- Laikmeta zīmes - http://www.laikmetazimes.lv -

Kas mūs sagaida nākotnē? 2.daļa – protestantu atmoda un Latvija ideoloģiju globālajā sadursmē

Ievietoja Ervīns Jākobsons 2015. gada 23. marts 07:00 sadaļā Latvijā un pasaulē

Turpinām publicēt fragmentus no mācītāja Mārča Jencīša svētrunas par mūsdienu pasaules globālo ģeopolitisko procesu garīgajām saknēm un mūsu vietu tajos. Raksta 2.daļā - par protestantu un tai sekojošās evaņģēliskās atmodas pozitīvo devumu cilvēces garīgās un materiāli tehniskās domas attīstībā un līdz ar to arī labklājības veicināšanā, par Latvijas lomu un iespējamiem nākotnes scenārijiem pasaules globālajā ideoloģiju cīņā.

****

Viduslaikos katoļu baznīcas virskundzība bija pār visu pasauli. Tad atnāk vīrs, kurš arī ir katolis - Mārtiņš Luters - un viņam ir mācība, ka mūs glābj nevis labi darbi, bet Dievs ar Sava Dēla Jēzus Kristus asinīm, un nosauc to par protestantismu. Kristietībā ir protestantisms, katolicisms un pareizticība. Visiem ir Bībele un visi šie novirzieni balstīti Bībelē, taču pasaules vēsture rāda, ka valstīs, kur tradicionāli valda katolicisms vai pareizticība, ir arī vairāk diktatūras, vairāk nabadzības. Visur, kur valda protestantisms, kaut arī šobrīd cilvēki varbūt ir garīgi atdzisuši un atsakās no Dieva, tik un tā šīs valstis ir plaukstošākas, cilvēkiem ir vairāk brīvības, valstis ir bagātākas. Kaut gan daudzi saka, ka Savienotajās Valstīs notiek garīga atdzišana, tomēr viņiem ir liels kristīgs mantojums. Amerika ir visbagātākā, visvarenākā valsts pasaulē un tur ir vislielākā cilvēku brīvība. Kā cilvēki dzīvo Dienvidamerikā? Plaukst organizētā noziedzība, narkotiku un ieroču tirgošana, prostitūcija. Salīdziniet, cik protestantu ir Ziemeļamerikā, un cik - Dienvidamerikā.

Mārtiņa Lutera piemineklis Eislēbenē, Vācijā. Protestantu un vēlāk evaņģēliskā atmoda atnesa progresu un attīstību visām zemēm, kur šīs kustības iesakņojās un kļuva vadošās.

Arī Eiropā valstis, kur galvenokārt dzīvo protestanti, ir plaukstošākas, un, lai gan cilvēki nereti atkāpušies no Dieva, tomēr šo valstu pamatā ir kristīgi principi. Taču nekur statistikā neredz tādus ciparus, kādi tie ir Amerikā. 40% amerikāņu vismaz reizi nedēļā apmeklē dievkalpojumu. Šis skaitlis vairāk nekā divas reizes pārsniedz Rietumeiropas rādītājus. „Pew Research Center” veiktajā aptaujā 63% respondentu norādīja kā mazticamu, ka viņi varētu atbalstīt prezidenta kandidātu, kurš netic Dievam. Ticība Amerikā nekad nav bijusi tālu no politiskās varas augstākā līmeņa. Kad bijušie prezidenti Džordžs Bušs vecākais, Džimmijs Kārters un Bils Klintons stāvēja uz tribīnes blakus novecojušajam evaņģēlistam Billijam Grehemam bibliotēkas atklāšanas pasākumā par godu šim Amerikas slavenākajam evaņģēlistam, visi runāja par Grehema ietekmi uz viņu garīgo dzīvi. Viņš katram no šiem ASV prezidentiem bija personīgais padomdevējs garīgos jautājumos. Kas ir blakus mūsu prezidentam? Kas ir blakus Eiropas valstu prezidentiem? Es nesaku, ka Amerikas prezidenti ir svētie. Nē, taču vairāk vai mazāk viņi cenšas ievērot kristīgās normas.

