Cerību oāze Amerikas plašumos

Ievietoja | Sadaļa Kristietis dodas pasaulē | Publicēts 28-11-2016

Ieteikt draugiemPačivini Share on Facebook Izprintē Nosūti draugam e-pastu

Solvita Jākobsone ir pieaugušo tālākizglītības iestādes “Latvijas Bībeles Centrs” (LBC) administratore. Amerikas Savienotās Valstis Solvita apmeklējusi ne reizi vien, gan mācoties un apgūstot sociālā darba iemaņas, gan ciemojoties pie draugiem un paziņām. Arī šogad (2016) Solvitai Dievs uzdāvināja ceļojumu uz Ameriku. Līdztekus draugu un dabas parku apmeklējumiem Solvita apvienoja patīkamo ar lietderīgo un devās uz Peorijas pilsētu, lai iepazītos ar LBC ilggadējā sadarbības partnera un atbalstītāja, palīdzības organizācijas “Peoria Rescue Ministries” kalpošanu. Redzētajā viņa vēlas dalīties arī ar jums, cienījamie lasītāji.

****

- Kaut arī “Peoria Rescue Ministries” ilggadējais izpilddirektors Džerijs Trečeks (Jerry Trecek) Latvijā un LBC viesojies daudzkārt, jāatzīstas, ka par šīs misijas darbu un kalpošanu līdz šim braucieniem zināju visai maz. Man Džerijs vairāk asociējās ar mīļu amerikāņu kungu gados, kristīgu brāli un savā ziņā darbabiedru kristīgās kalpošanas darbā, taču tas arī viss. Tāpēc, kad Dievs pavēra ceļu šim ceļojumam, es ar prieku ieplānoju arī Peorijas apmeklējumu, lai savām acīm redzētu Džerija un viņa komandas paveikto. Un tā 2016.gada 1.jūlija agrā rīta stundā uz laiku atstāju savu bāzes vietu Čikāgā un ar kompānijas “Amtrak” vilcienu dodos dienvidrietumu virzienā - uz Peoriju Ilinoisas pavalstī.

Solvita ceļā pie Džerija un pārējiem Peorijas Glābšanas kalpošanas cilvēkiem.

Peorija izvietojusies ASV ziemeļu daļā, Ilinoisas upes un Peorijas ezera krastos. Pilsētā dzīvo 115 000 iedzīvotāju, bet kopā ar lauku apgabaliem un apkārtnes mazajām pilsētiņām iedzīvotāju skaits sasniedz 374 000 cilvēku. 1680.gadā franču kolonisti šeit uzcēla fortu, kas bija pirmā eiropiešu apmetne Ilinoisas štata teritorijā. Forts gāja bojā ugunsgrēkā 17.gadsimta beigās. 1813.gadā tika uzbūvēts jauns nocietinājums - Klarka forts, kam 1825.gadā piešķīra nosaukumu Peorija. Vārds cēlies no vietējās indiāņu cilts. 1835.gadā Peorijai piešķīra ciemata, bet 1845.gadā - pilsētas tiesības.

Peorijas pilsēta Ilinoisas pavalstī, Ilinoisas upes krastā. Pilsētas centrs.

Dzelzceļa stacijā mani sagaida viens no “Peoria Rescue Ministries” valdes locekļiem Denijs Šels ar savu dzīvesbiedri Diānu. Dzīvošu viņu mājā, kurā man ierādīta sava istaba. Bez Šelu pāra mājā dzīvo vēl divi iemītnieki - kaķi Kitija un Pitijs. Savukārt dārzā var ieraudzīt dažādu pasugu Ziemeļamerikai raksturīgus putnus, kuriem te kokos iekārtas barotavas, sastapt visuresošās Amerikas vāveres, bet vakaros, kad iestājās tumsa, ciemos mēdz ierasties amerikāņiem tik pazīstamie rakūni jeb latviski runājot - jenoti, kuriem saimnieki atstājuši putnu neapēsto cienastu - kukurūzas vālīti. Paši saimnieki pēc darbā un kalpošanā pavadītas dienas vakaros relaksējas spēlējot dažādas galda spēles - gan mums zināmas, gan nepazīstamas, bet tomēr aizraujošas.

