Tomēr bija cilvēki, tostarp kristieši, kas mums šajā sakarībā jautāja: “Kāda no šādas petīcijas jēga? Tas taču nav ne likumprojekts, ne sabiedriska iniciatīva, bet tukša pļāpāšana, kuru tāpat neviens neņems vērā!” Šādiem skeptiķiem gribam teikt - jēga tomēr ir! Izturēties pret petīciju nopietni vai ignorēt to - tas atkarīgs no tautas kalpu sirdsapziņas. Tomēr laiku pa laikam ir noderīgi gan viņiem, gan mums pašiem atgādināt, ka, saskaņā ar Satversmi, suverēnā vara Latvijā pieder tās tautai un deputāti ir tikai tautas kalpi, kuru morāls pienākums ir pēc labākās apziņas strādāt tās interesēs.

Kristieši ir daļa no Latvijas tautas. Tāpat kā visiem Latvijas pilsoņiem, arī kristiešiem ir tiesības brīvi paust savu viedokli valstij un tautai nozīmīgos jautājumos. Satversmes Preambula par vienu no latviskās identitātes stūrakmeņiem atzīst kristīgās vērtības. Ņemot vērā, ka vairāk nekā puse jaunievēlēto Saeimas deputātu ir jaunpienācēji politikā, ir būtiski nepieciešams viņiem likt pie sirds deputāta zvērestā doto solījumu aizsargāt Satversmē noteiktās nemaināmās vērtības, tostarp laulību starp vīrieti un sievieti un tradicionālu ģimenes modeli. Būtiski tas ir arī tāpēc, ka Saeimā citu starpā iekļuvuši arī politiķi, kuru “vērtības” ir gluži pretējas kristīgajām. Viņi neslēpj, ka gatavi cīnīties par savām pseidovērtībām ar visiem iespējamiem līdzekļiem. Vai kristiešiem ir morālas tiesības klusēt?

Apklusināt kristīgās sabiedrības balsi vēlas daudzi. Kristiešiem tiek pārmesta jaukšanās politikā, bet ne jau par politiku ir runa. Dieva Vārds saka, ka Baznīca, Draudze, kristīgā sabiedrība ir katras nācijas sāls, kas to pasargā no pilnīgas morālas degradācijas. Tāpēc kristieši ir atbildīgi Dieva priekšā par zemi un tautu, kas tiem uzticēta. Latvijas kristieši ir atbildīgi par Latvijas nākotni, tāpēc nedrīkst klusēt, kad tiek uzbrukts mūsu tradicionālajām, gadsimtos izkoptajām morāles un tikumības vērtībām. Iespējams, ka petīcija “Par kristīgām un ģimenes vērtībām” ir vairāk deklaratīvs nekā juridisks dokuments, tomēr tā pauž ievērojamas sabiedrības daļas viedokli, kas valsts likumdevējiem un izpildvarai jāņem vērā. Kristiešiem ir jāiemācās droši pacelt savu balsi, aizstāvot sabiedrības kopējās intereses. Var teikt, ka ar šo petīciju esam kļuvuši gatavāki nākotnes cīņām, kādas noteikti būs. Tāpēc būsim dedzīgi Kristus sekotāji, bet vienlaikus atbildīgi savas zemes un tautas patrioti, kas neklusēs brīdī, kad ir jārunā, un nepaliks sēžam baznīcas solā, kad jāiet un jādara. Dievs, svētī mūsu Latviju!

Līdzīgie raksti:

    Nekas nav atrasts

Komentāri (1)

  1. Protams, šī iniciatīva ir atbalstāma un mūsu ģimene, kā arī daudzi pazīstamie, parakstījās. Bet pārsteidzošs ir parakstījušo atbalstītāju skaits, kas ir tik mazs… :( Turklāt lauvas tiesu parakstu jau savāca TLS. Nezinu, cik efektīga bija pārējā informatīvā kampaņa, bet manuprāt kristīgajā vidē šī bija visai zināma akcija. Bet nav savākti ne tuvu 10 000 paraksti, kas nieks vien būtu LV daudzskaitlīgajam kristiešu pulkam. Vai pārējie kristieši ir aizmiguši, iebaroti un ieplūduši kopējā patērētāju sabiedrības masā? Vēl arī atmiņā ir tas, ar kādu gliemeža tempu un masīvu info kampaņu LKR tika knapi savākti 10 000 paraksti pret Stambulas konvenciju. Tas liek aizdomāties, vai tik maz aktīvi, dzīvi kristieši mūsu valstī ir palikuši?! Negribētos tam ticēt…

    Ak, Dievs, pamodini un sapurini savējos, lai neesam aizmiguši, remdeni, bet tiktu aizdegti ar Tavu Garu! “…lai jūs būtu nevainojami un šķīsti, nepeļami Dieva bērni sabojātas un samaitātas paaudzes vidū, un tanī mirdzētu kā spīdekļi pasaulē…” (Fil.2:15)

Uzraksti komentāru