- Laikmeta zīmes - http://www.laikmetazimes.lv -

Eiropas “pirdiens” bērnu dvēselēs

Ievietoja Ervīns Jākobsons 2015. gada 26. janvāris 07:00 sadaļā Latvijā un pasaulē

Šis nebūs analītisks raksts vai  pētījums, bet emocionāla refleksija uz dažiem interneta plašumos pēdējā laikā atrastiem “jaunumiem”. Ko tik’ visu nevar atrast globālajā tīmeklī! Bērnu vecāki nereti sūdzas, ka Latvijas sabiedriskajā televīzijā, da i komerckanālos arī, ir maz interesantu, kvalitatīvu bērnu raidījumu. Aber, lūdzu - “vecā Eiropa” gatava piedāvāt radošu, mūsu atpalikušajā malienē vēl neredzētu pieeju bērnu raidījumu sagatavošanā.

Viena no iemīļotākajām bērnu programmām Zviedrijas TV ir raidījums “Biss och Kajs”. Tā galvenie tēli un raidījuma vadītāji ir - nu, kā jūs domājat, kas? Kakucis un Mīzalstrūkla! “Biss och Kajs” iecerēts kā izglītojošs raidījums, kas bērniem stāsta par dažādām cilvēka ķermeņa daļām. Bet ķermeņa daļas, kā paši saprotat, mēdz būt visādas. Ne tikai auss, mute vai acs, bet arī krāniņš, čuriņa un, hm… dibens.

Tieši raidījums, kurā pie Kakuča un Mizalstrūklas viesojas Pakaļa, guvis plašu ievērību interneta vidē un nokļuvis pat Krievijas galvenā propagandista Dmitrija Kisiļeva uzmanības lokā. Kremļa kanāls “Rossija” to piesauc kā piemēru Eiropas morālajai degradācijai. Un šoreiz patiešām ir par ko. Jo visa raidījuma gaitā tiek pirsts, purkšķināts un bezdēts uz nebēdu. Lai arī gaiss studijā neglābjami sabojāts, raidījuma vadītāji paspēj ar Pakaļu izpļāpāties gan par vēdera izeju, gan gāzēm, gan citām tikpat intīmām lietām.

Kakucis, Mīzalstrūkla un Pakaļa - zviedru bērnu iemīļotākie varoņi.

Iespējams, raidījuma ideja nav slikta, lai bērniem tiem saprotamā valodā pastāstītu par viņu ķermeņa uzbūvi un funkcijām. Taču, kāpēc tāda vadītāju izvēle? Vai jums nešķiet mazliet perversi, ka par zviedru bērnu iemīļotākajiem varoņiem kļuvuši cilvēka organisma bioloģiskie pārstrādes produkti? Vai varat iedomāties savus bērnus rotaļājamies ar kakām un čurām? Kāda nākotne sagaida nāciju, kuras jaunā paaudze spēlējas ar, piedodiet, sūdiem?

Tomēr Kakucis un Mizalstrūkla jau ir vakardiena. Tagad Zviedrijas TV aplaimojusi bērnus ar jauniem ekrāna varoņiem Snopenu un Snipanu jeb… Pimpīti un Pežiņu! Ja Kakucis un Mīzalstrūkla bija raidījums dzīvu aktieru izpildījumā, jaunais šovs radīts animācijas tehnikā. Raidījumā Snipana un Snopens rotaļīgā veidā iepazīstinās mazos skatītājus ar abu dzimumu ķermeņu atšķirībām… nu, jūs jau paši saprotat, kādām.

Snoppen och Snippan - Pimpītis un Pežiņa.

Informācija par jauno raidījumu acumirklī aplidoja sociālos tīklus un izraisīja pamatīgas diskusijas pat daudz pieredzējušajos zviedru skatītājos. Viedokļu pretešķību dēļ komentāri pie raidījuma reklāmas rullīša YouTube vietnē drīz vien tika slēgti, jo komentētāji sadalījās divās karojošās nometnēs - vieni uzskata, ka bērnu izglītošana par seksuālajiem jautājumiem jāsāk pēc iespējas agrāk, kamēr prātiņu vēl neizkūkojusī sabiedrības daļa teic, ka nekam tādam televīzijā nav jābūt, īpaši jau bērnu raidījumos.

