Sātana mūzika 1: Mēs gribam tikai tavu dvēseli…

Ievietoja | Sadaļa Riska zona | Publicēts 13-05-2013

Ieteikt draugiemPačivini Share on Facebook Izprintē Nosūti draugam e-pastu

Rokmūzika, tostarp tās paveidi hārdroks un heavy metal, ir 20. gadsimta fenomens, kas iesniedzas arī jaunajā gadu tūkstotī. Taču starp daudzajām rokmūzikas grupām un solistiem ir ne mazums tādu, kuru daiļrade un dzīvesveids ir postošs un destruktīvs. Un ir arī tādi, kas atklāti paziņo, ka kalpo sātanam. Tomēr miljoniem šīs mūzikas cienītāju pret šādiem izteikumiem izturas vieglprātīgi, uzskatot, ka aizraušanās ar sātanisma simboliem un retoriku ir tikai izklaides industrijas diktēts skatuves stils, kāds piederas šim mūzikas veidam. Diemžēl tas bieži noved pie traģiskām sekām gan pašu mūziķu, gan šādas mūzikas fanu dzīvē. Raksts, ko piedāvājam, balstīts uz U. Boimera grāmatas „Mēs gribam tikai tavu dvēseli” un Ērika Holmberga filmas „Elles zvani” materiāliem.

****

1969. gadā, trīs gadus pēc pirmās Sātana baznīcas nodibināšanas Sanfrancisko, sātanisms sāka iekarot arī skatuvi. Par pirmo sātanistu rokgrupu tiek uzskatīta britu Black Sabbath (Melnais sabats). Grupas nosaukums aizgūts no kādas šausmu filmas. Uz skatuves Black Sabbath aizrāvās ar okultiem rituāliem - melno mesu, sātana pielūgšanu, raganu kultu, vardarbības propagandu. Uz viņu 1970. gadā izdotā debijas albuma vāka redzama pussabrukusi māja, nokaltuši koku zari un mājas priekšā nedabīgā pozā stāvoša bāla „Drakulas meita”. Savukārt albuma iekšējo vāku rotā noslēpumains, otrādi apgriezts krusts - pazīstams sātanistu simbols.

Sātaniski simboli un teksti parādās arī uz citiem Black Sabbath albumu apvākiem. Tā uz albuma Sabbath Bloody Sabbath (Sabats, asiņainas sabats) apvāka attēlots atbaidošs sātanisks rituāls un izslavētais sātana skaitlis 666. Skaitlis 666 kopā ar galvaskausu un sakrustotiem kauliem bija redzams arī uz grupas fanu krekliņiem. 1980. gadā tika izdota skaņuplate Heaven and Hell (Debesis un elle). Uz tās melnā apvāka attēloti trīs eņģeļi ar nimbiem un sarkani lakotiem nagiem, kas spēlē kārtis un smēķē cigaretes. Uz albuma Born Again vāka smaida velnišķīgi zaļacaina jaundzimuša elles bērna ģīmis - ragi uz kailās pieres, vampīra zobi un gari, asi, dzelteni nagi. Bet uz Vācijā izdotās plates Reflection apvāka lasāmas šādas rindas: „Jau pirmajā skaņuplatē viņi pielūdza sātanu, kurš tad arī patiesi ieradās. Viņš apsolīja tiem panākumus visā pasaulē, ja tikai viņi ik gadu spēlēs lielā sabata laikā. [..] Un tu, nabaga nerrs, kurš turi rokās šo skaņuplati, zini, ka līdz ar to esi pārdevis savu dvēseli.”

Grupas dziļo nodošanos sātanismam atklāj arī daudzu viņu dziesmu teksti. Dziesmā Cornucopia viņi aicina: „Paņem sev kāda dzīvību, tā ir lēta: nonāvē kādu, neviens par to neraudās. Brīvība ir tava, veic savu pienākumu, bet mēs gribam tikai tavu dvēseli.” Dziesmā NIB sātans jau atklāti vervē klausītāju dvēseles: „Daži cilvēki saka, ka mana mīlestība nevar būt īsta. O, mīli mani tagad un tu nenožēlosi. [..] Mans vārds ir Lucifers - lūdzu, ņem manu roku!” Savukārt skaņuplatē Master of Reality (Realitātes saimnieks) skan šādi vārdi: „…tu izvēlējies ļauno ceļu mīlestības vietā. Lai kur tu dzīvo, tu padari mani par šīs pasaules kungu. Tava dvēsele, kuru es tev atņēmu, nav pazaudēta. Šīs pasaules kungs - ļaunais saimnieks! Šīs pasaules kungs - viņš tagad ir tavs biktstēvs!”

Black Sabbath ir autori arī plaši pazīstamajam rokmūzikas simbolam - uz augšu pastieptai rokai ar izstieptu rādītājpirkstu un mazo pirkstiņu. Vairums jauniešu, kas rokmūzikas koncertos lieto šo zīmi, pat nenojauš par tās patieso nozīmi - tā ir simbols sātanam un viņa diviem ragiem. Kā ciniski izteicies Black Sabbath dalībnieks Ronijs Džeimss Daio: „Daudzi cilvēki domā, ka zina, kāda jēga ir šai zīmei, bet mēs zinām, ko tā nozīmē patiesībā.” Grupas uzstāšanos kāds jauniešu žurnāls aprakstījis šādi: „Viņi ārdās kā velna apsēsti. [..] Pār skatuvi klājas bālgani zaļa bieza migla. [..] Uz aizmugurē esošā ekrāna mirgo angļu upurvietas Stounhedžas aprises. [..] Un pašā priekšā, līdz ceļiem miglā, Jans Gilans kā velna apsēsts purina savas brūnās cirtas un auro [..] trakojošajā pūlī, kas kā apburts dejo melnās mesas pavadījumā.” Kāds grupas fans piebildis: „Pie viņu mūzikas pat bez narkotikām vari būt kaifā.” 

Arī bijušais Black Sabbath dalībnieks Ozijs Osborns, kurš no grupas aizgāja 1978. gadā un sāka solokarjeru, savos koncertos izmanto sātanisma rituālus. Jau uz viņa debijas soloalbuma Blizzard of Ozz (Oza sniegavētra) vāka Ozijs redzams guļot miglas apņemtā ainavā ar galvaskausiem un melnu kaķi, ietīts sarkanā priestera sutanā, ar sitienam paceltu melnu krustu. Savulaik neatņemama Osborna koncertu daļa bija brīdis, ko viņš veltīja, lai uz skatuves nokostu galvas dzīviem putniem un reiz šādi izrīkojās arī ar beigtu sikspārni, ko kāds uzmeta uz skatuves. Kādā no savām dziesmām Osborns atklāti vēršas pie 20. gadsimta visbrutālākā sātana pielūdzēja, okultista un maga Elistera Kroulija, kas pazīstams arī ar iesauku Lielais zvērs 666. Kāds mūzikas recenzents Oziju Osbornu nosaucis par Lucifera mīluli.