Zvērudārzs Šelu ģimenes pagalmā - runcis Pitijs, “vūdpekers” un mūžam kārais “rakūninš”. Garšīgi!

Mana iepazīšanās ar “Peoria Rescue Ministries” (”Peorijas Glābšanas kalpošanas”) darbu sākas jau pirmajā ciemošanās dienā. Jāteic, līdz tam es nemaz tā īsti nebiju aptvērusi šīs kalpošanas patiesos apmērus un nozīmi. Domāju, ka šī misija, kas nāk no Amerikas mērogiem nelielas pilsētas, ir viena no daudzajām šāda veida ierindas kalpošanām Amerikā, kas sludina Evaņģēliju un strādā žēlsirdības darbu. Taču tas, ko ieraudzīju, mani pārsteidza. “Peoria Rescue Ministres” tiek uzskatīta par vienu no tamlīdzīgas kalpošanas līderēm visā Amerikā. Viņu darba apjoms patiesi ir iespaidīgs. Misijai ir sešas darba nozares un ievērojama kalpošanas pieredze Ilinoisas štata centrālajā daļā.

“Peoria Rescue Ministries” logotips un moto: praktiska kristietība darbībā.

Taču vispirms mazliet vēstures. “Peoria Rescue Ministries” saknes meklējamas pie neliela veikaliņa uz vienas no Peorijas ielām, kur 20.gadsimta 50.gados divas kristīgas māsas, kam Dievs sirdī bija ielicis rūpi par bezpajumtniekiem, sāka tiem ik dienas izdalīt bezmaksas kafijas krūzi un virtuļus. 1955.gada oktobrī abas sievietes tikās ar ASV Kalpotāju Asociācijas vadību un lūdza izveidot pilsētas misijas valdi, kas varētu uzņemties atbildību par šīs kalpošanas turpmāko attīstību. Tā paša gada novembrī tika pieņemta organizācijas satversme un ievēlēta Direktoru padome. Turpmāko gadu laikā žēlsirdības darbs piedzīvoja varenu Dieva svētību. Misijas brīvprātīgie sludināja Jēzus Kristus Evaņģēliju bezpajumtniekiem, vienlaikus sniedzot tiem arī materiālu un emocionālu atbalstu. Tā pamazām izauga kalpošana, kas šodien pazīstama kā Peorijas Glābšanas misija.

Fotoattēli no Peorijas pilsētas misijas vēstures.

1968.gadā par Peorijas misijas direktoru kļuva Džerijs Trečeks, kurš kopā ar sievu Barbaru apmetās misijas namā, kas tolaik bija visai bēdīgā stāvoklī. Džerija degsmes un Dieva bagātīgo svētību dēļ 1985.gadā radās iespēja uzcelt jaunu ēku, kas pavēra daudz plašākas kalpošanas iespējas. Turpmākajos gados attīstījās citas kalpošanas nozares. 2015.gadā “Peoria Rescue Ministries” visas kalpošanas nozares kopā izdalīja vairāk nekā 70 000 bezmaksas ēdienu porciju, šim nolūkam patērējot vairāk nekā 44 000 kilogramu pārtikas, nodrošināja naktsmājas 28 000 cilvēku, apģērba tūkstošiem bezpajumtnieku un nabago, izdalot tiem vairāk nekā 100 000 drēbju vienību. Vienlaikus ticis veikts arī plašs evaņģelizācijas darbs un 2015.gadā savas dzīves Kristum atdevuši 626 cilvēki. Jāpiebilst, ka visi misijas pakalpojumi ir bez maksas.

“Peoria Rescue Ministries” kalpošana cilvēkiem - paēdināt, apģērbt, aprūpēt un pasludināt Evaņģēliju.