Vācijā pēc kara pie varas bija prezidents, kurš bija kristietis. Viņš ticēja - ja viņi svētīs ebrejus, Dievs svētīs viņus. Vācijā pēc kara notika ekonomisks brīnums - tāds uzplaukums, kādu pasaule reti kur redzējusi. ASV un Eiropas Savienības valstu kopprodukts ir 50% no visu pasaules valstu kopprodukta. Krievijai šis skaitlis ir tikai 2,9%. Ja kādam šķiet, ka Krievija ir varena, tā nav patiesība. Krievijā valda totalitārisms un diktatūra, visi masu mediji ir apspiesti. NATO un Eiropas Savienības pārākums ir acīmredzams. Lai arī ASV finansē ap 75% no NATO izdevumiem un Eiropas sabiedroto devums ir nepietiekams, tomēr kodolvairogs un 5.panta garantijas paliek. Krievijas izdevumi armijas modernizācijai ir krasi pieauguši, tomēr Krievijā nav pat miljons karavīru. NATO valstīm ir trīs miljoni tehnoloģiski pilnībā nodrošinātos un savstarpēji savietojamos bruņotajos spēkos.

Kāda ir Amerikas ietekme uz pasaules valstīm? No Krievijas nāk propaganda, ka amerikāņi ir slepkavas, badā mērdētāji, okupanti un teroristi. Ja papētīsim dziļāk, redzēsim, ka agresors ir Krievija. Amerikāņi, protams, nav ideāli, bet tomēr. Korejā bija karš (1950. - 1953.), kurā sadūrās ANO deleģēto valstu koalīcija ASV vadībā un komunistu bloka valstis Ķīna un PSRS. Rezultātā valsts tika sadalīta Ziemeļkorejā un Dienvidkorejā. Vienā pusē bija amerikāņu armija, otrā - Krievijas ietekme un palīdzība. Kurā no šīm valstīm tu šodien gribētu dzīvot? Ziemeļkorejā ir koncentrācijas nometnes, bet kristieši sēž cietumos un tiek nomocīti līdz nāvei. Bet Dienvidkorejā ir pasaulē lielākā kristiešu draudze. Tur ir divas reliģijas - protestantisms un budisms, taču kristiešu kritiskā masa ir tik liela, ka mēs visi lietojam „Samsung”, LG un citu korejiešu uzņēmumu produkciju. Tā ir ārkārtīgi svētīta un bagāta valsts.

Šobrīd notiek karš Ukrainā. Ja paskatāmies kartē, redzam, kādus valsts rajonus okupējuši teroristi. Kāpēc Kijevā un Dņepropetrovskā nav „krievu pavasaris”, kaut Dņepropetrovska ir austrumu Ukraina un arī ietilpst Krievijas plānos? Krievijas ietekme apstājās pie Dņepropetrovskas un Harkovas, jo tur ir milzīgas protestantu draudzes. Tur nav apvērsuma. Viņi gan mēģināja, bet viņiem neizdevās. Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks izteicies, ka Dņepropetrovska ir viens no pašreizējās varas balstiem Ukrainas kontinentālajā daļā. Ukrainā uz papīra ir tikai pareizticība, bet realitāte ir cita. Tur pie varas bija diktators, bet apgabalos, kur ir daudz protestantu, diktatūra tika gāzta. Kur Ukrainā šobrīd ir visdrošāk? Kijevā, kur ir vislielākās draudzes Eiropā. Tur, kur ir Dieva Draudze, impērijas tiek gāztas.

Triec Krievijas nešķīsteņus no ukraiņu zemes!

Pēc I Pasaules kara tika nodibināta Nāciju Līga ar mērķi, lai vairs nekad neatkārtotos karš. Taču karš atkārtojās un pēc II Pasaules kara tika nodibināta Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO). Ukraina lūdza ANO ievest miera uzturētājus, bet ANO atteica. ANO ģenerālsekretārs Bans Kimuns teica: „Tagad sūtīt miera uzturēšanas spēkus uz Ukrainu, man liekas, nav lietderīgi.” ANO nevēlas uzturēt mieru Ukrainā un ANO rīcība saskan ar Krievijas prasībām. Kāpēc viņi neuztur mieru? Kāpēc tiem, kam uzliktas sankcijas, tomēr atļauj braukt uz Eiropu? ANO praktiski atceļ sankcijas pret Krieviju, uzaicinot Krievijas varas cilvēkus uz sēdi. Un ko ANO ieteica Latvijai? Ievērot krievu tiesības. Krievija to pašu saka Ukrainai. Nekādas krievu tiesības šeit pārkāptas netiek. Bet krieviem tik ilgi skalo smadzenes, ka viņi sāk tam ticēt. Ukraiņu vienīgais noziegums ir tas, ka viņi grib demokrātiju, bet demokrātija nav imperiālistu plānos. Jo vairāk diktatūras, jo labāk.