Kroulija sātanisma mācības piekritējs ir arī pazīstamās rokgrupas Led Zeppelin (Svina cepelīns) līderis Džimijs Peidžs. Kad pēc koncertturnejām un skaņuplašu ierakstiem Peidžs vēlējās atjaunot spēkus, viņš devās uz savu māju Lohnesa ezera krastā. Kādreiz šis nams bija piederējis Elisteram Kroulijam, kurš tur rīkoja sava slepenā sātanisma kulta iesvētīšanas rituālus. Līdztekus darbībai mūzikā Peidžs atvēra okultās literatūras veikalu. Kādā intervijā Peidžs izteicies: „Rokkoncerts patiesībā nav nekas cits kā rituāls, kurā tiek atbrīvots un transformēts psihiskais spēks. Led Zeppelin koncerti balstās galvenokārt uz skaļumu, atkārtošanos un ritmu. Tiem ir līdzība ar Marokas transa mūziku, kuras sākotne un mērķi ir maģiski. Led Zeppelin koncertā mūziķu un publikas mērķis ir enerģija. Lai to sasniegtu, jāķeras pie maģiska spēka avotiem, lai cik bīstami tas būtu.”

Viena no pazīstamākajām Led Zeppelin dziesmām ir Stairway to Heaven (Kāpnes uz debesīm), kurā apdziedāts tāda paša nosaukuma mitoloģisks ēģiptiešu kults. Taču šīs dziesmas teksts ietver arī kodētu atzīšanos ticībā sātanam. Ja dziesmu spēlē pretējā virzienā, ko bez speciālas aparatūras izdarīt nevar, dzirdami sekojoši teikumu fragmenti: „Klausies! Es dzīvoju kopā ar sātanu… Es dziedāšu, jo dzīvoju ar sātanu… Kalpo man!… Tur nav bēgšanas… ar sātanu, jo mums jādzīvo sātanam… Valdniek sātan!” Šādus slepenus vēstījumus, kā tagad kļuvis zināms, var dzirdēt arī citu ar okultismu saistītu mūzikas grupu ierakstos. Piemēram, grupas Black Oak Arkansas (Arkanzasas melnais ozols) dziesmā When Electricity Came to Arkansas solists kādā vietā izdod nesaprotamas skaņas. Atskaņojot šo vietu atpakaļgaitā, kļūst dzirdams: „Sātans, sātans, sātans! Viņš ir dievs, viņš ir dievs, viņš ir dievs!” Bet vispatiesākos vārdus, ko jebkad izteicis kāds okultā roka mūziķis, spēlējot atpakaļgaitā var dzirdēt vienā no grupas Plasmatic (Plazma) albumiem: „Piekrāptie pat nenojauš, ka viņus krāpj.”

Arī leģendārie Rolling Stones savas karjeras sākuma gados ir flirtējuši ar sātanismu. Savu 1967. gada albumu viņi nosauca Their Satanic Majesties Request (Viņa sātaniskās majestātes prasības). Grupas solists Miks Džegers atzinis, ka šī albuma radīšanai Rolling Stones iedvesmojis Sanfrancisko Sātana baznīcas augstais priesteris Antons Šandors Lavejs. Nedaudz vēlāk radās dziesma Sympathy for the Devil (Simpātijas pret velnu), kas drīz vien kļuva par Amerikas sātana pielūdzēju himnu. Intervijā kādam žurnālam grupas ģitārists Kīts Ričards izteicās: „Melnā maģija ir kaut kas tāds, kas būtu jāpēta katram. Tajā ir apslēptas lielas iespējas. Ir magi, kas domā, ka mēs esam Lucifera aģenti, un ir tādi, kas domā, ka mēs esam pats Lucifers.”

Rolling Stones albuma Get Yer Ya - Ya’s Out nosaukums sasaucas ar frāzi, ko bieži izmanto vudu kultā, bet albuma Goat’s Head Soup (Āža galvas zupa) atsevišķi fragmenti pat ierakstīti reālā vudu rituālā un kādā no dziesmām dzirdami dēmonu apsēsta cilvēka kliedzieni. Albuma apvāka iekšpusē redzama nogriezta āža galva (klasisks sātanisma simbols), kas peld verdošā katlā. Kīts Ričards bija ievērojis, ka Rolling Stones dziesmas ļoti bieži rodas spontāni, līdzīgi iedvesmai spiritistu vidē. Viņš paskaidroja, ka dziesmas lielā skaitā atnāk, kad to autori ir gatavi kļūt par garu medijiem.

Šajā daiļrades posmā īpaša saikne Rolling Stones saistīja ar Elistera Kroulija skolnieku un sekotāju kinorežisoru Kenetu Engeru. Viņa mūža darbs ir filma Lucifer Rising (Lucifera pamošanās). Lucifera lomai Engers izraudzījās Rolling Stones solistu Miku Džegeru. Viņa priekštecis šajā lomā ģitārists Bobijs Bosolijs bija sajucis prātā un izdarījis necilvēcisku slepkavību, ar sava upura asinīm uz sienas uztriepdams nesaprotamas rakstu zīmes. Neskatoties uz šo biedējošo faktu, Džegers uzrakstīja filmai dziesmu Invocation of My Demon Brother (Lūgums manam dēmonu brālim) un tās hipnotiskajā skaņu pavadījumā notēloja Lucifera lomu. Kinokritiķi par filmu izteicās: „Ellišķīga fantasmagorija, kurā Engers pielūdz dēmonus un svin kaut ko līdzīgu melnajai mesai.”

Rolling Stones un sātana pielūdzēju attiecības aprāvās pēc kāda asiņaina slaktiņa. 1969. gada 6. decembrī pamestajā Altamont Speedway trasē Sanfrancisko tuvumā notika rokmūzikas festivāls. Par apsargiem un kārtībniekiem tika nolīgta bēdīgi slavenā motociklistu banda Hell’s Angels (Elles eņģeļi), taču viņi piedzērās un visbrutālākajā veidā sāka terorizēt festivāla apmeklētājus. Līdz pilnīgai katastrofai nonāca festivāla kulminācijas koncertā. Skanot dziesmai Carol, vairāki jauni cilvēki izģērbās kaili un sāka rāpot skatuves virzienā, it kā tā būtu altāris. Elles eņģeļi sita viņus ar nūjām un spārdīja smagajiem zābakiem, taču, jo brutālāk tie tika piekauti, jo šķita, ka kaut kāds pārdabisks spēks spiež tos piedāvāt sevi kā upurus. Tas bija kā rituāls - upuri ne tikai pieņēma sāpes un brutalitāti, bet gandrīz vai pieprasīja to.

