Ron Kenoly: Slavēšu To Kungu vienumēr

Ievietoja | Sadaļa Kristīgā mūzika pasaulē | Publicēts 15-07-2013

Ieteikt draugiemPačivini Share on Facebook Izprintē Nosūti draugam e-pastu

Dievs tas pats vakar, šodien un mūžīgi, taču mēs ne, jo mēs maināmies līdzi laikam”, - šos vārdus teicis vīrs, kas zina, ko nozīmē pārmaiņas un dzīve ar To Kungu. Viņa vārds ir Rons Kenolijs - viens no pazīstamākajiem slavas un pielūgsmes dziesmu komponistiem, dziedātājiem un pielūgsmes vadītājiem pasaulē.

Rons Kenolijs piedzima 1944. gada 6. decembrī Kofejvillā, Kanzasā, ASV. Pēc vidusskolas viņš devās uz Holivudu, lai ar savu talantu un jaunekļa degsmi iekarotu šo šovbiznesa citadeli. Taču viņa lielie plāni cieta pilnīgu neveiksmi, un 1965. gadā Rons iestājās ASV Gaisa spēkos. Dienesta laikā viņš apprecējās, armijā sākās arī viņa muzikanta karjera - viņš pievienojās grupai „Mellow Fellows” un ar koncertiem apceļoja daudzas militārās bāzes visā valstī. 1968. gadā Rons pameta armiju un „Mellow Fellows”, lai turpinātu īstenot savus sapņus mūzikā.

„Bērnībā es pirmoreiz klausījos Semiju Deivisu Junioru (Sammy Davis Jr.) un Netu Kingu Koulu (Nat King Cole). Mani ļoti iedvesmoja šo divu melnādaino vīru panākumi uz nacionālās skatuves. Es sapratu, ka tas ir tieši tas, ko vēlos,” atceras Kenolijs. Dažu turpmāko gadu laikā viņš veltīja visu savu laiku un enerģiju, lai bērnības sapni piepildītu dzīvē. Ieguvis kontraktu ar mūzikas izdevniecību „Audio Arts”, Rons laida klajā savu pirmo singlu „The Glory of Your Love”. Pēc līguma parakstīšanas ar ierakstu kompāniju „A&M”, Kenolijs nonāca uz lielās skatuves un kļuva pazīstams kā ritmblūza dziedātājs.

Taču panākumi muzikālajā jomā radīja problēmas Rona ģimenes dzīvē. Skatuve paņēma visu viņa laiku, bet sieva un bērni nereti palika novārtā. Pienāca brīdis, kad viņu ģimenes ligzda bija gandrīz pilnībā izpostīta. Taču tad Rona dzīvē ienāca Dievs. „1975. gadā mana sieva atdeva savu dzīvi Tam Kungam un sāka lūgt par mūsu ģimenes dziedināšanu. Es redzēju pārmaiņas, kādas notika viņas dzīvē, un tā bija kā gaisma, kas parādīja ceļu arī man.”

Savu jauno dzīvi ar Dievu Kenoliju ģimene labprāt būtu sākusi jaunā dzīvesvietā, taču Losandželosā Ronu saistīja vairāki ierakstu kontrakti. Tomēr galu galā ģimene pārcēlās uz Oklendu. Tas bija laiks, kad Dievs intensīvi strādāja Rona dzīvē un mācīja viņam kļūt par labāku vīru savai sievai un labāku tēvu bērniem. No 1978. līdz 1982. gadam Kenolijs studēja mūziku Alamedas koledžā, vienlaikus cenzdamies iegūt kādu ierakstu kontraktu gospelmūzikā. „Kādu vakaru es sēdēju baznīcā, stundām ilgi spēlēdams, dziedādams, lūgdams un slavēdams To Kungu. Un šajā pielūgsmē es atklāju Dieva sirdi. Pēc šī piedzīvojuma ierakstu kontrakti man kļuva mazsvarīgi. Tas Kungs piepildīja visu, pēc kā es tik ilgi biju tiecies, un izdarīja to daudz labāk un pilnīgāk, nekā būtu spējusi jebkura ierakstu kompānija.”