Protams, Krievijai, ASV un citām valstīm ir arī nacionālās intereses, ne tikai globālās. Krievijas imperiālisms var veicināt globālismu un var to sašķelt. Iespējams, ka Krievija ir izlēkusi no pasaules globalizācijas plāna, bet iespējams, ka nē. Varbūt tas ir tikai teātris - divas impērijas nolēma uzspēlēt spēles Ukrainas teritorijā. Mēs esam nepārtrauktās Austrumu un Rietumu imperiālisma izplešanās upuris. Tomēr nevajag aizmirst, ka paralēli globalizācijai joprojām pastāv protestantismā balstītā brīvība. Masoni rok no apakšas, tomēr pastāv nacionālas valstis, nacionālas intereses. Amerikas Savienotās Valstis šobrīd ir pret Krieviju. Vienīgie, kas šobrīd tiešām kaut ko dara, ir Amerika. Kā Eiropa reaģē? Tikai tāpēc, ka Amerika spiež, Eiropa kaut ko dara. Imperiālisti vienmēr ir vienojušies mūsu vietā un lēmuši par mums.

Eiropas enerģētiskā atkarība no Krievijas padara to nespējīgu adekvāti atbildēt agresoram.

Kāpēc Latvija šodien ir neatkarīga valsts? Kur ir tās saknes? Mēs esam bijuši Krievijas impērijas sastāvā, esam bijuši Vācijas pakļautībā. Bet reiz no Vācijas atnāca brāļi, kristieši, protestanti. Un no turienes Vidzemē cēlās pirmie skolotāji, pirmā latviešu inteliģence. Magdalēnai Elizabetei fon Hallartei Valmierā par piemiņu iestādīta liepa. Viņa bija muižniece, kas atbalstīja hernhūtiešu draudzes. Valmiermuižas īpašniece nodarbojās ar latviešu zemnieku izglītošanu, mācīja lasīt un rakstīt, dibināja skolas. Tieši viņa piedalījās pirmā skolotāju semināra izveidošanā Latvijā. No turienes radās visa latviešu inteliģence, no turienes Latvijas brīvība un valsts. Pateicoties viņai Brāļu draudzes kļuva par latviešu nacionālās izglītības un atmodas sākumu. Kas atnesa mūsu valstij brīvību? Dievs caur savu Draudzi, kaut tajā laikā valdīja impērija. Jo, kur ir Draudze, impērijas brūk.

Šodien no Krievijas pūš fašisma vēji. Ja Latvija atkal nonāks Krievijas sastāvā, šī nebūs vieta, kur varēs normāli dzīvot. Tas, kas notiek Ukrainā, ir spogulis tam, kas varētu notikt šeit, jo Ukrainā ir līdzīga situācija. Krimā skolas bērni uzbrūk tatāru bērniem. Kas tas ir? Staļina laiki? Cilvēkus aplaupa un demolē viņu namus, Ukrainas patriotus nogalina. Krimas vēsturiskajā galvaspilsētā tiks celts piemineklis „zaļajam Krievijas cilvēciņam”. Krievija iznīcina ukraiņu baznīcas Krimā. Ukrainā ir divas pareizticīgo Baznīcas - Kijevas patriarhāts un Ukrainas patriarhāts. Kijevas patriarhātu Krievija iznīcina. Viņi taisa ciet baznīcas, neļauj pulcēties, atņem baznīcām īpašumus. Arī katoļi bēg no turienes.

