BeBe & CeCe Winans. Bibi un Sisi

Ievietoja | Sadaļa Kristīgā mūzika pasaulē | Publicēts 27-10-2014

Ieteikt draugiemPačivini Share on Facebook Izprintē Nosūti draugam e-pastu

Brālis un māsa Bendžamins un Priscilla nāk no kuplās Detroitas afroamerikāņu gospel, soul un R&B mūziķu Vainensu dzimtas. Viņi ir Vainensu desmit bērnu ģimenes septītā un astotā atvase. Savu muzikālo karjeru abi sāka jau bērnībā, uz īsu brīdi iesaistoties muzikālajā apvienībā „Winans Part II”. 1982.gadā brālis un māsa kļuva par teleevaņģēlistu Džima un Tamijas Beikeru populārā TV šova „The PTL Club” fona dziedātājiem. Par skatuves vārdiem viņi izvēlējās savas bērnības dienu iesaukas Bibi un Sisi un pārcēlās dzīvot uz „PTL” bāzi Ziemeļkarolīnā, kur pavadīja piecus gadus. Šeit Sisi iepazinās ar savu nākamo vīru Alvinu Lovu Junioru. 1985.gadā Bibi un Sisi duets ierakstīja savu pirmo albumu „Lord Lift Us Up” ar populārākajām šova dziesmām.

Albumam bija labi panākumi dažādās aptaujās un par duetu sāka interesēties lielās ierakstu kompānijas. 1986.gadā Bendžamins un Priscilla atstāja „PTL Club” un kā duets „BeBe & CeCe Winans” kļuva par kompānijas „Sparrow” māksliniekiem. 1987.gadā iznāca viņu pirmais plašākam mūzikas tirgum domātais albums, kura lielākais hīts „I.O.U. Me” ātri vien nokļuva R&B un Inspirational tabulu virsotnēs, tika nominēts „Grammy”, kā arī ieguva „Dove” un „Stellar” balvas. Savukārt Sisi par dziesmu „For Always” ieguva „Grammy” balvu nominācijā „Labākais soul-gospel mūzikas izpildījums sievietēm”.

Duets „BeBe & CeCe Winans” kompānijai „Sparrow” ierakstīja vēl četrus kritikas un klausītāju augsti novērtētus albumus. Trīs no tiem ieguva zelta, viens - platīna statusu. Divpadsmit singli no šiem albumiem nokļuva dažādu mūzikas tabulu virsotnēs, daudzi no tiem bija pirmajā pozīcijā arī kristīgo radiostaciju apritē. Duets bija pirmie afroamerikāņu mākslinieki, kurus sāka atskaņot „balto mūzikas” radiostacijas, un otrie melnādainie mūziķi, kas saņēma „Dove” balvu. Kopumā „BeBe & CeCe Winans” kā duets ieguvuši trīs „Grammy”, deviņas „Dove”, daudzas „Stellar” un citas balvas.

1995.gadā Bendžamins un Priscilla šķīrās no „Sparrow” un viens no otra, lai sāktu solokarjeru. Bibi noslēdza kontraktu ar „Atlantic Records”, kas 1997.gadā izdeva viņa pirmo soloalbumu. Nākamais albums „Love & Freedom” (2000) tapa sadarbībā ar kompāniju „Motown Records”, kam sekoja arī koncertalbums. 2003.gadā Bibi izveidoja ierakstu kompāniju „The Movement Group” un gadu vēlāk izdeva Ziemassvētku albumu, bet pēc tam savu trešo studijas albumu „Dream”. Dziesmā „I Have A Dream” bija iekļauti Mārtina Lutera Kinga vēsturiskās runas fragmenti un daudzas radiostacijas šo dziesmu atskaņoja Kinga atceres dienas raidījumos. Uz albuma vāka attēlots ar roku zīmēts Bibi, kas stāv pie Martina Lutera Kinga bulvāra ielu plāksnes. Cita albuma dziesma „Miracle of Love”, ko Bibi izpildīja duetā ar Endžiju Stounu, vēlāk tika iekļauta arī filmas „Kristus ciešanas” inspirēto dziesmu albumā.

Kopumā Bibi iznākuši septiņi soloalbumi. Ar dziesmu „Born for This” viņš piedalījās prezidenta Obamas inaugurācijas svinībās. Tā izdota arī CD un DVD formātā. Nacionālajā radiotīklā Bibi ir savs raidījums „The BeBe Winans Radio Show”, viņš piedalās arī gospelmūzikas TV konkursa „Sunday Best” žūrijā. 2004.gadā kopā ar Denzelu Vašingtonu Bibi piedalījās mākslas filmā „Mandžūrijas kandidāts”, bet 2008.gadā debitēja Brodveja mūziklā „The Color Purple”, kur viņa dzīvesbiedri spēlē fankī un soulmūzikas zvaigzne Čaka Kana. 2012.gadā Bibi dziedāja savas labas draudzenes Vitnijas Hjūstones bērēs, bet vēlāk izdeva grāmatu viņas piemiņai „The Whitney I Knew”.

