Kas mūs sagaida nākotnē? 2.daļa – protestantu atmoda un Latvija ideoloģiju globālajā sadursmē

Ievietoja | Sadaļa Latvijā un pasaulē | Publicēts 23-03-2015

Ieteikt draugiemPačivini Share on Facebook Izprintē Nosūti draugam e-pastu

Turpinām publicēt fragmentus no mācītāja Mārča Jencīša svētrunas par mūsdienu pasaules globālo ģeopolitisko procesu garīgajām saknēm un mūsu vietu tajos. Raksta 2.daļā - par protestantu un tai sekojošās evaņģēliskās atmodas pozitīvo devumu cilvēces garīgās un materiāli tehniskās domas attīstībā un līdz ar to arī labklājības veicināšanā, par Latvijas lomu un iespējamiem nākotnes scenārijiem pasaules globālajā ideoloģiju cīņā.

****

Viduslaikos katoļu baznīcas virskundzība bija pār visu pasauli. Tad atnāk vīrs, kurš arī ir katolis - Mārtiņš Luters - un viņam ir mācība, ka mūs glābj nevis labi darbi, bet Dievs ar Sava Dēla Jēzus Kristus asinīm, un nosauc to par protestantismu. Kristietībā ir protestantisms, katolicisms un pareizticība. Visiem ir Bībele un visi šie novirzieni balstīti Bībelē, taču pasaules vēsture rāda, ka valstīs, kur tradicionāli valda katolicisms vai pareizticība, ir arī vairāk diktatūras, vairāk nabadzības. Visur, kur valda protestantisms, kaut arī šobrīd cilvēki varbūt ir garīgi atdzisuši un atsakās no Dieva, tik un tā šīs valstis ir plaukstošākas, cilvēkiem ir vairāk brīvības, valstis ir bagātākas. Kaut gan daudzi saka, ka Savienotajās Valstīs notiek garīga atdzišana, tomēr viņiem ir liels kristīgs mantojums. Amerika ir visbagātākā, visvarenākā valsts pasaulē un tur ir vislielākā cilvēku brīvība. Kā cilvēki dzīvo Dienvidamerikā? Plaukst organizētā noziedzība, narkotiku un ieroču tirgošana, prostitūcija. Salīdziniet, cik protestantu ir Ziemeļamerikā, un cik - Dienvidamerikā.

Mārtiņa Lutera piemineklis Eislēbenē, Vācijā. Protestantu un vēlāk evaņģēliskā atmoda atnesa progresu un attīstību visām zemēm, kur šīs kustības iesakņojās un kļuva vadošās.

Arī Eiropā valstis, kur galvenokārt dzīvo protestanti, ir plaukstošākas, un, lai gan cilvēki nereti atkāpušies no Dieva, tomēr šo valstu pamatā ir kristīgi principi. Taču nekur statistikā neredz tādus ciparus, kādi tie ir Amerikā. 40% amerikāņu vismaz reizi nedēļā apmeklē dievkalpojumu. Šis skaitlis vairāk nekā divas reizes pārsniedz Rietumeiropas rādītājus. „Pew Research Center” veiktajā aptaujā 63% respondentu norādīja kā mazticamu, ka viņi varētu atbalstīt prezidenta kandidātu, kurš netic Dievam. Ticība Amerikā nekad nav bijusi tālu no politiskās varas augstākā līmeņa. Kad bijušie prezidenti Džordžs Bušs vecākais, Džimmijs Kārters un Bils Klintons stāvēja uz tribīnes blakus novecojušajam evaņģēlistam Billijam Grehemam bibliotēkas atklāšanas pasākumā par godu šim Amerikas slavenākajam evaņģēlistam, visi runāja par Grehema ietekmi uz viņu garīgo dzīvi. Viņš katram no šiem ASV prezidentiem bija personīgais padomdevējs garīgos jautājumos. Kas ir blakus mūsu prezidentam? Kas ir blakus Eiropas valstu prezidentiem? Es nesaku, ka Amerikas prezidenti ir svētie. Nē, taču vairāk vai mazāk viņi cenšas ievērot kristīgās normas.

Vācijā pēc kara pie varas bija prezidents, kurš bija kristietis. Viņš ticēja - ja viņi svētīs ebrejus, Dievs svētīs viņus. Vācijā pēc kara notika ekonomisks brīnums - tāds uzplaukums, kādu pasaule reti kur redzējusi. ASV un Eiropas Savienības valstu kopprodukts ir 50% no visu pasaules valstu kopprodukta. Krievijai šis skaitlis ir tikai 2,9%. Ja kādam šķiet, ka Krievija ir varena, tā nav patiesība. Krievijā valda totalitārisms un diktatūra, visi masu mediji ir apspiesti. NATO un Eiropas Savienības pārākums ir acīmredzams. Lai arī ASV finansē ap 75% no NATO izdevumiem un Eiropas sabiedroto devums ir nepietiekams, tomēr kodolvairogs un 5.panta garantijas paliek. Krievijas izdevumi armijas modernizācijai ir krasi pieauguši, tomēr Krievijā nav pat miljons karavīru. NATO valstīm ir trīs miljoni tehnoloģiski pilnībā nodrošinātos un savstarpēji savietojamos bruņotajos spēkos.

Kāda ir Amerikas ietekme uz pasaules valstīm? No Krievijas nāk propaganda, ka amerikāņi ir slepkavas, badā mērdētāji, okupanti un teroristi. Ja papētīsim dziļāk, redzēsim, ka agresors ir Krievija. Amerikāņi, protams, nav ideāli, bet tomēr. Korejā bija karš (1950. - 1953.), kurā sadūrās ANO deleģēto valstu koalīcija ASV vadībā un komunistu bloka valstis Ķīna un PSRS. Rezultātā valsts tika sadalīta Ziemeļkorejā un Dienvidkorejā. Vienā pusē bija amerikāņu armija, otrā - Krievijas ietekme un palīdzība. Kurā no šīm valstīm tu šodien gribētu dzīvot? Ziemeļkorejā ir koncentrācijas nometnes, bet kristieši sēž cietumos un tiek nomocīti līdz nāvei. Bet Dienvidkorejā ir pasaulē lielākā kristiešu draudze. Tur ir divas reliģijas - protestantisms un budisms, taču kristiešu kritiskā masa ir tik liela, ka mēs visi lietojam „Samsung”, LG un citu korejiešu uzņēmumu produkciju. Tā ir ārkārtīgi svētīta un bagāta valsts.

Šobrīd notiek karš Ukrainā. Ja paskatāmies kartē, redzam, kādus valsts rajonus okupējuši teroristi. Kāpēc Kijevā un Dņepropetrovskā nav „krievu pavasaris”, kaut Dņepropetrovska ir austrumu Ukraina un arī ietilpst Krievijas plānos? Krievijas ietekme apstājās pie Dņepropetrovskas un Harkovas, jo tur ir milzīgas protestantu draudzes. Tur nav apvērsuma. Viņi gan mēģināja, bet viņiem neizdevās. Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks izteicies, ka Dņepropetrovska ir viens no pašreizējās varas balstiem Ukrainas kontinentālajā daļā. Ukrainā uz papīra ir tikai pareizticība, bet realitāte ir cita. Tur pie varas bija diktators, bet apgabalos, kur ir daudz protestantu, diktatūra tika gāzta. Kur Ukrainā šobrīd ir visdrošāk? Kijevā, kur ir vislielākās draudzes Eiropā. Tur, kur ir Dieva Draudze, impērijas tiek gāztas.

Triec Krievijas nešķīsteņus no ukraiņu zemes!