Krievijas imperiālisms ir ļoti bīstams. Ukraina un Baltkrievija stratēģiski ir ļoti būtiskas Krievijai. Tās ir buferis starp Krieviju un Rietumiem. Krievija nekad neatdos Ukrainu. Ja gadījumā Krievija zaudēs karu Ukrainā, tas nenozīmēs, ka viņi piekāpjas, bet, ka viņi patiešām nevarēja Ukrainu paņemt. Nākamā ir Moldova, pēc tam Baltijas valstis. Un starp Baltijas valstīm visvajadzīgākā ir tieši Latvijas teritorija. Ja Ukrainā risināsies tāds scenārijs, ka Krievija pakļauj Ukrainu, mēs esam nākamie. Un scenārijs būs tāds pats kā Ukrainā. Tur nav tiešas militāras iejaukšanās, pareizāk sakot, viņa ir, bet tiek pasniegta tā, lai ANO un pasaules acīs izskatītos nevainīgi. Baltijas valstis ir izeja uz jūru, uz Rietumiem, ļoti būtiska bufervalsts Krievijas impērijai. Nekad viņi neatdos Baltijas valstis un vienmēr cīnīsies par tām. Jautājums tikai, vai viņi spēs mūs paņemt.

Latvijā ir nopietnas iekšējās drošības problēmas. 1933.gadā Vācijā tika izveidota impēriskā kultūras palāta, kuru vadīja Trešā reiha propagandas ministrs Pauls Jozefs Gebelss. Uzdevums - mākslas un kultūras cilvēku kontrole, saskaņā ar nacionālsociālistu interesēm. Putins, tāpat kā Hitlers, izmanto krievu kultūru, mūziķus, kara filmas. Nenormālā daudzumā tiek rīkoti krievu mākslinieku koncerti. Tā ir politika un milzīga nauda. Kad Rīgā cēla Maskavas namu, man bija jautājums: „Ko dara Latvijas valsts, ko tā liks pretī?” Latvijā ir „piektā kolonna” un Krievijas propagandas kanāli Latvijā darbojas. Ir krieviski runājoši cilvēki, kas lieto tikai šos kanālus. Pats spēcīgākais Krievijas ierocis ir meli un propaganda.

Doņeckā nav redzami Ukrainas kanāli - tie ir atslēgti. Viņiem ir tikai RTR un citi Krievijas kanāli. Un cilvēki Donbasā uzskata, ka no Kijevas nāks banderieši - fašisti, un viņus noslepkavos. Ukrainas armija nāk atbrīvot no terorisma. Ko dara iedzīvotāji? Stāv dzīvā ķēdē priekšā tankiem. Ļoti grūti tur karot. Krievija nolīgst dažādus kriminālos grupējumus un maksā tiem lielu naudu. Cilvēki ir iebaidīti, tic visam, ko rāda Krievijas kanāli, citi stāv un citus vienkārši dzen priekšā tankiem. Slavjanskā Ukrainas armija centās pilsētu atbrīvot no teroristiem. Ko viņi izdarīja? Ielīda bērnudārzos. Ko tu vari izdarīt, ja tev priekšā noliek bērnu? Bet Krievijas ziņās ir pilnīgi cita informācija. Krievija melo acīs skatīdamās. Putins sākumā teica: „Krimā mūsu karavīru nav.” Tagad saka, ka bija gan.

Paļaujoties tikai uz NATO, Latvija propagandas jomā jau karu ir zaudējusi, jo Krievijas propagandas kanāli darbojas pilnā sparā un faktiski neviens neko nedara. Visi aizbildinās ar demokrātisko normu pārkāpšanu. Bet krieviski runājoši cilvēki gandrīz visi tic Krievijas propagandai. Viņi nespēj pieņemt citu viedokli. Krievijā vara kontrolē visus masu medijus. Ja sociālā tīkla profilā ir vairāk nekā 3000 sekotāji, tev jāreģistrējas kā masu medijam ar visām kontrolēm un birokrātisko procedūru. Krievijā vairs pat blogus nevar normāli veidot. Viņi biedē savu tautu, tomēr Krievijā ir arī opozīcija, kas cīnās par demokrātisku Krieviju. Taču, lai sagrautu impēriju, vajag kritisko masu - spēcīgu Draudzi! Bet oficiāli tur ir tikai viena valsts atbalstīta reliģija - pareizticīgo baznīca. Un islāms.