“Peoria Rescue Ministries” ir bezpeļņas organizācija, ko uztur privātpersonu, draudžu un uzņēmēju ziedojumi. Organizācijas mērķi ir 1) veikt starpkonfesionālu žēlsirdības darbu, palīdzot, atbalstot un rūpējoties par trūcīgiem vīriešiem, dodot tiem pagaidu mājas un darbu, un sekmējot viņu garīgo, morālo un emocionālo atjaunošanos caur Jēzus Kristus Evaņģēliju; 2) piedāvāt dzīvību saudzējošu alternatīvu abortam, apmierinot grūtnieču garīgās, emocionālās un materiālās vajadzības, palīdzot tām iegūt vecākiem nepieciešamās iemaņas un mācot par seksuālu atturēšanos, sniegt cerību sievietēm, kas jau izdarījušas abortu; 3) kristīga padomdošana cilvēkiem viņu garīgajās un emocionālajās vajadzībās, īpašu uzsvaru veltot ģimenes stiprināšanai; 4) nodrošināt pagaidu mājas cietušām sievietēm un sievietēm ar bērniem, nostiprināt viņu izglītību un profesionālās iemaņas, kā arī veicināt šo sieviešu personību atjaunošanos, sludinot tām Evaņģēliju.

Ilggadējais “Peoria Rescue Ministries” izpilddirektors Džerijs Trečeks ar dzīvesbiedri Barbaru.

“Peoria Rescue Ministries” ir tāda kā jumta organizācija pārējām kalpošanas darba nozarēm. Tūlīt pēc ierašanās Peorijā Denija sieva Diāna ved mani iepazīties ar divām no tām. Pirmo apmeklējam 1987.gadā dibināto Sieviešu Grūtniecības centru (Women’s Pregnancy Center). Centrā ierodamies tieši no vilciena un izrādās, ka te darba diena jau beigusies. Neskatoties uz to un arī faktu, ka mūsu vizīte nebija iepriekš pieteikta, centra darbinieki mūs uzņēma ļoti laipni, ar lielu rūpību un ieinteresētību izrādot telpas un pastāstot par savu kalpošanu. Centrs sniedz atbalstu un palīdzību apmēram 300 grūtniecēm mēnesī. Tas radīts, lai kalpotu sievietēm, kuras piedzīvo neplānotu grūtniecību vai atgūstas pēc aborta traumas. Sieviešu Grūtniecības centrs ir viena no tā sauktajām pro-life organizācijām, kuras nolūks ir sniegt sievietēm, kas nonākušas grūtībās, patiesu Kristus mīlestību vārdos un darbos.

Sieviešu Grūtniecības centrs Peorijā, Ilinoisas pavalstī.

Centrā iespējams veikt bezmaksas grūtniecības testu, ultrasonogrāfiju, piedalīties pirmsdzemdību un vecāku iemaņu apmācības programmā, saņemt zīdaiņu pārtiku, autiņus, apģērbu un citas nepieciešamās preces. Centrs piedāvā arī apģērbu pašām grūtniecēm, psiholoģisko un emocionālo atbalstu dzemdību laikā, sniedz konsultācijas par grūtniecības gaitu, augļa attīstību un alternatīvu abortam, palīdz sievietēm saņemt medicīnisko, juridisko un finansiālo palīdzību. Ik gadu centra darbinieces vairāk nekā 80 valsts skolās nolasa lekcijas par atturīgu seksuālu dzīvrsveidu. Centrā strādā labi apmācīti brīvprātīgie kalpotāji, visi pakalpojumi ir bez maksas un konfidenciāli. Centrs piedalās arī īpašā programmā H.O.P.E. - “Healing of Post-abortion Emotions” (”Pēcaborta emociju dziedināšana”), kas paredzēta sievietēm ar pēcaborta traumatisko sindromu.

Centra ultrasonogrāfijas kabinets un privātpersonu un uzņēmēju saziedotās
zīdaiņu drēbītes, autiņbiksītes un citas nepieciešamās preces.

Mani īpaši uzrunāja uzraksts uz sienas tūlīt aiz ieejas durvīm centrā - “Lai tu pie mums ienāktu kā viesis, bet aizietu kā draugs”. Tas parāda attieksmi, kādu te sastop ne tikai  centra klientes, bet arī visas tā darbinieces. Par to, ka šeit darbinieki tiek vērtēti ļoti augstu, liecina pašu rokām veidots stends, kurā ir pilnīgi visu centra kalpotāju fotogrāfijas un vārdi. Tie nav tikai štata darbinieki, kas par savu darbu saņem atalgojumu, bet arī ikviens brīvprātīgais, kas veic pat vismazāko kalpošanu, piemēram, mazgā cilvēku saziedotās drēbes vai tīra atnestās kurpes. Šis stends ikvienai centra apmeklētājai parāda, cik daudz cilvēku rūpējas, lai viņas tiktu aprūpētas patiesā Kristus mīlestībā.