Kad Rolling Stones sāka dziedāt Sympathy for the Devil, apsargi sāka sist publiku, vairs neizvēloties upurus. Asiņaino kautiņu skatuves priekšā nebija iespējams apturēt. Hell’s Angels sajuta asinis, gaisā zibēja naži. Rolling Stones, kas vienmēr bija rotaļājušies ar vardarbības tēmu, tagad vairs netika vaļā no gariem, ko paši bija izsaukuši. Un, kad Luciferu stilizējošais Miks Džegers dēmoniskā pozā stāvēdams nodziedāja dziesmu Under My Thumb (Zem mana īkšķa), Elles eņģeļi pašā skatuves priekšā aukstasinīgi nodūra 18 gadus veco afroamerikāni Mereditu Hanteru. Altamontas šausmas prasīja vēl trīs nogalinātos un milzīgu skaitu ievainoto. Cilvēku, telšu un automašīnu pieblīvētajā laukumā tika reģistrēti vismaz 20 smagi negadījumi. Kāda automašīna lielā ātrumā iedrāzās pūlī un nogalināja divus cilvēkus. Kāds jaunietis narkotiku reibumā noslīka kanālā, bet kādu citu, kura kājas bija nokļuvušas ugunī, ar smagiem apdegumiem nācās nogādāt slimnīcā.

Altamontas traģēdija. Attēlā pa labi augšā - “Elles eņģeļi” piekauj apmeklētājus. Attēlā pa labi apakšā - pūlī redzams vēlāk nogalinātais jaunietis Meredits Hanters.

Miku Džegeru tik ļoti satrieca Altamontā pieredzētais, ka viņš nekavējoties pārtrauca visus kontaktus ar Kenetu Engeru. Engers to komentēja šādi: „Viņš gribēja maģiju iztēloties kā vienkāršu rotaļu, taču tagad tā kaut kādā veidā bija pārvērtusies patiesībā. Viņš bija uztvēris filmu kā joku, bet tagad jutās pārāk iejaukts, lai uzskatītu to tikai par izklaidi.” Bet, kamēr Rolling Stones atteicās no Kroulija okultisma un atgriezās pie mazāk riskantā šovbiznesa, viņu kolēģis, britu rhythm and blues pionieris Greiems Bonds bija spiests samaksāt daudz lielāku cenu. Šis saksofonists un bundzinieks, kas sevi uzskatīja par Elistera Kroulija ārlaulības dēlu, 1974. gada 8. maijā neizprotamā veidā pakrita braucoša vilciena priekšā Londonas metro un tika identificēts tikai pēc divām dienām un pirkstu nospiedumiem. Vienīgā manta, kas palika nesakropļota, bija maģiskais sudraba amulets, kuru viņš nēsāja ap kaklu. Bonda draudzene pēc nelaimes gadījuma intervijā žurnālam New Musical Express ar šausmām atcerējās kādu ierakstu, kad mūziķis bija pilnībā atveidojis Kroulija rituālu Bringing Down the Light (Gaismas iznīcināšana). Pēkšņi, bez redzama iemesla, visa ierakstu studijas siena bija vienās liesmās.

Rokenrola elles uguni spļaujošie dēmoni - tā kāds žurnāls nosaucis grupu KISS. Pat viņu producents Bobs Ezrins apzīmējis šos četrus mūziķus par atraisīta ļaunuma un neapvaldīta jutekliskuma simboliem. Bet bijušais grupas bundzinieks Pīters Kriss lepni paziņojis: „Es uzskatu sevi par ļaunu. Es vienādi ticu kā velnam, tā Dievam. Katru no viņiem var izmantot, lai nokārtotu lietas.” Savukārt Džīns Saimons, kurš pazīstams ar spēju saldkaisli izbāzt savu garo mēli (sens, pagānisks dēmonu pagodināšanas simbols), atzinies, ka interesējas par kanibālismu. Ir versija, ka grupas nosaukuma patiesā jēga neesot vis skūpsts, bet anagramma no Kings In Satanic Service - Karaļi sātana dienestā. Viņu ellišķīgā dziesma God of Thunder (Pērkona dievs) pavēl: „Es savācu tumsu ap sevi, lai tā mani iepriecinātu, un es pavēlu tev mesties ceļos Pērkona dieva priekšā!”

Savukārt Dienvidkalifornijas grupa Eagles par savu rašanos var pateikties rakstnieka Karlosa Kastaņedas okultajai filozofijai. Kopš 1972. gada šī grupa ir viena no iecienītākajām amerikāņu mūzikas vienībām. Taču reti kurš apzinās, ka dažas no viņu melodiskajām, viegli iegaumējamajām dziesmām ir ar okultu vēstījumu. Tādi ir Eagles superhīti One of These Nights un Hotel California. Pirmajā dzirdami vārdi: „Es meklēju velna meitu… Es jūtu viņas tuvumu, bet nekur nevaru viņu atrast… Tev ir tavi dēmoni, [..] bet man ir tikai gabals no manis paša…”

Savukārt Hotel California stāsta par cilvēku, kam gadījusies baisa okulta pieredze. Vēlu vakarā viņš brauc pa šoseju cauri tuksnesim un tālumā ierauga gaismu. Viņš aptur automašīnu, lai pārnakšņotu šajā vietā. Kad viņš ieiet Hotel California, viņam nav skaidrības, kur viņš atrodas - tās varētu būt debesis, bet varētu būt arī elle. Naktī viņš dzird balsi, kas saka, ka šis gars nav šeit bijis kopš 1969. gada. Tad viņš kļūst par sātaniska rituāla liecinieku. Gars saka: „Mēs visi esam šeit ieslodzīti pēc pašu izvēles.” Viņi sapulcējas Meistara istabā uz svētku maltīti. Tad viņi dursta to ar tērauda nažiem, taču nevar tā vienkārši nodurt Bestiju. Apmeklētājs šausmās bēg no viesnīcas. Taču viņam jākonstatē, ka viņš gan var katrā laikā „izkāpt”, bet nekad nevarēs šķirties no Hotel California. „Atslābinies”, nakts gars viņam saka. „Mēs esam ieprogrammēti, lai saņemtu pavēles. Tu vari jebkurā laikā „izkāpt”, bet tu nevari aiziet.”

Ir pamatotas aizdomas, ka dziesmas Hotel California teksts saistīts ar Sanfrancisko Sātana baznīcu, kas atrodas… Kalifornijas ielā. Sakritība? Albuma Hotel California vāka iekšpuses kreisajā pusē redzami trīs logiem līdzīgi caurumi. Vidējā logā samanāma kāda seja - Sātana baznīcas galvas Antona Laveja seja. Eagles menedžeris Lerijs Selters atzinis, ka daži grupas mūziķi kontaktējas ar Sātana baznīcas locekļiem. Vislabāk Eagles filozofiju izteic viņu dziesmas Good Day in Hell (Laba diena ellē) vārdi: „Tajā labajā līcī [..] es gribēju sadegt liesmās un pie tam redzēt, kā es pazūdu. [..] Jā, tā bija laba diena ellē!”