Pēc I Pasaules kara tika nodibināta Nāciju Līga ar mērķi, lai vairs nekad neatkārtotos karš. Taču karš atkārtojās un pēc II Pasaules kara tika nodibināta Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO). Ukraina lūdza ANO ievest miera uzturētājus, bet ANO atteica. ANO ģenerālsekretārs Bans Kimuns teica: „Tagad sūtīt miera uzturēšanas spēkus uz Ukrainu, man liekas, nav lietderīgi.” ANO nevēlas uzturēt mieru Ukrainā un ANO rīcība saskan ar Krievijas prasībām. Kāpēc viņi neuztur mieru? Kāpēc tiem, kam uzliktas sankcijas, tomēr atļauj braukt uz Eiropu? ANO praktiski atceļ sankcijas pret Krieviju, uzaicinot Krievijas varas cilvēkus uz sēdi. Un ko ANO ieteica Latvijai? Ievērot krievu tiesības. Krievija to pašu saka Ukrainai. Nekādas krievu tiesības šeit pārkāptas netiek. Bet krieviem tik ilgi skalo smadzenes, ka viņi sāk tam ticēt. Ukraiņu vienīgais noziegums ir tas, ka viņi grib demokrātiju, bet demokrātija nav imperiālistu plānos. Jo vairāk diktatūras, jo labāk.

Protams, Krievijai, ASV un citām valstīm ir arī nacionālās intereses, ne tikai globālās. Krievijas imperiālisms var veicināt globālismu un var to sašķelt. Iespējams, ka Krievija ir izlēkusi no pasaules globalizācijas plāna, bet iespējams, ka nē. Varbūt tas ir tikai teātris - divas impērijas nolēma uzspēlēt spēles Ukrainas teritorijā. Mēs esam nepārtrauktās Austrumu un Rietumu imperiālisma izplešanās upuris. Tomēr nevajag aizmirst, ka paralēli globalizācijai joprojām pastāv protestantismā balstītā brīvība. Masoni rok no apakšas, tomēr pastāv nacionālas valstis, nacionālas intereses. Amerikas Savienotās Valstis šobrīd ir pret Krieviju. Vienīgie, kas šobrīd tiešām kaut ko dara, ir Amerika. Kā Eiropa reaģē? Tikai tāpēc, ka Amerika spiež, Eiropa kaut ko dara. Imperiālisti vienmēr ir vienojušies mūsu vietā un lēmuši par mums.

Eiropas enerģētiskā atkarība no Krievijas padara to nespējīgu adekvāti atbildēt agresoram.

Kāpēc Latvija šodien ir neatkarīga valsts? Kur ir tās saknes? Mēs esam bijuši Krievijas impērijas sastāvā, esam bijuši Vācijas pakļautībā. Bet reiz no Vācijas atnāca brāļi, kristieši, protestanti. Un no turienes Vidzemē cēlās pirmie skolotāji, pirmā latviešu inteliģence. Magdalēnai Elizabetei fon Hallartei Valmierā par piemiņu iestādīta liepa. Viņa bija muižniece, kas atbalstīja hernhūtiešu draudzes. Valmiermuižas īpašniece nodarbojās ar latviešu zemnieku izglītošanu, mācīja lasīt un rakstīt, dibināja skolas. Tieši viņa piedalījās pirmā skolotāju semināra izveidošanā Latvijā. No turienes radās visa latviešu inteliģence, no turienes Latvijas brīvība un valsts. Pateicoties viņai Brāļu draudzes kļuva par latviešu nacionālās izglītības un atmodas sākumu. Kas atnesa mūsu valstij brīvību? Dievs caur savu Draudzi, kaut tajā laikā valdīja impērija. Jo, kur ir Draudze, impērijas brūk.

Šodien no Krievijas pūš fašisma vēji. Ja Latvija atkal nonāks Krievijas sastāvā, šī nebūs vieta, kur varēs normāli dzīvot. Tas, kas notiek Ukrainā, ir spogulis tam, kas varētu notikt šeit, jo Ukrainā ir līdzīga situācija. Krimā skolas bērni uzbrūk tatāru bērniem. Kas tas ir? Staļina laiki? Cilvēkus aplaupa un demolē viņu namus, Ukrainas patriotus nogalina. Krimas vēsturiskajā galvaspilsētā tiks celts piemineklis „zaļajam Krievijas cilvēciņam”. Krievija iznīcina ukraiņu baznīcas Krimā. Ukrainā ir divas pareizticīgo Baznīcas - Kijevas patriarhāts un Ukrainas patriarhāts. Kijevas patriarhātu Krievija iznīcina. Viņi taisa ciet baznīcas, neļauj pulcēties, atņem baznīcām īpašumus. Arī katoļi bēg no turienes.

Krievijas imperiālisms ir ļoti bīstams. Ukraina un Baltkrievija stratēģiski ir ļoti būtiskas Krievijai. Tās ir buferis starp Krieviju un Rietumiem. Krievija nekad neatdos Ukrainu. Ja gadījumā Krievija zaudēs karu Ukrainā, tas nenozīmēs, ka viņi piekāpjas, bet, ka viņi patiešām nevarēja Ukrainu paņemt. Nākamā ir Moldova, pēc tam Baltijas valstis. Un starp Baltijas valstīm visvajadzīgākā ir tieši Latvijas teritorija. Ja Ukrainā risināsies tāds scenārijs, ka Krievija pakļauj Ukrainu, mēs esam nākamie. Un scenārijs būs tāds pats kā Ukrainā. Tur nav tiešas militāras iejaukšanās, pareizāk sakot, viņa ir, bet tiek pasniegta tā, lai ANO un pasaules acīs izskatītos nevainīgi. Baltijas valstis ir izeja uz jūru, uz Rietumiem, ļoti būtiska bufervalsts Krievijas impērijai. Nekad viņi neatdos Baltijas valstis un vienmēr cīnīsies par tām. Jautājums tikai, vai viņi spēs mūs paņemt.

Latvijā ir nopietnas iekšējās drošības problēmas. 1933.gadā Vācijā tika izveidota impēriskā kultūras palāta, kuru vadīja Trešā reiha propagandas ministrs Pauls Jozefs Gebelss. Uzdevums - mākslas un kultūras cilvēku kontrole, saskaņā ar nacionālsociālistu interesēm. Putins, tāpat kā Hitlers, izmanto krievu kultūru, mūziķus, kara filmas. Nenormālā daudzumā tiek rīkoti krievu mākslinieku koncerti. Tā ir politika un milzīga nauda. Kad Rīgā cēla Maskavas namu, man bija jautājums: „Ko dara Latvijas valsts, ko tā liks pretī?” Latvijā ir „piektā kolonna” un Krievijas propagandas kanāli Latvijā darbojas. Ir krieviski runājoši cilvēki, kas lieto tikai šos kanālus. Pats spēcīgākais Krievijas ierocis ir meli un propaganda.

Doņeckā nav redzami Ukrainas kanāli - tie ir atslēgti. Viņiem ir tikai RTR un citi Krievijas kanāli. Un cilvēki Donbasā uzskata, ka no Kijevas nāks banderieši - fašisti, un viņus noslepkavos. Ukrainas armija nāk atbrīvot no terorisma. Ko dara iedzīvotāji? Stāv dzīvā ķēdē priekšā tankiem. Ļoti grūti tur karot. Krievija nolīgst dažādus kriminālos grupējumus un maksā tiem lielu naudu. Cilvēki ir iebaidīti, tic visam, ko rāda Krievijas kanāli, citi stāv un citus vienkārši dzen priekšā tankiem. Slavjanskā Ukrainas armija centās pilsētu atbrīvot no teroristiem. Ko viņi izdarīja? Ielīda bērnudārzos. Ko tu vari izdarīt, ja tev priekšā noliek bērnu? Bet Krievijas ziņās ir pilnīgi cita informācija. Krievija melo acīs skatīdamās. Putins sākumā teica: „Krimā mūsu karavīru nav.” Tagad saka, ka bija gan.

Paļaujoties tikai uz NATO, Latvija propagandas jomā jau karu ir zaudējusi, jo Krievijas propagandas kanāli darbojas pilnā sparā un faktiski neviens neko nedara. Visi aizbildinās ar demokrātisko normu pārkāpšanu. Bet krieviski runājoši cilvēki gandrīz visi tic Krievijas propagandai. Viņi nespēj pieņemt citu viedokli. Krievijā vara kontrolē visus masu medijus. Ja sociālā tīkla profilā ir vairāk nekā 3000 sekotāji, tev jāreģistrējas kā masu medijam ar visām kontrolēm un birokrātisko procedūru. Krievijā vairs pat blogus nevar normāli veidot. Viņi biedē savu tautu, tomēr Krievijā ir arī opozīcija, kas cīnās par demokrātisku Krieviju. Taču, lai sagrautu impēriju, vajag kritisko masu - spēcīgu Draudzi! Bet oficiāli tur ir tikai viena valsts atbalstīta reliģija - pareizticīgo baznīca. Un islāms.