Lai tu pie mums ienāktu kā viesis, bet aizietu kā draugs - tāds ir Sieviešu Grūtniecības centra moto.

Līdzās Sieviešu Grūtniecības centram atrodas Barnabas centrs (Barnabas Center). Dievs visu sakārtoja tā, ka šis centrs, atšķirībā no Sieviešu Grūtniecības centra, kas darbu jau bija beidzis, savu darbu vēl nebija sācis, tāpēc arī tā darbinieki varēja man laipni parādīt telpas un pastāstīt par savu kalpošanu. Šis ir kristīgs padomdošanas centrs, ko “Peoria Rescue Ministries” izveidoja 1987.gadā. Daudziem, tostarp kristiešiem, ir problēmas laulības dzīvē, nomoka citi savstarpējo attiecību jautājumi, tāpēc pieredzējuši kristīgie padomdevēji šeit piedāvā bezmaksas konsultācijas un iedrošinājumu visu vecumu un dzimumu klientiem, tostarp bērniem, vientuļiem cilvēkiem un ģimenēm, kam nepieciešama Dieva palīdzība un skaidra nākotnes perspektīva dzīves problēmu risināšanā.

“Peoria Rescue Ministries” padomdošanas un konsultāciju vieta - Barnabas centrs.

Par to, ka šis ir kristīgs padomdošanas centrs, nevis parasta psihoterapijas prakse, liecina viss - telpu noformējums, uzraksti uz sienām, dekorācijas. Katras sarunas sākumā klients tiek brīdināts, ka atbildes uz viņa problēmām tiks meklētas caur Bībeles prizmu un pamatotas Dieva Vārdā nevis cilvēciskā gudrībā. Un cilvēki te nāk dažādi - ne tikai kristieši. Nāk cilvēki, kas tikuši mentāli, emocionāli un garīgi ievainoti - durvis ir atvērtas ikvienam. Šeit viņi var atklāti dalīties savās bailes, sāpēs un grūtībās, saņemot Dieva Vārdā balstītu padomu un iedrošinājumu. Barnabas centrs ir Amerikas Kristīgo padomdevēju asociācijas (American Association of Christian Counselors) dalībnieks.

Barnabas centrs - Dieva atbilde cilvēku problēmām.

Klāt svētdiena un mēs dodamies uz “Living Hope Community Church” draudzi Bartonvillā, kuru apmeklē vairāki “Peoria Rescue Ministries” kalpotāji, arī pats izpilddirektors Džerijs Trečeks. Iemesls, kāpēc gribu apmeklēt šo baptistu draudzi, ir tas, ka pirms pāris mēnešiem iepazinos ar tās mācītāju Artu Džordžu, kad viņš kopā ar Džeriju piedalījās Latvijas Bībeles Centra 2016.gada izlaidumā Rīgā. Zinot, ka plānoju viesoties ASV, Arts mani uzaicināja apmeklēt arī viņa draudzi. Un tā kā atrados tik tuvu Bartonvillai, nolēmu pieņemt viņa uzaicinājumu un Dievu pielūgt šajā draudzē.

“Living Hope Community Church”, apakšā labajā pusē - Solvita un draudzes mācītājs Arts Džordžs.

Pēc dievkalpojuma dodamies uz vēl divām misijas kalpošanas vietām. Vispirms apmeklējam 1965.gadā izveidoto lauku saimniecību, kas kalpo kā rehabilitācijas centrs vīriešiem ar atkarībām. Šis centrs pazīstams ar nosaukumu Uzvaras Akri (Victory Acres). Šeit tiek īstenota ilgtermiņa rehabilitācijas programma, kurā vīri pavada 9 - 12 mēnešus, apņemoties meklēt Dieva palīdzību un dziedināšanu no savas atkarības. Ar personīgu konsultāciju, Bībeles mācības, personīgu Bībeles studiju un lūgšanu palīdzību vīri mācās, ko nozīmē būt patiesās attiecībās ar Dievu un atkarīgiem vienīgi no Viņa žēlastības, mācās saprast un noticēt patiesībai, kas vienīgā spēj darīt tos brīvus. Programma izstrādāta tā, lai iemācītu šiem vīriem ikdienā staigāt ar Kristu, attīstītu dzīvei noderīgas prasmes un padarītu šos sātana nomocītos ļaudis par atbildīgiem, sabiedrībai derīgiem cilvēkiem.