Okultisms, maģija, sātans, dēmoni - kas aiz visa tā slēpjas? Ticība dēmonu (ļauno garu) pasaulei, kura gan nav redzama, bet ar kuru cilvēks var kontaktēties, ir izplatīta visā pasaulē. Ar šādu pieredzi cauraustas ir ne tikai tā sauktās primitīvās tautas, bet aizvien lielākā mērā arī Rietumu kultūra. Miljoniem eiropiešu šodien noliecas okultisma priekšā, tāpat miljoniem amerikāņu nodarbojas ar burvestībām, melno maģiju un sātana kultu. Milzīgs ir spiritistu (mirušo garu izsaucēju) skaits, kuru lielākais centrs ir Brazīlija. To cilvēku skaits, kuri var pastāstīt par sastapšanos ar kādu neredzamu varu un spēku, kas no neredzamajām dimensijām iedarbojas uz redzamo pasauli, mērāms miljonos. Arī Bībele skaidri un noteikti apliecina pārdabisko spēku eksistenci. Tāpēc šis faktors nedrīkst palikt neievērots vai noliegts.

Aiz visiem šiem procesiem stāv baisā būtne, ko Bībele apzīmē ar vārdiem sātans un velns. Cits šīs būtnes vārds ir Lucifers. Viņa galvenais mērķis ir atšķirt cilvēku no Dieva. Mūsdienu pasaules sistēma, kas būvēta uz spēka, alkatības, egoisma, godkāres un grēcīgu izpriecu pamatiem, ir viņa darbs, kā to precīzi atklāj jau pieminētā Black Sabbath dziesma Lord of the World (Šīs pasaules kungs). Sātans ir milzīgas dēmonu armijas virspavēlnieks. Dēmoni ir bijušie eņģeļi (Dieva sūtņi), kas kopā ar savu kungu Gaismas eņģeli Luciferu reiz sadumpojās pret Dievu. Ļaunie gari ir spējīgi pakļaut ikvienu cilvēku, kurš, varbūt pats to neapzinoties, atver sevi tiem. Šāda apsēstība izpaužas kā miesīgs vai garīgs sabrukums vai arī kā īpašas spējas, kuru cilvēkam bez dēmonu iemiesošanās nebūtu.

Jo īpaši sātana varā cilvēkus noved nodarbošanās ar okultismu - buršanās, gaišreģu, zīlnieču un spiritisku seansu apmeklēšana, amuletu nēsāšana un tamlīdzīgas lietas. Okultisms ir apvienojošs apzīmējums visām mācībām un praksēm, kuru centrā nav Kristus (pareģošana, burvestības, mirušo izjautāšana, telepātija, gaišredzība, kalpošana elkiem, astroloģija u.c.). Kristietība skaidri apzinās okultās pasaules esamību un māca, ka aiz visiem okultajiem fenomeniem stāv sātans. Iesaistīties okultismā nozīmē pagriezt muguru Dievam. Tādēļ Dieva Vārds pauž skaidru „nē” jebkurai okultai praksei.

Modernā sātanisma ciltstēvi - Alisters Kroulijs un Antons Šandors Lavejs.

Taču sekulārā rokmūzika itin bieži piedāvā dažādus okultus eksperimentus. Tūkstošiem grupu un solistu sapņo iegūt popularitāti par katru cenu, neraugoties uz sekām. Parastā izpratnē izklaides industrijā ar maģiju saprot skatuves maģiju, kad labi ģērbts mags no melna cilindra izbur baltu trusīti. Taču tas nebūt nav tas, ko ar maģiju saprot okultismā. Īstajā maģijā nav vietas roku veiklībai - tā ir vērsta uz to, lai pārvaldītu vai vismaz iespaidotu īstenību ar pārdabisku spēku palīdzību. Tā sauktās baltā un melnā maģija atšķiras tikai pēc to ārēji paustā mērķa, taču to saknes vienlīdz slēpjas okulto, dēmonisko spēku iedarbībā, aiz kuriem stāv sātans. Ar maģiju, lai to sauktu par balto vai melno, nodarbojas cilvēki, kas grib valdīt pār labo un ļauno - tas ir pirmatnējais ļaunuma kārdinājums.

Bez iespējamām fiziskām vai psihiskām anomālijām, tiem, kas iesaistās okultās darbībās, tostarp tiem, kas klausās sātanisku mūziku, iespējami arī citi traucējumi. Piemēram, cilvēkiem, kas vēlētos iepazīt Dievu, dēmoniskās ietekmes dēļ tas bieži kļūst garīgi neiespējami, savukārt kristiešiem rodas nopietnas problēmas attiecībās ar Dievu, grūtības lūgt un lasīt Bībeli. Sekas ir garīgās izaugsmes apstāšanās, svētuma neapzināšanās, uzmācīgi grēcīgas domas, nespēja atšķirt Dieva garu no sātana gara, ticības un garīga prieka samazināšanās, pieaugoša vienaldzība par Svētajiem Rakstiem un pat Jēzus Kristus Evaņģēlija noliegšana. Tāpat var rasties traucējumi morālajā un psihiskajā jomā - depresija un agresivitāte, bailes, seksuālas perversijas, nosliece uz pašnāvību. Tas liek jautāt: vai seksuālās novirzes un tieksme pēc narkotikām, kas tik bieži novērojamas rokmūziķu vidū, nav tas, ko okultisti sauc par „velna atalgojumu” - lietas, ko radījusi vai vismaz padarījusi intensīvākas okultās robežas pārkāpšana?

  

© Ervīns Jākobsons (uz šo salikumu). Pārpublicēšanas vai citēšanas gadījumā atsauce uz interneta vietni www.laikmetazimes.lv obligāta.

Līdzīgie raksti:

Komentāri (42)

 1. Ja roks un rokenrols ir viens un tas pats, tad nav vērts tālāk lasīt.

 2. Nil,
  kā mūzikas stili roks un rokenrols, protams, nav viens un tas pats, taču Tev būtu jāzina, ka angļu (amerikāņu) sarunvalodā (dažkārt arī profesionālajā leksikā) nereti par rokenrolu dēvē visu rokmūziku, neatkarīgi no stila vai paveida. Šis nav mans raksts, esmu tikai to rediģējis un sakārtojis, atstājot autora stilu un izteiksmes veidu. Bet, tik un tā - rakstu tomēr ir vērts izlasīt līdz galam…

 3. Mikus,
  nevajadzētu uzķerties uz KISS producentu veikli izliktās ēsmas - pazīstamā kristīgā roka standarta “God Gave Rock And Roll To You”. Tas, ka šī grupa dzied šo dziesmu, nenozīmē, ka viņi pagodinātu Dievu vai būtu kristieši. Uz viņu “daiļradi” un dziesmās pausto vēsti jāskatās kopumā. Starp citu, rakstā minētās domas un citāti ir pašu mūziķu vai mūzikas kritiķu paustais, nevis kāda “reliģiska fanātiķa” izdomājums, tāpēc nebūtu prātīgi mēģināt to apstrīdēt…

 4. Laba tulkojuma pazīme ir jēdzienu pielāgošana valodas tradīcijām un priekšstatiem, nevis to burtiska pārnešana.

 5. Neliels izglītojošs komentārs par “Kā ciniski izteicies Black Sabbath dalībnieks Ronijs Džeimss Daio: „Daudzi cilvēki domā, ka zina, kāda jēga ir šai zīmei, bet mēs zinām, ko tā nozīmē patiesībā.”