Drīz visā pasaulē, arī Latvijā, strādās jaunais Krievijas propagandas medijs “Sputnik” -
melu straume 24 stundas diennaktī gan radio, gan internetā, gan ziņu lentās.

Daudzi ir dzirdējuši par tādu cilvēku kā Mihails Zadornovs. Populārs cilvēks, humorists. Zadornovs teicis tā: „Latviešu „mužiki” allaž bijuši zemnieki un lieliski vīrieši, bet tagad spiesti kļūt par Eiropas gejiem.” Lūk, tāda ir Krievijas retorika attiecībā uz Latviju un Eiropu. Mēs visi esam geji. Daļēji tā ir patiesība, jo mūsu valstī notiek homoseksuālisma propaganda un izvirtība tiek popularizēta - tas ir fakts. Krievijas retorika attiecībā uz Eiropu ir tāda - mēs nesam gaismu, mums ir pareizticīgā baznīca, kas nes Kristu. Taču es atgādinu, ka sātans imitē Dievu. Krievijā uzskata, ka šī valsts nāk ar augstiem morāles principiem, pretēji sabrūkošajai Eiropai. Tad man ir jautājums: „Vai tas nebija Putins, kurš nesen izšķīrās?” Un, vai Krievijā nav pilns ar homoseksuāļiem? Vai daudzas viņu „zvaigznes” nav geji un lesbietes? Lai viņi izvelk baļķi no savas acs un tad rāda, kā mums izvilkt skabargu no savas acs! Zadornovs mūs sauc par eirogejiem, taču krievi ne ar ko neatšķiras.

Par Krievijas propagandu runājot, ir piedāvājums kaut ko pretī likt Krievijas informācijai un izveidot demokrātisku Baltijas krievu kanālu, kur runās patiesību. Bet Ina Druviete saka: „Nevajag mums tādu kanālu, jo tas neveicinās latviešu valodas statusu mūsu valstī.” Vai nu viņa nesaprot, vai arī tur ir kas vairāk. Propagandas karš jau ir pazaudēts. Tā ir Krievijas uzvara. Otrais, kas draud Latvijai, ir pašmāju kangari - politiķi un arī tādi cilvēki, kas vienkārši neizprot situāciju. Šlesers saka: „Pie varas jālaiž „Saskaņas centrs”, citādāk Latvija var piedzīvot Ukrainu.” Lembergs saka: „Tā ir NATO okupācija Latvijā.” Bet mēs taču paši esam NATO valsts! Ja tu būtu Krievijas specaģents, pie kā tu ietu meklēt sev palīgus? Pareizi - pie aizvainotajiem.

Klausījos interviju ar Aleksandru Vešņakovu. Viņš ir oficiāls Krievijas pārstāvis Latvijā. Viņam uzdeva jautājumu: „Vai Latvijā nekas tāds nenotiks kā Ukrainā?” Lūk, ko viņš teica: „Nekad Latvijā nekas tāds nenotiks, jo esmu pārliecināts, ka Latvijas valdība nekad nelietos ieročus pret protestētājiem.” Ko viņš būtībā pateica? Ka viņi dibinās dažādas sabiedriskas un slepenas organizācijas, noskaņos krieviski runājošos un latviešus vienu pret otru, gatavos līdzīgu scenāriju kā Ukrainā. Un, ļoti iespējams, pat mēģinās ieņemt kādu administrācijas ēku. Ja šādi ieņemtu ēku tūlīt neatbrīvos, kaut ar ieročiem, tas norādīs uz to, ka Latvijas tauta pati sevi nodod impērijai. Ukraiņi vilka garumā un neatbrīvoja ēkas uzreiz - rezultāts ir līķu kaudzes. Kā var ienākt svešā valstī citas valsts specvienības cilvēki un ieņemt mūsu ēkas? Viņi ir jāizdzen kā teroristi. Tur nav svarīga tautība, jo tie ir teroristi.

Tā varēja notikt, ja īstenotos Krievijas scenārijs…
Medvedveidīgais (pa kreisi): “Nu ko, džeki, ejam balsot par “dzimto” valodu?”
Pļūtinveidīgais (pa labi): “Kas nenobalsos ‘PAR’, to močīsim atejā!”

Paldies Dievam, ka Ādažos ir NATO karaspēka daļa. Krievija nevar tieši iebrukt Latvijā, jo tad viņiem nāksies saskarties ar amerikāņu armiju, kas skaitliski šeit gan nav liela, tomēr tā ir amerikāņu armija. Amerikas Savienotās Valstis iesaistīsies pavisam noteikti. Taču, lūk, ko saka speciālisti. „Kaut arī neviens neapšauba, ka NATO reaģēs uz jebkādu Krievijas bruņoto spēku mēģinājumu ieiet Latvijā vai kādā citā dalībvalstī, Rietumu aizsardzības alianse nav paredzēta stāties pretī tāda veida darbībām, kādas Maskava pielieto Ukrainā,” brīdina amerikāņu analītiķis un eksperts bijušās PSRS lietās Pols Goubls. Ja mēs paši savā valstī nevaram nodibināt mieru un stabilitāti, neviens mums nepalīdzēs. NATO te nevar palīdzēt, neviens nevar palīdzēt.

Baltijas valstis ir nepieciešamas kā bufervalstis starp Krieviju un Rietumiem. Latvija ir labākais mērķis Krievijas imperiālistiem. Tie, kas lieto tikai krievu kanālus, nav integrēti Latvijas sabiedrībā, jo latvieši paši viņus nav integrējuši, nav rūpējušies, nav neko darījuši, nav strādājuši, lai integrētu krievus. Lūk, rezultāts. Kur vislabāk šodien īstenot Ukrainai līdzīgu politiku? Latvijā. Latvieši gatavojas bēgt no savas zemes bailēs no jaunas okupācijas, jo neredz skaidru valdības nostāju. Kāda studente saka: „Man bail, es nevēlos, lai man visu atkal atņem - māju, zemi, brīvību un visu pārējo stulbās ideoloģijas vārdā, kā viņi to izdarīja ar maniem vecvecākiem pēc Otrā pasaules kara. Mums ir biļetes uz Austrāliju un mēs brauksim visi kopā ar bērniem.” Vēl kāda sieviete raksta: „Mans dēls jau shēmo krīzes situācijas scenāriju - ja putinieši sagrābs varu Latvijā, mēs noteikti emigrēsim uz Kanādu.” Un viņa nav vienīgā, kam liekas aizdomīga Aivara Lemberga pēkšņā vajadzība verbāli luncināties Putina priekšā un lamāt NATO spēkus.

Ko tad mums darīt, ja daži jau sāk lēnām tīties projām no Latvijas? Daudzi ir aizbraukuši un liela daļa vēl grib aizbraukt. Ja Ukrainas scenārijs sāks notikt Latvijā un mūsu valsts nepieņems tā neitralizēšanas lēmumu, bet sāks pārrunas ar teroristiem, līdzīgi kā Ukrainā, mēs varam droši evakuēties, jo šeit būs Krievija un fašisms. Domāju, ka Krievijas aģenti jau tagad vāc informāciju, jo te ir pilns ar Krievijas spiegiem. Man ir nākušas dīvainas, anonīmas vēstules, kas saistītas ar politiku. Ir bijušas vairākas vēstules, viena pat it kā kāda populāra katoļu priestera vārdā. Izrādās, tas nemaz nebija viņš. Mani aicināja nostāties pareizajā pusē - Austrumu pusē.