1983. gadā Rons Kenolijs izdeva albumu „You Ought to Listen to This”, kuru pārdeva koncertos. Pamazām kristīgās draudzes sāka viņu aicināt vadīt slavēšanu un pielūgsmi savos dievkalpojumos. 1985. gadā Sanhosē „Jubilee Christian Centre” dibinātājs un vadītājs Diks Bernals uzaicināja Ronu kļūt par pielūgsmes vadītāju šajā lielajā draudzē. Rons iestājās Bībeles koledžā, ieguva maģistra grādu teoloģijā un 1987. gadā tika ordinēts kā draudzes mācītājs mūzikā. 90. gadu sākumā Kenolijs sāka saņemt uzaicinājumus no draudzēm visā pasaulē. Viņš tika aicināts kalpot ne vien kā pielūgsmes vadītājs, bet arī kā palīgs un konsultants draudžu mūzikas kalpošanas izveidošanā. Drīz vien Ronu sāka dēvēt par Mūzikas vēstnieku. 1996. gadā Kenolijs ieguva sakrālās mūzikas doktora grādu Starptautiskajā draugu kristīgajā universitātē (Friends International Christian University).

Līdztekus mūzikas vēstnieka kalpošanai Kenolijs šajā laikā ierakstīja vairākus kritikas un klausītāju augsti novērtētus pielūgsmes albumus. Pēc tam, kad ar viņa mūziku iepazinās pazīstamais slavas un pielūgsmes mūzikas komponists, dziedātājs un kompānijas „Integrity Music” galvenais producents Dons Moens, Kenolijs kļuva par šīs kompānijas mākslinieku. 1991. gadā iznāca Kenolija pirmais pielūgsmes albums „Jesus is Alive”, kam sekoja „Lift him Up”, „God is Able”, „Sing Out”, Welcome Home”, „Majesty”, „We Offer Praises” un dziesmu izlase „High Places”.

Kopumā tika pārdoti vairāk nekā četri miljoni šo albumu kopiju. Divi Kenolija audio un trīs video albumi ieguva zelta statusu, bet albums „Lift Him Up” joprojām ir līdz šim visvairāk pārdotais pielūgsmes albums. Deviņpadsmit reizes Kenolijs tika nominēts kristīgās mūzikas „Dove” balvai. Šis laiks Rona dzīvē bija patiesi svētīts un piepildīts. „Katrs manas dzīves posms ir kā mācību stunda. Jūs nevarat iemācīties neatlaidību, kamēr nesāksiet tiekties pēc tās. Jūs nevarat uzzināt, kas ir patiesa ticība, kamēr nepārbaudīsiet sevi, kas patiesībā esat un kam ticat.”

Pēc astoņiem izdotiem albumiem un iegūtas starptautiskas atzinības Kenolijs saprata, ka atkal pienācis laiks pārmaiņām. 1999. gadā viņš kopā ar ģimeni atstāja saulaino Kaliforniju un pārcēlās uz ne mazāk saulaino Orlando Floridā. Tas Kungs Rona sirdī bija ielicis domu par Slavēšanas Akadēmijas radīšanu. Tā ir konferenču tipa apmācību programma slavas un pielūgsmes vadītājiem un citiem kristīgiem mūziķiem. Uz pirmo Slavēšanas Akadēmijas konferenci, kas notika „Faith World Center” Floridā, ieradās vairāk nekā 1000 cilvēku. Kopš tā laika šādas konferences notiek daudzās valstīs dažādos pasaules reģionos.

Jaunā pieredze kalpošanas darbā atstāja ietekmi arī uz Kenolija mūziku. „Ritmi mainās, tehnoloģijas mainās, mūzikas pasniegšanas veids mainās, un es mainos kopā ar tiem. Es negribu būt kā tie ļaudis Bībelē, kas nomira tuksnesī tikai tāpēc, ka nebija gatavi pārmaiņām.” Sekojot jaunajām tendencēm mūzikas industrijā, savu devīto albumu „Dwell in the House” Kenolijs centās veidot citādu nekā iepriekšējos. Tas tika ierakstīts nevis dzīvajā, bet studijā. Albums iznāca 2001. gadā un ieguva vēl lielāku atzinību nekā viņa iepriekšējie muzikālie projekti. Kenolijs pats šo albumu nosauca par „slavu un pielūgsmi uz jaunā gadu tūkstoša sliekšņa”.