  Īss paskaidrojums iekš video: http://www.youtube.com/watch?v=2MNCpWV4sn0&feature=youtu.be&t=28s

 6. Tulkojums nav mans, tomēr tas, ka jēdziens “rokenrols” bieži tiek lietots plašākā nozīmē kā apzīmējums visai rokmūzikai, mans līdz šim šķita pats par sevi saprotams. Kas tieši ar to katru reizi domāts, nosaka konteksts. Bet var jau būt, ka gluži vienkārši esmu par vecu vai pārāk daudz lasījis visādus textus angļu mēlē…

 7. Edgar,
  šai zīmei ir vairāki skaidrojumi. Vispazīstamākais neapšaubāmi ir sātana ragi. Tomēr arī Ronija Džeimsa Daio video paustā versija nemazina šīs zīmes okulto nozīmi - sanāk, ka tā ir aizsardzība pret ļaunumu, izmantojot okultu spēku - citu ļaunumu, kas nāk no tā paša avota. Turklāt interesants novērojums - ar gadiem visi kādreizējie metālmūziķi, kas agrāk aktīvi izmantoja sātanisma simboliku un praksi, kļūst miermīlīgi un nevainīgi seniori, arī viņu retorika kļūst piezemētāka. Taču, vai ir mainījusies viņu garīgā būtība, to neviens nezina. Katrā ziņā, viņu salīdzinoši miermīlīgā valoda vecumdienās nemazina viņu mūzikas kaitīgo ietekmi uz cilvēku prātu, dvēseli un garu, bet nereti arī uz fizisko veselību.

 8. No diskusijām “draugiem.lv”.

  ****

  Maris Pugacs, 13.mai. 12:42

  Fuflo, tu domā, ka Dieva mūzika ir tikai ērģeles? Tas atkarīgs no paša uztveres - ja kāds ir sātanists, tad tā ir viņa paša problēma.

  Ervīns Jākobsons, 18.mai. 13:55

  Nav runa par mūzikas stiliem, bet, ja Tu klausies mūziku, kuras vēsts vai tās paudēji (muzikanti) apzināti piesauc sātanu un kalpo viņam, nedomā, ka varēsi palikt malā. Tā mūzika noteikti atstās ietekmi uz Tavu garīgo cilvēku, jo tās ir garīgas lietas un to ietekme ir garīga.

  Grieta S. Macarovska, 19.mai. 14:07

  Maari, kaa te ieprieksh mineeja, muuzikas stils nekaadaam briesmaam nevienu nepakljauj. Vaardi. Teksts. Doma. Nav svariigi, vai tas tiek trallinaats piemiiligaa shlaagerii, vai izkheerkts smagajaa metaalaa.

 9. Te vēl no sociālajiem tīkliem.

  ****

  Sandra Sandrina, 13.mai. 11:35

  Biju jau dzirdējusi par šādām lietām. Un kārtējo reizi saprotu, ka Dievs visu laiku mani sargā, jo arī vēl nebūdama kristiete, nevarēju ciest šāda veida mūziku. Viena dziesma gan patika - Hotel California, bet Gipsy King izpildījumā. Bet kopumā - šausmīgi. Daudzi fanotāji šāda veida rakstus nemaz neizlasīs.

  Jānis Dzirkalis, 14.mai 13:47

  Nav nekādas sātana mūzikas! Bet roks, hardroks pats par sevi ir slima un neklausāma pretīga skaņa, kur kliedz. Tik galvas sāpēs var sagādāt…

  Viennozīmīgi - satāna mūzikas nav, to tik apsēsti cilvēki izdomā. Mūziku rada cilvēks, mūziķis, producents, lirikas rakstītājs, dziedātājs, reperis, vijolnieks…

  Ervīns Jākobsons, 18.mai. 14:11

  Protams, mūziku rada cilvēki. Tomēr, ja dziesmu teksti pauž sātanisku vēsti, paši mūziķi uz skatuves izpilda sātaniskus rituālus un atklāti pauž, ka kalpo sātanam, tad tēlaini šādu mūziku var nosaukt par sātana mūziku.

  Mārtiņš Vanka, 13.mai. 18:46

  Vai šos stāstiņus sauc par moderno pasaku krājumu?

  Ervīns Jākobsons, 18.mai. 14:02

  Modernās pasakas lielā vairumā vari izlasīt glancētajos žurnālos un ziņu portālos, skatīt TV. Šeit tiek runāts par lietām, kas svarīgas Tavai garīgajai dzīvei.

  Mārtiņš Vanka, 19.mai. 10:38

  Ervīn, mums ir dažādas izpratnes par to, kas ir labs un kas slikts. Manai garīgajai dzīvei kārtīgs roks vai metāls nāk tikai par labu. Tas, ar ko nodarbojas šāda veida pseidokristieši, kā šī raksta autors, nav nekas cits, kā modernais pagānisms. Jūs nodarāt lielāku ļaunumu kristiešu kopienai ar savu muļķību un māņticību nekā desmit sātani kopā.

  Ervīns Jākobsons, 21.mai. 12:04

  Mārtiņ,
  mums patiešām ir dažādas izpratnes par vērtībām. Arī man patīk kārtīgs roks un dažkārt pat metāls, taču ne tāds, kas lieto sātanisma simboliku un pauž atklāti destruktīvu vēsti. Rakstā bija runa tieši par šādām grupām un viņu mūziku. Tam nav nekāda sakara ar māņticību – tiek stāstīts tikai tas, ko paši muzikanti atklāti pauduši intervijās vai uz skatuves. Ja kāds te ir māņticīgs, tad drīzāk viņi, nevis raksta autors. Bet tieši tā jau ir sātana stratēģija – iedvest cilvēkiem domu, ka viņš neeksistē, ka tas viss ir tikai pasakas un māņticība.

  Kristiešu draudzes uzdevums visos laikos un kultūrās ir bijis paust Kristus vēsti cilvēcei un iestāties par patiesību. Piekrītu, ka dažkārt kādi kristieši savas pārlieku lielās dedzības (bez pareizas izpratnes) vai muļķības pēc ir radījuši negatīvu priekšstatu par kristietību, tāpat ir tādi, kam patiešām patīk visu pierakstīt sātanam. Taču lielākoties nepatika saistīta tieši ar to, ka kristieši atklāti pauž Dieva vēsti dažādos jautājumos, neskatoties uz modernajā pasaulē un sabiedrībā valdošajiem uzskatiem par to vai citu jautājumu. Ne velti Bībelē teikts: “Bet visi, kas grib svētbijīgi dzīvot Kristū Jēzū, arī tiks vajāti. Taču ļauni cilvēki un krāpnieki iestigs arvien lielākā ļaunumā maldinādami un maldīdamies.” (2.Timotejam 3:12)

  Mārtiņš Vanka, 21.mai. 23:25

  Vai tik to simboliku šie cilvēki nav izdomājuši, lai tādi kā tu no tās baidītos? Un lai šokētu, piesaistītu, pārdotu? Cik katrs cilvēks ir vai nav svēts, labāk nevērtēt, tādējādi uzņemoties tiesneša lomu, kas pienākas Dievam.