Mēs esam savas valsts patrioti un tā ir mūsu zeme, tomēr jāredz, kāda būs Latvijas valdības nostāja. Nav Latvijā īstas stājas ne tautai, ne valdībai! Mēs it kā kustamies starp Rietumiem un Austrumiem. Atkarībā no tā, kas būs šeit, ātri „mainām kažokus”. Vienmēr tā ir bijis un vienmēr tā būs. Ja valsts neizrāda stāju, arī mēs nevaram reāli aizstāvēt savu valsti. Bet, ja valdība parāda stingru stāju un saka: „Nebūs te nekādi teroristi!”, ko darām mēs? Tad kristiešu vīri var brīvprātīgi doties Latvijas armijā, bet tie, kurus iesauc, godprātīgi izpildīt savu pienākumu pret Latvijas valsti! Katra kristieša pienākums ir rūpēties par savas valsts drošību un, ja vajadzīgs, savu ģimeni un valsti aizstāvēt armijas rindās. Tomēr tas ir brīvprātīgi un katram pašam jāizlemj, vai viņš to vēlās vai nevēlas. Bet, ja tevi iesauc armijā, aizstāvi savu zemi - ja nepieciešams, pat savu galvu noliekot.

Ko vēl var darīt? Veidojiet pēc iespējas neatkarīgāku biznesu, lai jūs nebūtu atkarīgi no lielām struktūrām un bankām. Katram jāveido uzkrājumi, kaut vai nelieli. Tomēr variantam par Latvijas pamešanu nevajadzētu piepildīties, jo mums jāvairo kristiešu kritiskā masa Latvijā. Vienīgais ierocis pret impēriju un vienīgais, kas var pasargāt mūsu valsti, ir Dievs caur savu Draudzi. Tāpēc Draudzes atbildība Dieva priekšā ir lūgšanas, evaņģelizācija un mācekļu veidošana. Es aicinu visas Latvijas draudzes vienoties lūgšanā, palīdzēt glābt cilvēkus, atvērt jaunas vietējās draudzes un celt Dieva Valstību Latvijas teritorijā vairāk un aktīvāk nekā jebkad agrāk! Latvijai ir jānožēlo grēki, jāatsakās no elku kalpības, no Bābeles reliģijas, un jāpieņem Jēzu par savu Glābēju. Ja tu vēl šodien neesi glābts, aicinu tevi pieņemt Jēzu par savu Glābēju.

Es esmu par tādu valsti, kādu to redz Dievs - suverēnu, neatkarīgu, demokrātisku Latviju. Es esmu pret jebkādu sātanisku vai imperiālistisku politiku Latvijā - vai tā nāk no Austrumiem, vai Rietumiem. Es esmu par valstu savienībām, kas ievēro principu: „Mīli savu tuvāko, kā sevi pašu!” Esmu par ekonomisku sadarbību, bet esmu pret kultūras, ekonomikas vai politikas izmantošanu, lai dalītu cilvēkus bagātajos un nabagos, valdošajos un pakļautos, lai dalītu valstis tajās, kuras valdīs, un tajās, kuras pakļausies. Tātad, Dieva griba ir - brīva Latvija! Neatkarīga Latvija! Suverēna Latvija! Un tāda viņa arī ir pēc Latvijas Satversmes. Šie Satversmes punkti un šī brīvība ir jānosargā pirmkārt ar lūgšanām, otrkārt ar visām iespējamām likumīgām metodēm. Lūk, mūsu karogs, kas saistīts ar asinīm, un šī baltā drāna vidū - es to redzu tā: Jēzus asinīs Latvija šķīstīta baltāka kā sniegs. Mēs esam par Latviju!

Bībeles skaidri saka: „Un ikviens, kas Tā Kunga Vārdu piesauks, tiks izglābts” (Apustuļu darbi 2:21). Es ticu brīnumiem, ka Dievs pasargās Latviju. Ne ar spēku, ne ar varu, bet ar Tavu Garu, Dievs! Es aicinu mūs visus - lūgsim, lai nāk Dieva Valstība Latvijā! Mūsu valsts himnu ir sarakstījis Baumaņu Kārlis, kam bija saikne ar Brāļu draudzēm Vidzemē. Šī himna ir no Kristus, no Dieva dota:

Dievs, svētī Latviju,
Mūs’ dārgo tēviju!
Svētī jel Latviju,
Ak svētī jel to!

Kur latvju meitas zied,
Kur latvju dēli dzied,
Laid mūs tur laimē diet,
Mūs’ Latvijā!

Dievs, svētī Latviju!

© Mārcis Jencītis. Pārpublicēšanas vai citēšanas gadījumā atsauce uz autoru un interneta vietni www.laikmetazimes.lv obligāta.

Līdzīgie raksti:

  Nekas nav atrasts

Komentāri (16)

 1. “© Mārcis Jencītis. Pārpublicēšanas vai citēšanas gadījumā atsauce uz autoru un interneta vietni http://www.laikmetazimes.lv obligāta.”

  Vai pats esi atsaucies uz izmantoto ilustrāciju autoriem?

 2. Atkal jau. Attēli ir atrasti interneta vidē un pēc noteikumiem tiem jābūt norādītām autortiesībām, ja tādas ir. Pretējā gadījumā tie ir brīvi izmantojami. Iepriekšējos rakstos, kur pārsvarā bijušas tikai karikatūras, esmu norādījis to autorus vai vismaz autortiesību turētāju.

  Tā kā šajā publikācijā publicēto karikatūru autori ir no Latvijas, pieminēšu viņus - tas ir Agris Liepiņš un mans iemīļotais karikatūrists Gatis Šļūka.

 3. Atļaušos nepiekrist par nabadzības saistību ar katoļu vai pat pareizticīgo zemēm. Itālija ir diezgan augsti attīstīta valsts, tāpat Portugāle. Polija šobrīd ļoti attīstās, kaut vai tajā pašā Lietuvā arī…

 4. Valstis, īpaši Eiropā, attīstās, un šodien vairs nav tādas pašas kā agrāk. Tāpat nevar labklājības un cilvēku brīvības aspektu skatīt tikai caur valstī valdošās reliģijas konfesionālo prizmu. Tomēr pamēģini uz šo jautājumu paraudzīties globāli: Dienvidu - Ziemeļu un Rietumu - Austrumu dimensijās. Kuras valstis ir labklājīgākas - katoliskā un pareizticīgā Dienvideiropa vai pārsvarā protestantiskā Ziemeļeiropa? Kur ir labāk dzīvot un lielāka brīvība - pārsvarā katoliskajā un pareizticīgajā Austrumeiropā vai pārsvarā protestantiskajā Rietumeiropā? Tāpat Ziemeļamerika un Dienvidamerika - atšķirība ir acīmredzama.

  Protams, protestantisms nav galvenais un vienīgais kritērijs. Kritērijs ir patiesu, garīgi jaunpiedzimušu Dieva bērnu klātbūtne kādā valstī vai reģionā. Tādi ir arī katoļu un pareizticīgo zemēs, tomēr zināms, ka tur liela daļa cilvēku ir tā sauktie tradīcijas kristieši, kas sevi par katoļiem vai pareizticīgajiem uzskata tradicionāli, taču patiesībā dzīvo kā grēcinieki. Arī protestantu zemēs tā notiek, taču mazākā apmērā. Un runa jau bija par pagātni, kad šis industrializācijas bums, kas veicināja dažu valstu labklājības pieaugumu un strauju izaugsmi, notika - tolaik cilvēki bija vairāk dievbijīgi nekā šodien.

 5. Diskusija no draugiem.lv par protestantisma saistību ar valstu un tautu attīstību un progresu.

  ****

  Dainis Kārkliņš, 23.mar. 16:33

  Jā, interesantas domas… Mērīt kristīgo, garīgo attīstību valstīs pēc tā, cik kura valsts ir turīga un attīstīta… Pēc šādas mērauklas Japānai, Dienvidkorejai, Singapūrai, Saudi Arābijai, Arābu Emirātiem vajadzēja slīkt totālā izmisuma pilnā nabadzībā, jo tur kristietības gandrīz nav vispār un nav arī nekāda kristīgā vēsturiskā mantojuma. Es tomēr laikam nevaru pieņemt šādu garīguma reitinga noteikšanu pēc valsts ekonomiskās labklājības.

  Henrihs Fridriksons, 23.mar. 17:31

  Dienvidkorejā un Singapūrā ir salīdzinoši daudz kristiešu. Turklāt visas tās valstis vieno tas, ka tur labi pastrādāja ASV.