Daži no Rona Kenolija labākajiem albumiem.

Rona Kenolija kalpošanas mērķis vienmēr bijis „radīt gaisotni, kurā varētu atklāties Dieva godības klātbūtne”. Viņa muzikālais stils ir priekpilna slavēšana, ko vainago sirdi aizskaroša intīma pielūgsme. Ar šo pielūgsmi viņš piedalījies daudzu pasaulslavenu mācītāju un evaņģēlistu, tostarp Džeka Heiforda (Jack Hayford), Lestera Samrala (Lester Sumrall) un Mario Murillo vadītajos dievkalpojumos. Savukārt Kenolija pielūgsmes mūzikas ierakstiem raksturīgs spožs muzikālais pavadījums. Kenolijs sadarbojies ar tādiem pasaulē atzītiem mūzikas profesionāļiem kā Džasto Almario (Justo Almario), Eibrahems Leboriels (Abraham Laboriel), Aleks Akuna (Alex Acuña) un citi. Pats Kenolijs spēlējis klavieres tikai vienā no saviem albumiem, taču viņš jūtas pietiekami labi, izmantojot vienīgi savu balsi, lai vadītu pielūgsmē gan klausītājus, gan muzikantus, gan lielu pielūgsmes kori.

Rona Kenolija ceļš mūzikā un kalpošanā ir patiesi lielisks. Sācis kā militārais mūziķis, viņš turpināja kā R&B mākslinieks, vēlāk vadīja himnu dziedāšanu svētdienas dievkalpojumos, līdz beidzot kļuva par populārāko slavas un pielūgsmes vadītāju ASV un vienu no pazīstamākajiem pasaulē. Dievs ir lietojis viņu, lai iesētu labo sēklu miljoniem ļaužu sirdīs visā pasaulē. Viņa mūzika un muzikālās izteiksmes veids ir mainījušies līdzi laikam, tomēr viņa mērķis un vēsts vienmēr palikuši tie paši. „Dievs vēlas, lai Viņa tauta baudītu Viņa klātbūtni. Es izmantoju mūsdienīgus izteiksmes veidus, lai ar pielūgsmes mūziku atvestu Dieva ļaudis atpakaļ Viņa klātbūtnē. Savā vēl atlikušajā mūžā es gribu turpināt vadīt ļaudis slavā un pielūgsmē un palīdzēt Dieva tautai sasniegt arvien augstāku līmeni šajā slavas un pielūgsmes piedzīvojumā. Līdz ar Dāvidu es varu teikt Psalma vārdiem: „Es slavēšu To Kungu vienumēr, Viņa teikšana aizvien būs manā mutē!”


Rona Kenolija albumi:

 • 1991  Jesus Is Alive
 • 1992  Lift Him Up with Ron Kenoly
 • 1994  God Is Able
 • 1995  Sing Out with One Voice
 • 1996  Welcome Home
 • 1997  High Places: The Best of Ron Kenoly (izlase)
 • 1998  Majesty
 • 1999  We Offer Praises
 • 2001  Dwell in the House
 • 2002  The Perfect Gift
 • 2005  Fill the Earth
 • 2005  Lift Him Up Collection (izlase)
 • 2008  Powerful Hymns My Mother Sang
 • 2009  Solo Para Ti (spāņu val.)
 • 2010  Christmas with Ron Kenoly (Ziemassvētku)
 • 2013  Set Apart Is Your Name

Rona Kenolija video:

 • 1992  Lift Him Up with Ron Kenoly
 • 1994  God Is Able
 • 1995  Sing Out with One Voice
 • 1996  Welcome Home
 • 1997  High Places: The Best of Ron Kenoly (izlase)
 • 1998  Majesty
 • 1999  We Offer Praises

Raksts pirmoreiz publicēts žurnāla „Tikšanās” 2010. gada augusta numurā.
© Ervīns Jākobsons. Pārpublicēšanas vai citēšanas gadījumā atsauce uz autoru un pirmpublikāciju obligāta.

Līdzīgie raksti:

  Nekas nav atrasts

Uzraksti komentāru