  Es teiktu, ka šie cilvēki ir vienkārši neticīgie, kuri nezina, ko dara. Pasakas un māņticība ir, ka mūzika var pazudināt tavu dvēseli. Tā ir klaja nepaļaušanās uz Dievu, kurš visu vērš par labu. Tā ir pārlieku liela goda atdošana nelabajam.

  Ervīns Jākobsons, 22.mai. 11:14

  Citāts no raksta 2.daļas:

  “Daudzas no šīm grupām un mūziķiem apgalvo, ka nepielūdz sātanu un viņu ārējais izskats, kā arī tas, ko viņi dara uz skatuves, ir vienīgi komerciālu apsvērumu diktēts. Acīmredzot daļa mūziķu uzskata, ka sātaniska simbolika radīs lielāku piekrišanu klausītāju vidū un tas sekmēs pārdoto albumu skaitu un koncertu apmeklētību. Daļai grupu rotaļāšanās ar okulto nozīmē tikai joku, taču citas to uztver nopietni. Uz lielās rokmūzikas skatuves šīs grupas sajaukušās tik ļoti, ka reizēm vairs nevar atšķirt, kura grupa patiesi ir nodevusies sātanismam, kuras daiļradē sajaucies skatuves šovs ar nopietnību, un kura to dara tikai sensācijas dēļ. Tomēr, vai nu jokojot, vai pa īstam, koķetēšana ar okulto noved pie tā, ka šie mūziķi atver durvis sātanam. Sātanam ir vienalga, vai grupa propagandē okultismu pārliecības dēļ vai joka pēc - abos gadījumos pavesti tiek klausītāji. Sekas ir tādas, ka smagās mūzikas piekritēji arvien vairāk sāk praktizēt sātana pielūgšanu, buršanos, burvju formulas, kultus, astroloģiju un citas okultas darbības.

  Arguments, ka kāda rokgrupa ir nevainīga, jo okultismu izmanto tikai kā iedarbīgu reklāmas līdzekli, noved pie tā, ka cilvēki ar mierīgu sirdsapziņu klausās šo okulto mūziku, protams, ne jau tādēļ, lai pielūgtu sātanu, bet „superīgā skanējuma dēļ”. Ja klausāmies okultu mūziku, skaidri zinādami, kāds gars aiz tās stāv, mēs pakļaujam sevi lāstam. Jo klausoties dziesmas ar okultu, Kristu zaimojošu un neķītru saturu, mēs atklāti apvainojam Dievu. Vēl vairāk - mēs riskējam nonākt ļauno garu kontrolē.”

  Protams, ja Tu vispār netici ne sātanam, ne ļauno garu eksistencei, par kuru esamību un darbību skaidri liecina Bībele, tad jau šķiet, ka nekādas sekas šādas mūzikas klausīšanās neatstāj. Kas attiecas uz Dieva visspēcību, tad ir arī tāds pants: “Tev nebūs Dievu, savu Kungu, kārdināt.” (Mat.4:7; Lūk.4:12)

  Irina Lasenberga, 19.mai. 15:51

  Mārtiņ, lasi lēnām, lai vari saprast Ervīna teikto. Šajā rakstā nav runa par kristīgo roku un pat ne par vienkāršu sekulāru rokmūziku, bet ļoti konkrēti – par mūziku un mūziķiem, kas apzināti (vai dažos gadījumos arī neapzināti) kalpo sātanam.

  Un ir labi, ka par šīm tēmām runā, jo tas patiesībā ir pārāk nopietni un daudzi pat neizšķir, no kāda gara tas nāk. Ja Tev tas neder, tad varbūt kādam noder un šī informācija būs par svētību.

  Mārtiņš Vanka, 19.mai. 23:30

  Pati lasi lēnām, es nerunāju par visiem, bet tieši par Ervīna rakstā pieminētajiem. Šis raksts ir 20 vai vairāk gadus vecs. Kā jau es teicu, cilvēki rada, domā, runā, dzied - ir ceļā. Riebjas, ka jāatkārtojas… Izlasi vēl 50 reizes, tad varbūt pieleks…

  Ervīns Jākobsons, 21.mai. 12:16

  Vai tas, ka raksts sarakstīts pasen, kaut kā maina to info, kas dota par konkrētajām grupām un viņu mūziku? Pēc maniem uzskatiem tā ir un paliek mūzika (saku vēlreiz – runa NAV par rokmūziku vispār!), kuru klausīties ir ārkārtīgi neveselīgi, un kas nopietni kaitē klausītāju garīgajai (nejaukt ar psihisko) dzīvei un labklājībai.

  Vai Tu gribi teikt, ka mūziķi, par kuriem ir runa rakstā, būtu mainījuši savus uzskatus un garīgi pieauguši? Daļa, kam koķetēšana ar sātanismu bija tikai spēle, ar gadiem patiešām “kļūst mierīgāki”, kaut esmu pārliecināts – jaunības muļķības atstājušas pēdas viņu dzīvē uz mūžu. Tomēr citi, kam kalpošana sātanam bija apzināta un konkrēta, tādi palikuši joprojām. Zinu diezgan daudz sekulāru rokmūziķu, kas kļuvuši par kristiešiem, taču nezinu gandrīz nevienu no sātaniskām rokgrupām, kura dzīve būtu radikāli izmainījusies…

  Juris Timermanis, 21.mai. 23:11

  Tad jau arī Bībelē rakstīto var neņemt par pilnu – tas tak bija pasen.

  Nils Graustiņš, 20.mai. 09:06

  Kļūdaini definēts virsraksts. Pareizi būtu “Sātana mūziķi”. Tas visu saliktu vietās. Raksta pirmais teikums šo vispārinājumu pasvītro, un rodas iespaids, ka raksts ir par stilu, nevis mūziķiem.

  Tālāk manu emociju izvirdums, kuram nav nekāda loģiska pamatojuma. Rodas iespaids, ka mūzika ar vieglu roku samesta divos maisos. Tas ir labs un šitais slikts. Rokenrols slikts, roks slikts. Latino un kantrī neitrāli, džezs labs, gospel labs un rockabilly – varat minēt. Primitīva pieeja. Tālāk - ja grupa KISS ir rokenrola pārstāvji… Nav vērts citēt neveiksmīgus tulkojumus vai izteicienus. Rokenrols ir pavisam cits mūzikas novirziens. Ja ticam Wikipēdijas angļu versijai, rokenrols ir veidojies, sajaucoties dažādiem stiliem, tai skaitā country, goslpel, blues. Nu tad - rokenrols ir slikts vai labs?