  Dainis Kārkliņš, 23.mar. 17:49

  Iespējams, neesmu pētījis. Bet apgalvojums, ka garīgā kristietības attīstība ir mērojama ar esošās valsts labklājības līmeni man liekas visnotaļ apšaubāms un nebiblisks.

  Paša Kristus laikā varenākā valsts bija Romas impērija. Tad jau pirmajiem kristiešiem varbūt vajadzēja meklēt tos dievus, kuriem visbagātākā valsts, un iet pielūgt Romas dievus. Ko gan tur pielūgt Kristu, kas nomira karājoties uz koka?

  Andis Atvars, 24.mar. 14:46

  Valsts attīstībai un labklājībai ir nozīme un saistība, bet ir vēl kas. Valstī noteicoša ir tikai galvenā (ne pēc kvantitātes, bet kvalitātes) baznīca - reliģija.

  Vienīgais fenomens ir Japāna, kura 1622.-1624.gadam sodīja ar nāvi visus misionārus, bet pret vietējiem kristiešiem ir vērsušies vēl nežēlīgāk nekā visfanātiskākie islāmisti, jo, ja tika atrasts kāds kristietis, tad tika noslepkavots ne tikai kristietis un viņa radinieki, bet viss ciems. Pēc tam Japāna pilnībā izolējās no ārpasaules līdz 19.gs. vidum, izdodot vairākus likumus par “valsts slēgšanu”, tas ir, ārzemniekiem bija aizliegts iebraukt Japānā un japāņiem izbraukt no tās, kā arī tika aizliegts būvēt lielus kuģus. 19.gs. tiek veikta valsts reforma un Japāna kļūst par lielvaru. Pēc II PK Japāna īstenībā kļūst par ASV protektorātu, kas arī izskaidro Japānas fenomenu.

  Ervīns Jākobsons, 23.mar. 18:57

  Šķiet, ne jau to domājis autors. Daudzi teologi un vēsturnieki atzīmējuši neparasto zinātnes un tehnoloģiskās domas sprādzienu 18.-19.gs. tieši protestantu zemēs, kur bija visvairāk evaņģēlisko draudžu. Tā nav Jencīša ideja, tā domā un daudzi. Bet, kur tehnoloģiskais un zinātnes progress, tur gluži dabīgi arī labklājība aug.

  Andris Petrovs, 23.mar. 22:10

  Laikam analfabētismam nav robežu. Ko par Jūsu un daudzu citu sludināto progresu lai saka Amerikas indiāņi, Austrālijas aborigēni, Āfrikas un citi iedzīvotāji? Pseido kristietība pasaulē ir nesusi tikai iznīcību, jo ir barojusies no pamatiedzīvotāju lētticības.

  Un Latvija? Vai Dievs var svētīt tautu, kas būvē Likteņdārzu u.t.t.?

  Ervīns Jākobsons, 24.mar. 13:22

  Sāksim ar pēdējo. Ne jau Likteņdārzs būs lielākais grēks, kādēļ Dievs vairs nesvētīs latviešus. Protams, Likteņdārzā ieliktā filosofiskā ideja nāk no mums svešas reliģijas un svētību neatnesīs, taču domāju, ka paši dārza cēlāji un sabiedrība kopumā to neapzinās, bet kristiešu viedokli uzskata par atpalikušu fanātiķu tukšu muldēšanu. Daudz lielākas briesmas par Likteņdārzu mūsu zemei un tautai ir Dieva atmešana, Viņa likumu ignorēšana valstiskā līmenī, tolerance pret grēka izplešanos sabiedrībā, citiem vārdiem - atkrišana.

  Dīvains šķiet arī viedoklis par protestantisma garīgās un sabiedrības tehnoloģiskās attīstības savstarpējo saistību. Tavuprāt, ja indiāņiem, aborigēniem, afrikāņiem zināmu apstākļu dēļ klājās slikti, tāpat būtu vajadzējis klāties arī Eiropas iedzīvotājiem? Labāk drūmie viduslaiki nekā “sātana ierocis” - protestantisms? Tevis minētās negācijas nekādi nav saistītas ar protestantismu, bet cilvēces kopīgo grēku. Vislielākie kolonizatori, apspiedēji un koloniju izlaupītāji, starp citu, bija tieši katoļu valdnieki. Turklāt, vai tu nosauktu tos laupītājus un avantūristus, kas nodarbojās ar svešu zemju izlaupīšanu par garīgi jaunpiedzimušiem kristiešiem? Savukārt misionāri un evaņģēlisti, kas patiešām bija patiesi kristieši, sludināja vietējiem Evaņģēlija vēsti un centās palīdzēt, cik nu tajos apstākļos bija iespējams.

  Visbeidzot. Ko tu domāji ar pseido kristietību? Kas pēc tavām domām ir “pseidokristieši”? Pēc konteksta sanāk, ka visi protestanti. Bet varbūt tikai evaņģēliskie? Bet, kas tad esi tu pats?

  Dainis Kārkliņš, 23.mar. 22:25

  Piekritīšu, ka tas ir interesants fenomens, ka tieši protestantu zemēs vairāk uzplauka un attīstījās industrializācija, tehnoloģijas, bet tam, kā jau Andris minēja, sekoja tādas tendences kā kolonizācija, ekspluatācija, mantkārība. Ir grūti pateikt, vai tas ir vērojams kā kaut kas pozitīvs vai tieši otrādi - negatīvs.

  Ervīns Jākobsons, 24.mar. 12:53

  Vai kolonizācija, ekspluatācija, mantkārība ir specifiski protestantu negācijas? Vai tas viss nebija jau pirms tam? Vai tieši katoliskie spāņi nebija lielākie kolonizatori pasaulē? Un, ko lai saka simtiem pareizticīgo krievu iznīcinātās ziemeļu tautas un vēl neiznīcinātās, kas pilnībā pārkrievotas, degradētas un velk nožēlojamu eksistenci?

  Visas tevis nosauktās negācijas pasaulē bija, ir un būs - tās ir grēka sekas. Bet runa bija tieši par šo fenomenu, ka industrializācija un tehnoloģiju uzplaukums notika līdz ar protestantisma attīstību un nesa šo zemju sabiedrībām progresu.

  Dainis Kārkliņš, 25.mar. 12:21

  Domāju, ka kolonizatoru nav trūcis nedz no katoļu zemēm (Spānija, Francija, Itālija), nedz no protestantu zemēm (Lielbritānija, Nīderlande, Beļģija, Vācija), tāpēc šeit laikam visos dārziņos ir akmeņi.

  Bet kaut kad senāk pētot Eiropas reliģiju sadalījumu un valstis, kur ir visvairāk ateistu, parādījās arī tāda interesanta nianse, ka tieši R-Eiropas valstīs, kur ir dziļas protestantisma saknes (Skandināvijas valstis, Nīderlande, Vācija), ir vairāk ateistu, nekā valstīs, kur vairāk dominējis katolicisms (Spānija, Itālija, Polija).

  Ervīns Jākobsons, 25.mar. 12:56

  Tu taču saproti, kāpēc tā. Zemēs, kur katoļu vai pareizticīgo baznīcas ir vadošās, pie šīm baznīcām pieder teju 90% iedzīvotāju. Vai viņi visi saucami par kristiešiem? Nē, daudziem tā ir tikai tradīcija. Tā saukto praktizējošo kristiešu (tādi, kas regulāri apmeklē dievkalpojumus) ir daudz mazāks un daudzi no tiem to arī dara tradīciju dēļ. Patiesībā šīs sabiedrības ir tikpat sekulāras kā citur Eiropā.

  Arī Skandināvijā, kur kristietība lielā mērā ir saindēta ar liberālismu un arī ateistu daudz, vēl nesen visi skaitījās kristieši, jo pašvaldību (komūnu) iedzīvotājus reģistrēja nevis sekulārās iestādes, bet baznīca. Luteriskā baznīca bija valsts iestāde, bet mācītāji - valsts ierēdņi. Kad luterāņu baznīcai atcēla valsts baznīcas statusu, statistika beidzot uzrāda patieso ainu. Arī Latvijā taču ziņoja, ka mums esot vairāk nekā miljons kristiešu! Luterāņu, katoļu un pareizticīgo baznīcas uzrādīja gluži fantastiskus skaitļus. Kāda ir patiesība, mēs visi labi zinām.