Drīz visā pasaulē, arī Latvijā, strādās jaunais Krievijas propagandas medijs “Sputnik” -
melu straume 24 stundas diennaktī gan radio, gan internetā, gan ziņu lentās.

Daudzi ir dzirdējuši par tādu cilvēku kā Mihails Zadornovs. Populārs cilvēks, humorists. Zadornovs teicis tā: „Latviešu „mužiki” allaž bijuši zemnieki un lieliski vīrieši, bet tagad spiesti kļūt par Eiropas gejiem.” Lūk, tāda ir Krievijas retorika attiecībā uz Latviju un Eiropu. Mēs visi esam geji. Daļēji tā ir patiesība, jo mūsu valstī notiek homoseksuālisma propaganda un izvirtība tiek popularizēta - tas ir fakts. Krievijas retorika attiecībā uz Eiropu ir tāda - mēs nesam gaismu, mums ir pareizticīgā baznīca, kas nes Kristu. Taču es atgādinu, ka sātans imitē Dievu. Krievijā uzskata, ka šī valsts nāk ar augstiem morāles principiem, pretēji sabrūkošajai Eiropai. Tad man ir jautājums: „Vai tas nebija Putins, kurš nesen izšķīrās?” Un, vai Krievijā nav pilns ar homoseksuāļiem? Vai daudzas viņu „zvaigznes” nav geji un lesbietes? Lai viņi izvelk baļķi no savas acs un tad rāda, kā mums izvilkt skabargu no savas acs! Zadornovs mūs sauc par eirogejiem, taču krievi ne ar ko neatšķiras.

Par Krievijas propagandu runājot, ir piedāvājums kaut ko pretī likt Krievijas informācijai un izveidot demokrātisku Baltijas krievu kanālu, kur runās patiesību. Bet Ina Druviete saka: „Nevajag mums tādu kanālu, jo tas neveicinās latviešu valodas statusu mūsu valstī.” Vai nu viņa nesaprot, vai arī tur ir kas vairāk. Propagandas karš jau ir pazaudēts. Tā ir Krievijas uzvara. Otrais, kas draud Latvijai, ir pašmāju kangari - politiķi un arī tādi cilvēki, kas vienkārši neizprot situāciju. Šlesers saka: „Pie varas jālaiž „Saskaņas centrs”, citādāk Latvija var piedzīvot Ukrainu.” Lembergs saka: „Tā ir NATO okupācija Latvijā.” Bet mēs taču paši esam NATO valsts! Ja tu būtu Krievijas specaģents, pie kā tu ietu meklēt sev palīgus? Pareizi - pie aizvainotajiem.

Klausījos interviju ar Aleksandru Vešņakovu. Viņš ir oficiāls Krievijas pārstāvis Latvijā. Viņam uzdeva jautājumu: „Vai Latvijā nekas tāds nenotiks kā Ukrainā?” Lūk, ko viņš teica: „Nekad Latvijā nekas tāds nenotiks, jo esmu pārliecināts, ka Latvijas valdība nekad nelietos ieročus pret protestētājiem.” Ko viņš būtībā pateica? Ka viņi dibinās dažādas sabiedriskas un slepenas organizācijas, noskaņos krieviski runājošos un latviešus vienu pret otru, gatavos līdzīgu scenāriju kā Ukrainā. Un, ļoti iespējams, pat mēģinās ieņemt kādu administrācijas ēku. Ja šādi ieņemtu ēku tūlīt neatbrīvos, kaut ar ieročiem, tas norādīs uz to, ka Latvijas tauta pati sevi nodod impērijai. Ukraiņi vilka garumā un neatbrīvoja ēkas uzreiz - rezultāts ir līķu kaudzes. Kā var ienākt svešā valstī citas valsts specvienības cilvēki un ieņemt mūsu ēkas? Viņi ir jāizdzen kā teroristi. Tur nav svarīga tautība, jo tie ir teroristi.

Tā varēja notikt, ja īstenotos Krievijas scenārijs…
Medvedveidīgais (pa kreisi): “Nu ko, džeki, ejam balsot par “dzimto” valodu?”
Pļūtinveidīgais (pa labi): “Kas nenobalsos ‘PAR’, to močīsim atejā!”