  Ervīns Jākobsons, 21.mai. 13:02

  Par virsrakstu kritiku pieņemu, kaut gan mūziku, kura pauž sātanisku vēsti, tomēr varētu saukt arī par sātana mūziku, jo tās inspirētājs ir sātans.

  Daži kristīgie autori, kuri rakstījuši par mūziku, patiešām mēdz visu rokmūziku (pat kristīgo) dēvēt par sātana inspirētu. Es esmu pret šādu dalījumu, jo mūzika pati par sevi ir neitrāla – svarīgs ir teksts (vēsts) un arī izpildītāja (komponista, teksta autora) personība, vērtības un dzīvesveids nav mazsvarīgi. Taču galvenā ir vēsts. Protams, ja kristīgu dziesmu izpildīs cilvēki, par kuriem zināms, ka viņi ir atklāti sātanisti (ir arī tādi gadījumi), es tik un tā to neklausīšos.

  Par rokenrola jēdzienu. Protams, šaurā nozīmē tas apzīmē konkrētu mūzikas stilu, taču plašākā nozīmē Rietumu pasaulē (dažkārt arī pie mums) ar šo jēdzienu apzīmē visu rokmūziku. Domāju, ka raksta autors to minējis tieši šādā kontekstā.

  Irina Lasenberga, 21.mai. 20:46

  Kā, izlasot šos rakstus un redzot šos cilvekus, kādi viņi izskatās un kādu vēsti pauž dziesmu vārdos – kā var neticēt, ka aiz tā patiešām stāv reāla persona? Ir acīmredzams svaidījums no ļaunā…

  Lai Dievs palīdz mums izšķirt un ieraudzīt un sadzirdēt un saprast…

  Mārtiņš Vanka, 21.mai. 23:07

  Viduslaikos šādi cilvēki kā jūs, dedzināja nepareizos uz sārta, domājot, ka dara labu darbu. Šodien noķengā medijos. Tās pašas raganu medības, tikai modernās. Grāmatas, rakstiņi, filmiņas… Pārliecība, kas nostiprinās un maldina.

  Tas, kurš noved cilvēku no ceļa, slēpjas jūsos pašos. Viss pārējais jau ir sekundārs.

  Jānis Rapša, 23.mai. 21:07

  M.V.: “Tas, kurš noved cilvēku no ceļa, slēpjas jūsos pašos. Viss pārējais jau ir sekundārs.”

  Esmu redzējis dzīvē cilvēkus, kuros slēpjas labi mērķi: bērnu mīlēšana, godīgs darbs, atturība no izlaidības u.c. Taču praktiskajā dzīvē cilvēks ‘netiek’ līdz mērķu realizēšanai; viņu neatlaidīgi vajā naida uzliesmojumi pret iedomātiem ienaidniekiem, pats cieš dvēseles diskomfortu, savā īgnumā meklē ‘vainīgos’ it visur. Tikai pie Dieva nemeklē dvēseles mieru. Aiziet uz baznīcu aizvien “neiznāk laika”, kaut Dievu nenoliedz, taču arī nepielūdz.

  Diagnoze šim diskomfortam – melnās maģijas ‘lādiņš’ pašā cilvēkā! Kā tas iegūts? To pats nelaimīgais neapjauš, bet viņa labs pazinējs gan varētu uzrādīt. Viens no veidiem šādiem “inficēšanās” gadījumiem varētu būt sātaniska mūzika, kura ar dvēseles sajūsmu tika uzņemta (disenē vai citādi) tās straujā ritma dēļ, bet nezinot saturu, kas dziedāts svešā valodā.

  Juris Timermanis, 21.mai. 23:36

  Es teiktu, ka šie cilvēki ir vienkārši neticīgie, kuri nezina ko dara. Pasakas un māņticība ir, ka mūzika var pazudināt tavu dvēseli. Tā ir klaja nepaļaušanās uz Dievu, kurš visu vērš par labu. Tā ir pārlieku liela goda atdošana nelabajam.
  …………………

  Lūk, tāpēc ir jārunā, jo kāda auss to sadzirdēs un aizdomāsies, ko dara. Ne jau mūzika pazudina, bet tas, kam cilvēks caur to nodod sevi kalpošanā, jo nebija laikus kāds, kas pasaka. Par paļaušanos uz To Kungu var runāt tas, kas jau tic, bet tam, kurš nezina, ko dara, ir vajadzīgs vēl arī vārds, kas paskaidro.

  Neputrosim raksta būtību - te nav runa par kristiešu paniku, bet gan atgādinājums tiem, kas nezina, ko dara.

  Jānis Rapša, 23.mai. 22:20

  Dažreiz tā “liela goda atdošana nelabajam” pat netiek pamanīta, vai uzskatīta par dzīves sīkumu, ‘padullošanos’. Bet diemžēl tā nav. Dzīves sīkums var izvērsties par lielu nelaimi, savas dzīves izpostīšanu.

  Mārtiņš Vanka, 25.mai. 22:20

  Pagodināt Dievu var tas, kurš Viņu pazīst un ir piedzīvojis. Bet tie, kuri līdz tam vēl nav tikuši, nav uzreiz jāsūta uz elli. Tā ir lepnība un iedomība, ka esat labāki par tiem, kuriem trūkst Dieva žēlastības. Par tiem, kuri šaubās, domā un ir nelaimē, savā iekšējā ellē…

  Jānis Rapša, 25.mai. 22:31

  Cilvēkam elle nepieder, lai uz to sūtītu. Bet vecāku cilvēku pienākums ir brīdināt pusaudžus par to, ka IR tāda elle, uz kuru var ‘aiziet’ netīšām – caur jūsmošanu par elles lielskunga mūziku. Kāpēc tik maz pusaudžu ir baznīcās? Vai viņiem ir kājas sapītas, ka nevar atnākt?

  Roberts Voskresenskis, 27.mai. 17:04

  Viss ir atļauts - bet ne viss der!