 6. No sociālajiem tīkliem par ASV, Rietumu un Krievijas ģeopolitisko pretstāvi un vērtību cīņu.

  ****

  Ervīns Jākobsons, 25.mar. 12:25

  Amerikas Savienotās Valstis tika būvētas uz ticības un Evaņģēlija pamata, kaut pa vidu jaucās masoni u.tml. Amerikai šis kristīgais mantojums ir un tas ļāvis tai progresēt par vienu no ekonomiski spēcīgākajām valstīm pasaulē.

  Kas attiecas uz šodienu, tad, tāpat kā visa pasaule, ASV ir atkāpusies no Dieva un šī degradācija turpinās. Un tomēr - atkrišana un degradācija ASV notiek daudz lēnāk nekā Eiropā, kur dažās zemēs drīz vispār vairs nebūs pat pāris simti jaunpiedzimušu kristiešu.

  Tas, ka Amerika šodien vairs nav tā, kas bija tās radīšanas laikā, ir zināms visiem. Amerikas kristieši saka, ka Amerika vairs NAV kristīga zeme, kā to vēl sauca tikai pirms 20 - 30 gadiem. Pasaule slīd pretī savam dabīgajam noslēgumam - gan Eiropa, gan Amerika, gan citas zemes un kontinenti. Tas pats notiek ar Krieviju - nav tā nekāds “kristietības cietoksnis” un “morāles saliņa”.

  Dace Bruvere, 25.mar. 13:17

  Krievija protams nav, un neviens jau to arii neapgalvo. Bet Jenciitis apgalvo, ka Amerika ir ja ne sveeta gluzhi, tad kristiiga un joprojaam pasaulee labaakaa noteikti.

  ✿ Liesma✿ Jekabsone✿, 23.mar. 22:14

  Sis gabals jau izklausás péc valdosás varas politpasútijuma raksta.

  Ervīns Jākobsons, 24.mar. 13:31

  Jūs laikam nespējat pieļaut domu, ka kāds varētu tā arī domāt kā raksta, nevis būt “valdošās varas” angažēts un izpildīt “politpasūtījumu”. Cik pazīstu Jencīti, viņš raksta un runā to, ko patiesi domā.

  Arī mani raksti ne reizi vien nosaukti par amerikāņu vai vismaz “valdošā režīma” pasūtītiem un apmaksātiem. Ak, ja tas tā būtu! Nekad nerakstīšu vai nepublicēšu neko, kam pats nepiekrītu, un naudu par to nesaņemu. Bet, ja kāds vēlas par maniem uzskatiem vēl arī samaksāt, laipni lūdzu.

  Dace Bruvere, 24.mar. 15:45

  Man patika taa rindkopa par gejiem – aarpraats, aarpraats, krievu propaganda, shausmas, muus par gejismu apsmej! Te atcereejaas, ka rakstelis ir “2vienaa” - pie viena arii kristiigs skaitaas, un paarmeta kazhoku otraadi: jaa, it kaa jau ir taa un nav smuki, bet - atkal kazhoks otraadi - krievu propaganda pie visa vainiiga!

  Ervīns Jākobsons, 25.mar. 12:42

  Dace, kad lasi kādu rakstu, vai mēģini saprast domu, vai tikai pārlaid acis? Kurā vietā Jencītis atbalsta gejus? Taču viņam ir 100% taisnība, ka Krievijas propaganda pozicionē savu impēriju kā šķīstības paraugu un lielāko homosex apkarotāju pasaulē, kamēr patiesībā apkaroti tiek vien tie, kas mēģina nepakļauties režīmam. Katrā puslīdz lielākā Krievijas pilsētā ir vismaz pāris geju klubu, daudzas Krievijas mākslas un estrādes zvaigznes ir dažādu veidu perversie, kas regulāri uzstājas Putinam un Kremlim.

  Krievijas propagandas triks ir arī tas, ka iestājoties ES, visi kļūs par gejiem un lesbietēm. Esam ES kopš 2004.gada un kaut kā neesmu pamanījis, ka te visi būtu pārvērtušies homoseksuāļos. Jā, spiediens un homosex propaganda ir, bet tāpēc ir cilvēki ar veselo saprātu, lai pret to cīnītos un to nepieļautu. Diemžēl cīnīties latvietis ir atradinājies, pukstēt gan māk…

  Dace Bruvere, 25.mar. 12:50

  Tu laikam ar aizveertaam aciim dziivo. Veel pirms nieka paaris gadiem LV sabiedriiba bija sameeraa homofoba, ko tagad diemzheel vairs nevar teikt, tolerance uzvar! Beerniem skolaa maaca, ka buut par geju ir apsveicami. Veel taa paaudze nav uzaugusi, mees rezultaatus tikai peec gadiem 10 redzeesim, tad vareesi teikt, ka geju un bisex skaits nav pieaudzis, ja vien taa buus. Mees savos pusaudza gados pat iedmaaties nevareejaam, ka seksot peec iespejas agraak un visos veidos ir kruti. Tagad siichiem ar to nav probleemu, bet kaadai paaudzei tomeer jaanomainaas, lai nomainiitos veertiibas un morale. Ieteiktu paaraak nebriiniities, ja jau tuvaakajaa naakotnee tiinis, kas nav pameegnaajis homosex, skaitiisies atpalicis paakis un luuzeris.

  Ervīns Jākobsons, 25.mar. 13:14

  Dace, ja kādreiz ieskaties “Laikmeta zīmēs”, tad zini, ka par to visu esmu rakstījis ne reizi vien. Nedzīvoju ar aizvērtām acīm un redzu geju lobija pūliņus. Savulaik darba uzdevumā padziļināti pētīju kā un ar kādiem paņēmieniem geju lobijs guva uzvaru Amerikā un Rietumeiropā. Man šajā ziņā nav nekādu ilūziju, ka tāpat mēģinās arī Latvijā, un mēs redzam, ka tas jau notiek.

  Bet, vai mums tādēļ jāatstāj sava zeme un jābēg prom? Uz kurieni? Uz Krieviju? Vienīgais, kur varu piekrist Putina režīmam, ir praidu un geju propagandas nepieļaušana skolās. Visās citās jomās tā nav valsts, kur es gribētu dzīvot. Tāpēc mums ir jācīnās tepat uz vietas Latvijā, lai nepieļautu valdošajiem pieņemt nevēlamus likumus. Mums jābūt aktīviem un aktīvi jāprotestē. Tā vietā liela daļa izvēlas sapakot koferus un laisties prom uz zemēm, kur geju propaganda ir 100x trakāka nekā Latvijā. Ne jau uz “svēto” Krieviju dodas, bet gan “pūstošajiem” Rietumiem. Daudzi no tiem, kas šodien aktīvi aizstāv Putinu un Krieviju, paši dzīvo “sliktajos” Rietumos vai arī viņu bērni tur mācās, vai īpašumi pieder. Kāpēc ne labajā Krievijā?

  ✿ Liesma✿ Jekabsone✿, 25.mar. 18:23

  Tad jau vienai dalai amerikánu, kuri neatzíst visu to liekulíbu un nejédzígo, noziedzígo politiku savá zemé, bútu jápárvácas uz Krieviju? Vai visiem gejropas pilsoniem, kuri nepiekrít “eiropas vértíbám” jápárcelas uz Krieviju?

  Cilvéki dzívo, kur vini dzívo, bet tas nenozímé neredzét savá valstí nejédzígo un noliegt citá valstí pozitívo.

  Ervīns Jākobsons, 25.mar. 18:46

  Es nerunāju par cilvēkiem, kas dzīvo savās zemēs. Es runāju par Putina aizstāvjiem pašā Krievijā un arī Latvijā, kas lamā Rietumus, bet paši labprāt izmanto visus Rietumu labumus. Savukārt cilvēkiem, kas dzīvo un paliek savā zemē, tostarp Latvijā, pašiem jācīnās, lai nepieļautu geju lobijam gūt vienu uzvaru pēc otras. Vecās Eiropas cilvēki zaudēja tieši tāpēc, ka toleranti klusēja. Tagad nožēlo, bet vairs darīt neko neuzdrīkstas - gejdiktatūra ir pārāk spēcīga kļuvusi.