Paldies Dievam, ka Ādažos ir NATO karaspēka daļa. Krievija nevar tieši iebrukt Latvijā, jo tad viņiem nāksies saskarties ar amerikāņu armiju, kas skaitliski šeit gan nav liela, tomēr tā ir amerikāņu armija. Amerikas Savienotās Valstis iesaistīsies pavisam noteikti. Taču, lūk, ko saka speciālisti. „Kaut arī neviens neapšauba, ka NATO reaģēs uz jebkādu Krievijas bruņoto spēku mēģinājumu ieiet Latvijā vai kādā citā dalībvalstī, Rietumu aizsardzības alianse nav paredzēta stāties pretī tāda veida darbībām, kādas Maskava pielieto Ukrainā,” brīdina amerikāņu analītiķis un eksperts bijušās PSRS lietās Pols Goubls. Ja mēs paši savā valstī nevaram nodibināt mieru un stabilitāti, neviens mums nepalīdzēs. NATO te nevar palīdzēt, neviens nevar palīdzēt.

Baltijas valstis ir nepieciešamas kā bufervalstis starp Krieviju un Rietumiem. Latvija ir labākais mērķis Krievijas imperiālistiem. Tie, kas lieto tikai krievu kanālus, nav integrēti Latvijas sabiedrībā, jo latvieši paši viņus nav integrējuši, nav rūpējušies, nav neko darījuši, nav strādājuši, lai integrētu krievus. Lūk, rezultāts. Kur vislabāk šodien īstenot Ukrainai līdzīgu politiku? Latvijā. Latvieši gatavojas bēgt no savas zemes bailēs no jaunas okupācijas, jo neredz skaidru valdības nostāju. Kāda studente saka: „Man bail, es nevēlos, lai man visu atkal atņem - māju, zemi, brīvību un visu pārējo stulbās ideoloģijas vārdā, kā viņi to izdarīja ar maniem vecvecākiem pēc Otrā pasaules kara. Mums ir biļetes uz Austrāliju un mēs brauksim visi kopā ar bērniem.” Vēl kāda sieviete raksta: „Mans dēls jau shēmo krīzes situācijas scenāriju - ja putinieši sagrābs varu Latvijā, mēs noteikti emigrēsim uz Kanādu.” Un viņa nav vienīgā, kam liekas aizdomīga Aivara Lemberga pēkšņā vajadzība verbāli luncināties Putina priekšā un lamāt NATO spēkus.

Ko tad mums darīt, ja daži jau sāk lēnām tīties projām no Latvijas? Daudzi ir aizbraukuši un liela daļa vēl grib aizbraukt. Ja Ukrainas scenārijs sāks notikt Latvijā un mūsu valsts nepieņems tā neitralizēšanas lēmumu, bet sāks pārrunas ar teroristiem, līdzīgi kā Ukrainā, mēs varam droši evakuēties, jo šeit būs Krievija un fašisms. Domāju, ka Krievijas aģenti jau tagad vāc informāciju, jo te ir pilns ar Krievijas spiegiem. Man ir nākušas dīvainas, anonīmas vēstules, kas saistītas ar politiku. Ir bijušas vairākas vēstules, viena pat it kā kāda populāra katoļu priestera vārdā. Izrādās, tas nemaz nebija viņš. Mani aicināja nostāties pareizajā pusē - Austrumu pusē.

Mēs esam savas valsts patrioti un tā ir mūsu zeme, tomēr jāredz, kāda būs Latvijas valdības nostāja. Nav Latvijā īstas stājas ne tautai, ne valdībai! Mēs it kā kustamies starp Rietumiem un Austrumiem. Atkarībā no tā, kas būs šeit, ātri „mainām kažokus”. Vienmēr tā ir bijis un vienmēr tā būs. Ja valsts neizrāda stāju, arī mēs nevaram reāli aizstāvēt savu valsti. Bet, ja valdība parāda stingru stāju un saka: „Nebūs te nekādi teroristi!”, ko darām mēs? Tad kristiešu vīri var brīvprātīgi doties Latvijas armijā, bet tie, kurus iesauc, godprātīgi izpildīt savu pienākumu pret Latvijas valsti! Katra kristieša pienākums ir rūpēties par savas valsts drošību un, ja vajadzīgs, savu ģimeni un valsti aizstāvēt armijas rindās. Tomēr tas ir brīvprātīgi un katram pašam jāizlemj, vai viņš to vēlās vai nevēlas. Bet, ja tevi iesauc armijā, aizstāvi savu zemi - ja nepieciešams, pat savu galvu noliekot.