Atkarīgo vīru rehabilitācijas centrs “Victory Acres”.

Atkarīgo rehabilitācijai tiek izmantota arī darba terapija, kas vērsta uz to, lai cilvēkus socializētu un ļautu tiem atgriezties normālā sabiedrībā. 1995.gadā misija noslēdza partnerības līgumu ar vienu no lielākajiem ASV uzņēmumiem “Caterpillar Inc.”, kura galvenais birojs atrodas Peorijā. Pārstrādājot koka paletes Uzvaras akru rehabilitanti iegūst darba pieredzi un nelielu finansiālu atbalstu katram rehabilitantam. Kā palešu pārstrādes produktu “Victory Acres” piedāvā premium klases mulču ainavu veidošanai, kas izgatavota no 100% pārstrādāta koka, tāpēc sadalās daudz lēnāk nekā tradicionālā mizas mulča. Tas ir perfekts risinājums zālienam, dārzam vai citai ainavas veidošanai. Mulču var izmantot arī kā pakaišus mājlopiem. Otrs darba terapijas virziens ir automašīnu un citas motortehnikas remonts. Par iegūtajiem līdzekļiem tiek nosegti visi misijas administratīvie izdevumi, kā dēļ cilvēku un draudžu ziedojumi var tikt pilnībā izmantoti vienīgi labdarībai.

Uzvaras akru rehabilitanti no koka paletēm izgatavo pirmklasīgu ainavu mulču.

Pēc viesošanās lauku saimniecībā dodamies uz 2004.gadā atvērto Esteres māju (Esther House), kas piedāvā pagaidu patvērumu problēmās nonākušām sievietēm un sievietēm ar bērniem. Dievs šim darbam devis gandrīz 1500 m2 lielu ēku. Mani īpaši uzrunāja ieejas durvis ēkas dievkalpojumu kapelā, kas pašas par sevi ir lielisks mākslas darbs no stikla un metāla. Durvju veidolā integrēta rakstu vieta no pravieša Jeremijas grāmatas 29.nodaļas 11.panta: “Es zinu Savus nodomus, ko Es jums esmu iecerējis, saka Kungs, miera nodomus, ne ļaunus, es došu jums nākotni un cerību” (jaunais tulkojums). Cik trāpīgi un piemēroti vārdi šai vietai. Sievietes, kas te dzīvo, gājušas cauri dažādām dzīves likstām, grūtībām un pārbaudījumiem, nonākot situācijā, ka viņām vairs nav bijis pat patvēruma, kur palikt. Esteres mājā šīs sievietes var piedzīvot patiesu Dieva mīlestību un cilvēku rūpes par viņām.

Esteres māja - patvērums no vardarbības cietušām sievietēm un mātēm ar bērniem.

Sievietes, kuras pārdzīvojušas nabadzību, ieslodzījumu, ļaunprātīgu izmantošanu, vardarbību, bezpajumtnieka dzīvi, noraidījuma sāpes un citus emocionālus vai garīgus ievainojumus, Esteres mājā var iesaistīties ilgtermiņa programmā, kas sniedz tām drošu vidi un mājīgu atmosfēru, iespēju iepazīt Jēzu Kristu un pieaugt savās personīgajās attiecībās ar Viņu. Personīgas attiecības ar Kristu kā Glābēju šeit tiek uzskatītas par vienīgo ceļu uz sievietes garīgo un emocionālo veselumu. Šeit ir arī plašas atpūtas telpas un salīdzinoši tik nelielai auditorijai patiesi iespaidīga bibliotēka. Programma sniedz arī iespēju iegūt Bībelē balstītu izglītību un profesionālās prasmes, kas ļauj sievietēm realizēt savu potenciālu un kļūt par produktīvām sabiedrības loceklēm.

Esteres mājas mājīgajā gaisotnē Kristus spēkā pārmainītas daudzu sieviešu un viņu bērnu dzīves.