Pa to laiku “Pimpītis un Pežiņa” (Snoppen och Snippan) iekaro arvien lielāku popularitāti zviedru bērnu vidū. Šī ir kārtējā liecība par Eiropas “tikumiem un plikumiem” un atbilde tiem, kas ar putām uz lūpām pārmet kristiešiem un ģimeņu aizsardzības organizācijām nepamatotas panikas celšanu. Arī vietne “Laikmeta zīmes” ne mazums pelta par faktu sagrozīšanu vai vismaz pārspīlēšanu. Nekāda agrīna bērnu seksualizācija Eiropā nenotiekot, tās esot vien dažu radikāļu idejas, kuras neviens par pilnu neņemot. Ka tā tas gluži nav, pierāda gan Snoppen och Snippan, gan daudz citu faktu un piemēru.

Kā jūs domājat - kas ir šie? Jūs domājat pareizi…

Un nevajag stāstīt, ka mūsu zemītē nekas tāds nav iespējams. Nedomāju, ka Latvijā atradīsies daudz vecāku, kas būs sajūsmā par tik “inovatīvu” pieeju bērnu “izglītošanā”, tomēr arī mums ir pietiekami daudz “progresīvu”, radošu, jeb kā tagad saka, kreatīvu ļaužu, kas uztaisīs gan Pincīti, gan Pežiņu, un ne to vien, ja tiks ļauts. Par mūsu bērnu priekšlaicīgu “apgaismību” rūpi tur gan asociācija “Papardes zieds”, gan LGTBI (homoseksuāļu) lobijs, gan dažs labs valstiski svarīgs vīrs un sieva.

Var jau būt, ka “pimpītis un pežiņa” nav paši briesmīgākie bērnu TV varoņi, salīdzinot ar dažnedažādiem monstriem, kabatas dēmoniem (pokemoniem) un citiem mošķiem, ieskaitot Harija Potera okultās izdarības. Tomēr simpātiskāki vai mazāk simpātiski, tie visi nāk no viena garīgā avota. Tas ir avots, kas saceļas pret visu, kas saucas Dievs un svētums. Tas ir avots, kas kārdināja Ādamu un Ievu Ēdenes dārzā. Šī kritušā gaismas eņģeļa vārds ir Lucifers, Belcebuls, velns un sātans.

Jau vairāk nekā 40 gadus visi elles spēki sākuši uzbrukumu tradicionālajai ģimenei. Īpaša uzmanība šajā karā tiek pievērsta bērnu samaitāšanai. Latvijā “pirmās bezdelīgas” bija bēdīgi slavenās Labklājības ministrijas izdotās bērnus dezorientējošās grāmateles. Taču Latvijas valsts un latviešu tautas nākotne nav Viņķeles, Rinkēviča un “Mozaīkas” varavīkšņainajos sapņos, bet tradicionālās, veselīgās un morāli stiprās ģimenēs. Mums nav vajadzīgs ne Eiropas pārspīlētais liberālisms, ne skandināvu perversais kultūrmarksisms. Latvijai laiks atgriezties pie Dieva nemainīgajiem likumiem un gadsimtos izveidotajām tautas tikumisko vērtību normām.

Dievs, sargi mūsu bērnus no Eiropas pseidovērtībām!

© Ervīns Jākobsons. Pārpublicēšanas vai citēšanas gadījumā atsauce uz autoru un interneta vietni www.laikmetazimes.lv obligāta.

Līdzīgie raksti:

    Nekas nav atrasts


Raksts atrodams vietnē Laikmeta zīmes: http://www.laikmetazimes.lv

Saite uz rakstu: http://www.laikmetazimes.lv/2015/01/26/eiropas-pirdiens-bernu-dveseles/

© 2009 - 2013 Laikmeta zīmes. Visas tiesības aizsargātas.