  ✿ Liesma✿ Jekabsone✿, 25.mar. 20:19

  Tev laikam ir táda iedoma, ka cinás pret geju lobiju un visu citu neprátu tikai tie, kuri paliek savá tévu zemé.

  Cilvéki meklé iespéju izdzívot, párceloties uz to valsti, kur var iekártoties, nopelnít un uzturét savas gimenes. Un arí tajá ne-savá valstí ir jácínás, jo Eiropas Savieníbas programma visás Eiropas valstís darbojas vienádi un tie “Rietumu labumi” tiek uzspiesti visur vienádi.

  Par visu veco Eiropu nevaru spriest, bet redzu, ká tauta cínás Irijá, diemzél pagaidám bez panákumiem. Irija tápat ká Latvija ir Amerikas vasalvalsts, nozélojami izlaupíta.

  Dace Bruvere, 25.mar. 22:00

  Erviin, kaa praktiski tas buutu izdaraams? Ir konkreeti ieteikumi?

  Andis Atvars, 26.mar. 11:54

  Izdarāms tas ir sekojoši - visas Baznīcas sāk ar sevi, lai tās pašas neatrastos nešķīstībā, un tad, kad tas ir izdarīts, tad tieši to pašu pieprasītu no Valdības un Saeimas.

  Kāda ir reālā situācija - Baznīcas izliekas neredzam negantību savā vidū un nevis nostājas pret grēku un ļaunumu, bet sludina fatālismu. Kā stājoties Eirokolhozā - nu nav tas nekāds kristīgs veidojums, bet mums jau nav izvēles, jo citādāk mūs pievienos Krievijai. Bet bija jābūt skaidram NĒ un garīgam redzējumam, ka iestāties ES nozīmē pagriezt muguru Dievam. Tāda iešana atpakaļ uz Ēģipti. Izraēla daļai tā nozīmēja nāvi, bet nekā jauna jau nav uz šīs pasaules…

  laima karklina, 26.mar. 12:06

  Andi, Tev neliekas, ka kristietis (nevis pēc nosaukuma, bet pēc būtības) paliks kristietis gan ES, gan Krievijā, gan Latvijā. Nekāds veidojums - ne kristīgs, ne nekristīgs - katra personīgos grēkus nemazinās un arī nevairos. Dievs paliek Dievs visur un vienmēr.

  Ervīns Jākobsons, 26.mar 12:35

  Dažādas pilsoniskās iniciatīvas. Piemēram, tieši šobrīd notiek masveida uzbrukums, lai pieņemtu partnerattiecību likumu. Aicinājumu to pieņemt parakstījuši 100 pazīstami Latvijas inteliģences pārstāvji. Šobrīd notiek parakstu vākšana vietnē “Mana balss”. Taču patiesībā šī iniciatīva slēpj mērķi legalizēt viendzimuma attiecības. Iniciatori to pasaka skaidri.

  Kas liedz tiem, kas ir pret šādu likumu, organizēt atbildes gājienu? Publicēt aicinājumu nepieļaut laulības jēdziena degradēšanu un viendzimuma attiecību legalizēšanu un savākt 100 sabiedrībā zināmu mācītāju, politiķu, kultūras un izglītības darbinieku parakstus? Un tad, kaut vai tajā pašā “Mana balss” sākt tautas parakstu vākšanu pret šādu likumu? Tā būtu iniciatīva pret iniciatīvu un Saeimai būtu vieglāk noraidīt geju lobija aktivitātes. Šķiet, šobrīd vairākums deputātu nav gatavi pieņemt šādu likumu, bet kā būs nākotnē? Viņķele vakar izteicās, ka 5 gadu laikā tas notikšot. Tātad cer uz nākamo Saeimu. Bet mēs klusējam.

  Dace Bruvere, 26.mar. 14:05

  Ir nozheelojamaa tolerance kristieshu viduu visaa pasaulee pret pederastu tikojumiem + ne mazaak nozheelojamaa izdabaashana laiciigajaam varaam, ko varam veerot Jenciisha rakstaa un ne tikai.

  Vai ir iecietiigi noskatiities, kaa tiek gariigi un moraali kroplota sabiedriiba, pirmaam kaartaam beerni,? Nekas, pagaidiisim, kad juusu beerni skolaa saaks maaciities, ka buut par geju ir kruti, redzees, kaa tad juus uzdziedaasiet.

  Andis Atvars, 26.mar. 14:44

  Vai jums bija noslēpums, ka ES ir sātanisks veidojums? Tad kādēļ iedomājieties, ka tādā sātaniskā veidojumā nepienāks mirklis, kad sava ticība būs jāapliecina ar asinīm?

  Izmetiet tās muļķības no galvas, ka Latvijai obligāti jābūt kādā savienībā vai kādas lielvarai kolononizētai, un tad dzīvojiet un strādājiet, lai Latvija būtu brīva un neatkarīga valsts.

  laima karklina, 26.mar. 14:47

  Mana meita ir kristiete un ļoti labi zina, ka būt par geju nav kruti. Pat tad nav kruti, ja visi pārējie 100 apkārt saka, ka ir kruti.

  Protams, ka tas ir grūti, bet Dievs katram dod izvēli, kas Tu gribi būt - ja gribi būt kristietis, rēķinies, ka būs grūti.

  Lasot šo diskusiju, man radās jautājums - ar ko piem., Dace Brūvere ir kristīgāka par Jencīša klubiņu? Un, izejot no šī jautājuma var uzdot sekojošo - vai neticīgā grēks - tas pats homoseksualisms - ir Dieva acīs lielāks grēks, nekā piemēram “ticīga” cilvēka grēki, kaut vai tiesāšana, aprunāšana, tenku izplatīšana u.tml.?

 7. Vēl mazliet no sociālajiem tīkliem.

  ****

  Dace Bruvere, 25.mar. 12:42

  Parunaa ar kaadu Amerikaa dziivojoshu, cik masiiva tur pashlaik ir pedrastu propaganda un likumdoshanas izmainas par labu viniem, ierobezhojot normaalo tiesiibas, kristieshus ieskaitot! Starp citu, Putinam par pederastu propagandas aizliegumu vien daudz var piedot un GMO audzeeshanas aizliegumu arii.

  Ervīns Jākobsons, 25.mar. 13:21

  Par Obamu nekad neesmu bijis sajūsmā, tāpat kā par jebkuru Demokrātu partijas pārstāvi prezidenta krēslā. Demokrāti mūžam bijuši liberāļi un atbalstījuši dažādas perversas sabiedrības grupas. Ne par to ir runa. Latvijas pareizā ģeopolitiskā izvēle tomēr ir Rietumi nevis Austrumi. Runas par pilnīgu neitralitāti ir jaukas, taču šodienas globālajā pasaulē tādai valstij kā Latvija utopiskas. Mums vienkārši neļaus būs neitrāliem - negribēsim būt kopā ar Rietumiem, mūs ātri piespiedīs kļūt par Austrumu interešu zonu.

  Dace Bruvere, 25.mar. 13:23

  Redz, Jenciitis gan ir sajuusmaa, un, ja atmina nevil, tu teicies vinam visaa piekriitam. Kaut gan LV Krievijas sastaavaa arii es negribeetu redzeet.

  Ervīns Jākobsons, 25.mar. 13:28

  Vai tad Jencītis runā par Obamu? Neesmu dzirdējis, ka kāds kristietis Amerikā vai kur citur būtu sajūsmā par Obamu. Taču viņš atbalsta ASV stingro nostāju sankciju jautājumā. Jā - es arī to atbalstu un uzskatu, ka tikai stingra un nelokāma nostāja pret Krievijas tīkojumiem spēs šo valsti kaut nedaudz atturēt to tālākas agresijas.

  Dace Bruvere, 25.mar. 13:36

  Ja vinsh atbalsta taa pederasta politiku (ko arii dara), tad ar to vien pietiek. Kaada taalaaka agresija. Krievija nevar atlauties nekaadu taalaaku agresiju, kaut vai ekonomiski. Krima bija iznemuma gadiijums, jo Ukrainaa nomainiijaas vara, liidz ar to Krievijas izredzes patureet Krimaa savas kara baazes.