Ir 4.jūlija rīts - ASV Neatkarības diena. Šodien dodamies uz Peorijas Glābšanas misijas galveno namu pilsētas centrā, tieši pretī Peorijas Policijas ēkai. Netālu no ieejas ēkā stāv iespaidīgs, vakaros izgaismots krusts ar uzrakstu “Jesus Saves” (Jēzus glābj). Pirmā lieta, ko ievēroju, ieejot namā, ir grīdas paklājiņš, uz kura redzams misijas logo un uzraksts - praktiska kristietība darbībā. Kaut arī ir nacionālo svētku diena, darbs misijā nerimst ne mikli un arī pats misijas izpilddirektors Džerijs ir savā darba vietā. Uzzinu, ka viņš speciāli ieradies manis dēļ, lai izrādītu paša izloloto namu un pastāstītu par kalpošanu, kas šeit tiek veikta. Tas parāda šī vīra pazemīgo kalpotāja sirdi, kura vienmēr cenšas citus vērtēt augstāk par sevi. Patiesi - reāla kristietība darbībā.

“Peoria Rescue Ministries” un “Peoria Rescue Mission” galvenā ēka;
attēlā apakšā labajā pusē - izpilddirektora Džerija Trečeka kabinets.

Galvenie šīs ēkas iemītnieki ir “Peoria Rescue Mission” (Peorijas Glābšanas misija). Tā dibināta, lai pasludinātu Jēzus Kristus Evaņģēliju bezpajumtniekiem un trūkumcietējiem vīriešiem, vienlaikus nodrošinot tos ar pārtiku, apģērbu un pajumti. Ikviens vīrs, kam vajadzīga palīdzība un kas gatavs ievērot misijā pieņemtos sadzīves noteikumus, šeit ir laipni gaidīts. Misijas ēkā atrodas naktspatversme ar 82 gultām, šeit ir iespēja nomazgāties dušā, sakopt sevi, paēst, izmazgāt drēbes un pavadīt brīvo laiku dienas centrā, lasot grāmatas un žurnālus vai spēlējot dažādas galda spēles. Guļamtelpā manu uzmanību izpelnījās raibie gultas pārvalki. Tie ir apkārtējo draudžu sieviešu roku darbs, kuras, atsaucoties aicinājumam, pašuva šo gultasveļu. Namā ir arī atsevišķas telpas, kurās uzturas tie, kas pabeiguši rehabilitācijas programmu Uzvaras Akros, bet kuriem dažādu iemeslu pagaidām nav izdevies atrast pastāvīgu darbu un dzīvesvietu. Saviem klientiem misija piedāvā arī bezmaksas apģērbu. Šeit var apģērbties no galvas līdz kājām - visu veidu apģērbs un apavi “Peoria Rescue Mission” pieejami jebkuram gadalaikam un vajadzībai.

Attēlos augšā - vīriešu naktspatversme (kreisajā pusē) un dienas centrs (labajā pusē);
attēlos apakšā - Peorijas misijas kapela (kreisajā pusē) un apģērbu noliktava (labajā pusē).

“Peoria Rescue Ministries” ēkā ir arī kapela, kurā regulāri notiek dievkalpojumi, tāpat klases Bībeles studijām. Reizi divos mēnešos organizācija izdod žurnālu “The Hope” (”Cerība”), kurā publicē cilvēku liecības, misijas pasākumu plānus un atskaites par atsevišķu kalpošanas nozaru aktivitātēm. Jā, ir vēl viena kalpošanas nozare, kuru man pašai gan neizdevās apskatīt. Tas ir Taupības veikals (Thrift Store), kur par zemu cenu var iegādāties cilvēku saziedotās preces. Šīs kalpošanas mērķis ir palīdzēt nabadzīgiem cilvēkiem, kuriem tomēr ir kaut kāds darbs un dzīves vieta, kā dēļ viņi nevar kvalificēties bezmaksas palīdzības saņemšanai. Samaksājot minimālu cenu par precēm, Taupības veikalā šie ļaudis var apmierināt savas ikdienas vajadzības. Veikalā var iegādāties apģērbu, mēbeles, sadzīves tehniku, rotaļlietas un mājas iedzīvi. Tajā pašā ēkā atrodas arī misijas noliktava. Šeit glabājas visas saziedotās preces, kas vispirms nonāk misijas kalpošanas vietās, bet atlikušais tiek realizēts veikalā.