Savukārt Bibi māsa Priscilla savu solokarjeru sāka ar albumu „Alone in His Presence” (1995), kas ieguva zelta statusu un izcīnīja „Grammy”, kā arī divas „Dove”‘ balvas. Arī Sisi nākamajam albumam „Everlasting Love” bija labi panākumi, bet dziesmas „Well, Alright” un „Slippin” kļuva par viņas lielākajiem hītiem „Billboard” dziesmu tabulās.

Vienu no savām vispopulārākajām dziesmām „Count on Me” Sisi ierakstīja 1996.gadā kopā ar savu bērnu krustmāti un labu draudzeni Vitniju Hjūstoni. Singls tika sertificēts zelta statusam ASV un ierindojās augstās vietās dažādās dziesmu aptaujās. Bet 1999.gadā Sisi izveidoja savu ierakstu kompāniju „PureSprings Gospel” un izdeva albumu „Alabaster Box”. Daudzas no albuma dziesmām producējis pazīstamais gospelmūziķis Freds Hamonds, ierakstā kā viesi piedalījās grupa „Take 6″.

2003.gadā klajā nāca Sisi albums „Throne Room”, pēc kura iznākšanas dziedātāja devās lielā koncertūrē pa 25 ASV pilsētām. Tūres laikā tika ierakstīts DVD, kurā iekļāva dziesmas no visiem Sisi albumiem. Sisi Vainensas septītais albums „Purified” iznāca 2005.gadā. Albuma tapšanā piedalījās Sisi dēls Alvins III, brāļadēls Mario Vainens un māsas Endžija un Debija Vainensas. Dziedātājas nākamais albums „Thy Kingdom Come” dienas gaismu ieraudzīja 2008.gadā. Kopumā māksliniecei iznākuši deviņi soloalbumi un dziesmu izlase. Savas muzikālās karjeras gados Sisi ieguvusi 10 „Grammy”, 20 „Dove”, 7 „Stellar” un vēl citas mūzikas industrijas balvas.

Sisi Vainensa kopā ar vīru Alvinu Lovu dzīvo Nešvilas priekšpilsētā Foresthilā, viņiem ir divi bērni - Ešlija un Alvins III, kas arī piedalījušies mammas muzikālajos projektos. Ģimene ir Nešvilas Jaunpiedzimšanas draudzes locekļi, Sisi dzied slavēšanas komandā, bet bērni piedalās drāmas grupā. Priscilla ir arī trīs grāmatu autore. 2009.gadā viņa iesaistījās izdevniecības „Abingdon Press” multikulturālajā kristīgajā programmā „Kustībā: Dieva žēlastība no vietas uz vietu”.

Kopš dueta „BeBe & CeCe Winans” izjukšanas Bendžamins un Priscilla kopā dziedājuši vien dažas reizes. Tās ir dziesmas „What A Child” no Sisi Ziemasssvērtku albuma „His Gift” un „Tonight, Tonight” no Bibi 2000.gada albuma „Love & Freedom”. Taču 2009.gadā, pēc 15 gadu pārtraukuma, kompānijas „B&C/Malaco Records” paspārnē iznāca jauns dueta albums „Still” ar 12 dziesmām. Vainensu muzikālā kalpošana turpinās.


BeBe & CeCe Winans albumi:

BeBe Winans soloalbumi:

 • 1997 BeBe Winans
 • 2000 Love & Freedom
 • 2002 Live and Up Close (koncertieraksts)
 • 2004 My Christmas Prayer (Ziemassvētku)
 • 2005 Dream
 • 2007 Cherch
 • 2012 America, America

CeCe Winans soloalbumi:

 • 1995 Alone in His Presence
 • 1998 Everlasting Love
 • 1998 His Gift (Ziemassvētku)
 • 1999 Alabaster Box
 • 2001 CeCe Winans
 • 2003 Throne Room
 • 2005 Purified
 • 2008 Thy Kingdom Come
 • 2010 Songs of Emotional Healing
 • 2010 For Always: The Best of CeCe Winans (izlase)

CeCe Winans video:

 • 2000 Live at the Lambs Theater in New York (koncerts)
 • 2002 Journeys in Black: CeCe Winans (dokumentāla filma)
 • 2004 Live in the Throne Room (koncerts)

Raksts pirmoreiz publicēts žurnāla „Tikšanās” 2009. gada septembra numurā.
© Ervīns Jākobsons. Pārpublicēšanas vai citēšanas gadījumā atsauce uz autoru un pirmpublikāciju obligāta.

Līdzīgie raksti:

  Nekas nav atrasts

Uzraksti komentāru