Ko vēl var darīt? Veidojiet pēc iespējas neatkarīgāku biznesu, lai jūs nebūtu atkarīgi no lielām struktūrām un bankām. Katram jāveido uzkrājumi, kaut vai nelieli. Tomēr variantam par Latvijas pamešanu nevajadzētu piepildīties, jo mums jāvairo kristiešu kritiskā masa Latvijā. Vienīgais ierocis pret impēriju un vienīgais, kas var pasargāt mūsu valsti, ir Dievs caur savu Draudzi. Tāpēc Draudzes atbildība Dieva priekšā ir lūgšanas, evaņģelizācija un mācekļu veidošana. Es aicinu visas Latvijas draudzes vienoties lūgšanā, palīdzēt glābt cilvēkus, atvērt jaunas vietējās draudzes un celt Dieva Valstību Latvijas teritorijā vairāk un aktīvāk nekā jebkad agrāk! Latvijai ir jānožēlo grēki, jāatsakās no elku kalpības, no Bābeles reliģijas, un jāpieņem Jēzu par savu Glābēju. Ja tu vēl šodien neesi glābts, aicinu tevi pieņemt Jēzu par savu Glābēju.

Es esmu par tādu valsti, kādu to redz Dievs - suverēnu, neatkarīgu, demokrātisku Latviju. Es esmu pret jebkādu sātanisku vai imperiālistisku politiku Latvijā - vai tā nāk no Austrumiem, vai Rietumiem. Es esmu par valstu savienībām, kas ievēro principu: „Mīli savu tuvāko, kā sevi pašu!” Esmu par ekonomisku sadarbību, bet esmu pret kultūras, ekonomikas vai politikas izmantošanu, lai dalītu cilvēkus bagātajos un nabagos, valdošajos un pakļautos, lai dalītu valstis tajās, kuras valdīs, un tajās, kuras pakļausies. Tātad, Dieva griba ir - brīva Latvija! Neatkarīga Latvija! Suverēna Latvija! Un tāda viņa arī ir pēc Latvijas Satversmes. Šie Satversmes punkti un šī brīvība ir jānosargā pirmkārt ar lūgšanām, otrkārt ar visām iespējamām likumīgām metodēm. Lūk, mūsu karogs, kas saistīts ar asinīm, un šī baltā drāna vidū - es to redzu tā: Jēzus asinīs Latvija šķīstīta baltāka kā sniegs. Mēs esam par Latviju!

Bībeles skaidri saka: „Un ikviens, kas Tā Kunga Vārdu piesauks, tiks izglābts” (Apustuļu darbi 2:21). Es ticu brīnumiem, ka Dievs pasargās Latviju. Ne ar spēku, ne ar varu, bet ar Tavu Garu, Dievs! Es aicinu mūs visus - lūgsim, lai nāk Dieva Valstība Latvijā! Mūsu valsts himnu ir sarakstījis Baumaņu Kārlis, kam bija saikne ar Brāļu draudzēm Vidzemē. Šī himna ir no Kristus, no Dieva dota:

Dievs, svētī Latviju,
Mūs’ dārgo tēviju!
Svētī jel Latviju,
Ak svētī jel to!

Kur latvju meitas zied,
Kur latvju dēli dzied,
Laid mūs tur laimē diet,
Mūs’ Latvijā!

Dievs, svētī Latviju!

© Mārcis Jencītis. Pārpublicēšanas vai citēšanas gadījumā atsauce uz autoru un interneta vietni www.laikmetazimes.lv obligāta.

Līdzīgie raksti:

    Nekas nav atrasts


Raksts atrodams vietnē Laikmeta zīmes: http://www.laikmetazimes.lv

Saite uz rakstu: http://www.laikmetazimes.lv/2015/03/23/kas-mus-sagaida-nakotne-2dala-%e2%80%93-protestantisms-un-un-latvijas-cels-globalaja-cina/

© 2009 - 2013 Laikmeta zīmes. Visas tiesības aizsargātas.