  Kaa var neredzeet, ka jenki muus visus izmanto kaa peshkas savu intereshu bidiishanai? Un ciesh no taa Eiropas ekonomika, ne jau Ameika.

  Jebkuraa gadiijumaa mees vieniigi varam parunaat, kursh no launumiem ir mazaakais launums, bet ne kura puse ir labie, kura sliktie. Un, taa kaa ne demokraatijas, ne moraales veertiibu nav nevienaa no puseem, tad turpat vien pie naudas macina atduramies. Taads mazliet maucisks mazaakaa launuma izveeles kriteerijs, vai n

 8. Cik mēs, bāleliņi, tomēr esam stulbi - tāpēc jau arī izmirstam! Mūsu prātiņš un ģeogrāfijas zināšanas jau nesniedzas tālāk par Latviju un Krieviju. Viss! Ja jūs vēl kādu gadiņu būtu pagājuši pamatskolā, jūs zinātu, ka ir arī tāda ASV tur aiz okeāna, kas savām interesēm ir pakļāvusi visu pasauli (izņemot Krieviju un Ķīnu) un turpina to darīt joprojām! Lai dzīvo stulbums!!!

 9. Albert,
  un ko tu gribēji ar savu komentāru pateikt? Rakstā bija gan par Krieviju, gan ASV, salīdzināta gan vienas, gan otras ietekme uz notikumiem pasaulē. Taču Latvijas un visas Austrumeiropas potenciālā problēma jau nav ASV, bet Krievija. Ja mēs kādreiz saskarsimies ar reāliem iebrukuma draudiem, tie diez vai nāks no ES un ASV. Par to arī raksts. Tāpēc, pirms citus apsaukāt par stulbiem, varbūt pašam vajadzētu vispirms kārtīgi izlasīt un tikai tad komentēt.

 10. Mācītājiņš, politologiņš - mērkaķis tāds! Svētrunas fragments - ak, šausmas, nez vai šitādus murgus ir vērts publicēt un vēl tā esot svētruna. Mīļie, bēdziet no šādiem mācītājiem un draudzēm ko kājas nes!

 11. Andri,
  nenolaidīsimies līdz lamām un personīgiem apvainojumiem. Kaut gan daži mani paziņas, jauni, dedzīgi luterāņu teologi saka, ka arī Luters esot bijis visai rupjš tēviņš, tādēļ viņa sekotājiem neesot grēks rīkoties līdzīgi, tomēr diez vai lielākā daļa luterāņu šādam viedoklim piekritīs. Mums ir tiesības kritizēt un apstrīdēt, taču tas jādara konstruktīvi. Katram cilvēkam ir tiesības uz viedokli un viņam nav jāsaņem lamas un apvainojumi tikai par to, ka viņš šo viedokli uzdrīkstas paust.

  Kad beidzot kristieši beigs lamāt un apvainot citu konfesiju kristiešus, vienalga, ko tie teiktu. Pieļauju, Jencīša viedoklis var būt strīdīgs, taču tamlīdzīgi tavi komentāri lasāmi arī pie pilnīgi nevainīgām intervijām. Nepatīk kāda doma, ko cilvēks izteicis, vai pat tikai neveiklāks vārds, un nīgra purpināšana iet vaļā. Reizēm šķiet, ka tev ir nepatīkami visi, kas nav tavā “kūtiņā” (konfesijā).

 12. Tagad latviešu kino klasiku ”Ceplis” sauc par lamām - ”direktoriņš, rīkotājs…” Tas bija tāds sarkastisks humoriņš. Esmu ievērojis, ka tev ar to ir problēmas. Ja nopietni, Jencītim ar kristietību nav nekāda sakara - vienīgais, ar ko viņš patiešām ir slavens, tā ir Dieva Vārda nelietīga valkāšana un cilvēku krāpšana. Var vilkt paralēles ar Repši: ”…kā var nesolīt…”

  Par Luteru mēs zinām, ka viņš bija īsts Dieva vīrs, kurš pēc vārda kabatā nelīda. Par šiem jaunajiem dedzīgajiem lut.teologiem es varu tikai pasmaidīt. Viņiem tuvāks ir Ignācijs Lajola un Romas pāvests, kontrreformatori un inkvizīcijas darboņi un viņu garīgās pieredzes. Baidos, ka Luters viņiem ir tāds antivaronis, uz kura, ja vajag, var pakāpties, eh, cik mēs garīgi un dedzīgi… naivie muļķīši…

 13. Andri,
  man ar humoru, tāpat latviešu filmu klasikas pārzināšanu viss kārtībā, bet daudziem jaunās paaudzes lasītāji gan nezina ne šos klasiskos citātus, ne bieži vien arī pašu filmu. Viņi citātu “mērkaķis tāds” uztver kā Tavu dusmu izpausmi par Tev netīkamu citas konfesijas mācītāju. Tāpēc, ja kaut ko citē, norādi, ka tas ir citāts, un ko Tu gribi ar to pateikt. Lai nebūtu pārpratumu.

 14. Ja jau valdība trenējas Lielvādē ātri salekt helikopterā, tad arī tauta aizbrauc. Buferzona - tas ir drūmi, jo nekādi nepiesaista investīcijas. Kurš gan riskēs? Karš kādam vienmēr ir bizness. Vai nu liels vai mazs. Austrumukrainā tad, kad viss bija slēgts, darbojās tikai lombardi. Lielās spēlēs mazām valstīm jau neviens nejautā viedokli. Par PSRS karabāzēm 1939.gadā: “Latvijas Republika nolūkā drošināt PSRS drošību un pašas neatkarības nostiprināšanā piešķir Padomju Savienībai tiesības…” Šis citāts izklausās briesmīgi… tā mēs nostiprinājām neatkarību. Tagad atkal stiprinām. Cikos karš, to nepateica.

 15. MĀCĪTAJIEM JĀPĀRPROFILĒJAS PAR MEHANIZATORIEM, TAD NEBŪS JĀVAS AR AUSTRUMU ZVAIZNI ZIEDOJUMI ,NE KALKUTAI NE BEIRUTAI <KAUT GAN VARBŪT TIE TUR NEMAZ NEAIZIES ,BET UZ ETOPIJU!

  Samsungs Dienvidkorejā pateicoties kristietībai?!

  Kur Ukrainai lslāviem labāk, ar Krievijas brāļiem slāviem vai zem ebreju oligarhu okupācijas, to viņi tautas referendumā varetu noteikt, gluži kā Krimas referendumā. Un Krievijai vajadzīga Latvija? Un kam mēs ES esam vajadzīgi? Augļotāju kredītu uzspiešanai, paskatieties suicīdu statistiku Latvijā Lietuvā - tālu esam tikuši ar ES, NAV STARPĪBAS VAI KRIEVIJA VAI ES.

 16. Kristīna,
  vispirms par briesmīgo latviešu valodas gramatiku. Godīgi sakot, vietām ir pat grūti saprast, ko gribējāt pateikt. Tomēr, ka esat citas tautības, tas varētu būt piedodami, lai gan valsts valodu tomēr varētu apgūt labāk.

  Otrkārt, šķiet nekļūdīšos, ka jūsu uzskati par Krieviju, Ukrainu, ES un “neizdevušos Latviju”, kuru amerikāņi un ES esot “okupējuši”, smelti un veidojušies Krievijas propagandas lapu ietekmē. Jo pārāk jau nu precīzi ataino tur teikto vai rakstīto, pat leksika tā pati. Te nu mēs laikam domubiedri nebūsim nekad.

  Un pēdējais - kāds konkrētā raksta kontekstā sakars ar mācītājiem, mehanizatoriem un “Zvaigzne Austrumos” ziedojumiem bēgļu bērniem nabadzīgās zemēs. Pat ja visi mācītāji kļūtu par mehanizatoriem, tas nekādi nemazinās nabadzību. Jebkura cilvēka, sabiedrības, valsts, kontinenta likteni un labklājību spēj mainīt tikai viens - ja viņi atzīs Jēzu Kristu par Glābēju un ļaus Viņam izmainīt situāciju. Ko arī novēlu jums un visiem Jaunajā gadā.

Uzraksti komentāru