Kreisajā pusē - “Peoria Rescue Ministries” noliktava un Taupības veikals;
labajā pusē - misijas izdevums ” The Hope”.

Ir valsts svētki un “Peoria Rescue Mission” ēkā viss tiek gatavots svētku svinībām. Visas dekorācijas patriotiskas un ieturētas ASV karoga krāsās, pat uz tortēm un kūciņām redzami mazi ASV karodziņi. Vietējie uzņēmēji saziedojuši pārtiku un dažādus našķus bagātīgai svētku maltītei, lai arī bezpajumtnieki varētu piedzīvot svētku gaisotni. Arī mēs dodamies vispirms uz mājām, bet vakarā uz Neatkarības dienas svinēšanu īsti amerikāniskā stilā. Amerikāņi patiešām mīl un māk svinēt valsts svētkus. Viņi to dara kopā veselām ģimenēm, ieskaitot bērnus un mājdzīvniekus, kuriem ap kaklu apsieti kaklautiņi nacionālā karoga krāsās. Arī cilvēki šajā dienā cenšas ģērbties ASV karoga krāsās.

Tā amerikāņi svin savu Neatkarības dienu.

Svētku kulminācija - grandioza uguņošana - Peorijā paredzēta pusdesmitos vakarā, taču cilvēki uz svētkiem ierodas un aizņem labākās vietas Ilinoisas upes krastmalā jau kopš agra rīta. Upes malā daudzi pavada visu dienu, rīkojot piknikus, cepot gaļu, ribas un desiņas, ēdot un spēlējot dažādas spēles. Gaisotne, kāda tur valda, mani patiesi pārsteidza. Pēc statistikas ziņām, tovakar Ilinoisas krastmalā bija sanākuši 190 000 cilvēki. Un bija jau arī vērts gaidīt - svētku salūts patiesi ir iespaidīgs! No baržām, kas novietotas uz upes, patriotiskas mūzikas pavadījumā gaisā uzvijas visdažādāko krāsu un formu raķešpuķu ziedi. Liels paldies visiem, kas mani Peorijā ar mīlestību uzņēma un dāvāja tik daudzus bagātīgus un neaizmirstamus iespaidus. Lai Dievs svētī viņus visus!

God, bless America! Dievs, svētī Ameriku!

Jau atgriežoties Latvijā uzzinu, ka ilggadējais “Peoria Rescue Ministries” izpilddirektors Džerijs Trečeks devies pelnītā atpūtā. Šis vīrs savā 48 gadus ilgajā kalpošanā bija iemīļots kristīgs darbinieks ne vien Peorijā un tās apkārtnē, bet arī partnerorganizācijās Latvijā un Ukrainā, kuras šī misija atbalsta. Tagad darba stafeti no onkuļa Džerija pārņēmis jaunais “Peoria Rescue Ministries” izpilddirektors Džonatans Roke (Jonathan Rocke). Novēlēsim šai plaukstošajai kalpošanai, kurai Dievs devis tik daudzus pašaizliedzīgus darbiniekus, valdes locekļus, brīvprātīgos, ziedotājus un draudzes, arī turpmāk būt par gaismu un patiesas kristīgas žēlsirdības piemēru gan Ilinoisā, gan visā Amerikā un citur pasaulē.

© Ervīns Jākobsons. Pārpublicēšanas vai citēšanas gadījumā atsauce uz autoru un interneta vietni www.laikmetazimes.lv obligāta.

Līdzīgie raksti:

    Nekas nav atrasts

Komentāri (2)

  1. ASV Neatkarības svētkos noteikti ir kas īpašs!

  2. Pēterim.

    Uzrunājošākais, ko var redzēt ASV iedzīvotājos un kas izpaužas arī Neatkarības svētku svinēšanā, ir milzīgais savas valsts patriotisms. Arī Amerikā pēc krīzes daudzi dzīvo pēc ASV standartiem visai nabadzīgi, taču neviens nesaka tādas aplamības kā: “Es mīlu šo zemi, bet nemīlu valsti!”, ko tik bieži nākas dzirdēt Latvijā. Amerikāņi ir iemācījušies atšķirt negodprātīgu politiķu darbību no tās Dieva dotās vērtības, kāda katrai nācijai ir sava valsts. Šādu patriotismu atliek vēlēt arī latviešiem.

Uzraksti komentāru