 10. Man kā rokmūzikas (un ne tikai) mīļotājam šķiet, ka vajadzētu uzrakstīt arī rakstu par lētās popmūzikas un latviešu šlāgeru kaitīgo ietekmi uz cilvēku muzikālo gaumi… Tīri muzikāli vērtējot, tieši rokmūzika ir devusi interesantākās, melodiskākās un sarežģītākās dziesmas, ko vispār ir vērts klausīties no visa pop/rok klāsta. Rakstā minētās grupas gan pārsvarā ir muzikāli pilnīgi neinteresantas (izņemot Led Zeppelin) un balstās uz visādām ārišķībām. Rokmūzikā (tāpat kā jebkurā citā žanrā) 95% grupas ir ļoti vājas, balstītas uz komerciālismu, un tikai reti gadās, kas muzikāli vērtīgs. Mūzikas “sātanisti” ir aizņēmuši savu tirgus nišu un tas arī viss, nu labi, vabūt kāds tiešām ir ar garīgām novirzēm :). Vispār raksts šķiet nepilnīgs bez slavenā norvēģu black metal pieminēšanas :)

 11. Aivar,
  arī man kā rokmūzikas (kristīgās) mīļotājam nepatīk lēta popmūzika, taču uzskata, ka ikvienam mūzikas žanram ir tiesības uz pastāvēšanu, ja mūzika tiek izpildīta kvalitatīvi, pēc labākās sirdsapziņas. Runa rakstā nebija par klausītāju gaumi, bet garīgo ietekmi, ko rada grupas, kas izmanto vai pat tikai koķetē ar sātanismu. Un tieši viedoklis, ka tā jau tikai komercijas diktēta ārišķība, ir ļoti bīstams, jo rada cilvēkos pārliecību: ai, tas jau nekas nav, tā jau tikai spēle! pat, ja tā ir tikai spēle, sekas var būt ļoti nopietnas, jo aiz tā stāv teāls garīgs spēks. Bet rakstā lielākoties minētas grupas (ar dažiem izņēmumiem), kam sātanisms vai okultisms ir nopietna dzīves filozofija nevis spēle, ko viņi arī ne reizi vien atklāti pauduši intervijās.

 12. TRULUMS jebkurā sfērā (arī kristietībā) ir bīstamāks par šādu sātanismu.
  Sātanisms ir bīstams vienīgi apbrīnojamas gaismas un izskatīgā “kristus” veidolā.

 13. TRULUMS jebkurā sfērā (arī kristietībā) ir bīstamāks par šādu sātanismu.

  ***
  Marek, vai tiešām Tu tā domā?

 14. Raksta autors ir ļoti slikti informēts. “Hotel California” nav Laveja baznīca un dziesma nav par sātanisko rituālu, tā ir par “MK Ultra”. “Hotel California” ir “Lookout Mountain Air Force Base”, kur CIA veica eksperimentus ar mind control. Šie dziesmas vārdi: “we havent seen that spirit here since 1969″ - 1969.gadā “Lookout Mountain” bāze tika deaktivēta. Painteresējieties, kur atradās “Lookout Mountain” - Hollywood Hills. 60-ajos gados Holivūda izmantoja to kā filmu studiju (pati par sevi aizdomīga kombinācija). “The Eagles” ir ierakstījuši šeit savu mūziku.

  Arī pārējos dziesmas vārdos ir iešifrēts daudz, bet jūs, diemžēl, esat pārāk bezcerīgi, lai saprastu. Jūs esat pieraduši reaģēt tikai uz vārdiem “sātans” un “okultisms”, tāpēc vienmēr šaujat garām.

 15. Martin,
  nu, autors jau arī neapgalvoja, ka “Eagles” būtu sātanistu grupa, vien to, ka daži viņu dziesmu teksti ir ar nedaudz okultu piestitienu. Var būt, ka “Hotel California” vēsture un izskaidrojums ir tāds, kā tu raksti, tomēr jāatzīst, ka dziesmas teksts cilvēkam, kurš nezina, kam tā veltīta (un tādu pasaulē ir vairākums), liek domāt par ko citu. Vēl jo vairāk tāpēc, ka uz albuma iekšējā vāka patiesi redzama Laveja seja. Un nav arī noliedzams, ka vairākiem “Eagles” mūziķiem bija kontaksts ar sātana baznīcu. Viņi to paši ir teikuši un nav nolieguši. Tā ka zināma saistība tomēr var pastāvēt.

  Un vēl. Tu “piekasījies” dziesmai “Hotel California” un “Eagles”, bet neizteici savas domas par citām grupām un mūziku ar acīmredzamu okultu ievirzi. Gribi teikt, ka tādas nav, ka šī problēma nepastāv? Ka visi šie mūziķi savās dziesmās vienkārši iešifrējuši apslēptus vēstījumus, bet citādi ir balti un pūkaini? Ka sātana pielūgsme daļā rokmūzikas nepastāv un nav problēma? Kāda tad ir tava nostāja - tu to visu atbalsti vai tomēr par šo tēmu ir vērts runāt?

 16. Slava Dievam un liela pateicība, kas šo rakstu ievietoja un tulkoja, Dievs jūs ir lietojis šo rakstu ievietojot, jo šis raksts mani atmodināja pat ļoti un atvēra sirdi Jēzum. Tas notika 2013.g. septembrī, nu jau esmu Dieva bērns, un visa mana ticība sākās dēļ šī raksta. Es sapratu, ka dziļi biju atkarīga no psihodēliskās un goatrance mūzikas, arī citas new age mūzikas, arī diemžēl okultiskas.

 17. Tā kā ir vērts katrs labs darbiņš, ko daram, tulkojam un brīdinām cilvēkus. Vai varu palūgt oriģinālo angļu valodas tekstu, no kurienes tulkots? Gribu sniegt liecību un ieteikt lasīt rakstu citiem, dzīvoju Londonā.

 18. Zane,
  ir patiess prieks par tavu liecību, ka šis raksts palīdzējis tev atbrīvoties no destruktīvas mūzikas ietekmes un mudinājis meklēt Dievu. Kaut būtu vairāk tādu cilvēku. diemžēl nevaram tev palīdzēt ar šī raksta angļu versiju, jo raksts veidots no diviem atšķirīgiem materiāliem. Viens ir U.Boimera grāmata “Mēs gribam tikai tavu dvēseli”, kas oriģinālā ir vācu valodā, bet latviski to izdeva adventistu draudzes 90.gados Rīgā. Otrs materiāls ir Ērika Holmberga filma “Elles zvani”, kas oriģinālā iespējms angļu valodā kaut kur internetā sameklējama, bet mēs balstījāmies uz krievu tulkojumu. Pameklē netā, varbūt ko var atrast. Lai veicas.

 19. Es šodien devu draudzē liecību, kā vērsos pie Jēzus, ka viss sākās ar šo rakstu, par mūzikas ieteikmi uz cilvēkiem, patiesībā ne jau tikai rokenrolls un popmūzika ietekmē, bet arī mierīgās jeb new age, zem tām slēpjas svešs gars.

  Es ceru Ervīn, ka Jūs arī ticat uz Jēzu Kristu, mūsu Kungu, jo tikai no ļaunuma var atturēties, ja patiesi ticam Pasaules Gaišumam.

 20. Zane,
  ja es neticētu, tad arī nebūtu šī raksta. “Laikmeta zīmēs” ir daudz par kristietības tematiku. Ieejiet arī citās tēmu sadaļās - domāju, atradīsiet daudz interesanta.

 21. Black Sabbath ir ļoti laba mūzika.

 22. Reini,
  tas, ka tev patīk “Black Sabath”, vēl nenozīmē, ka tā ir laba mūzika. Bet, par gaumi nestrīdas, ciktāl tas attiecas uz melodiju un ritmu. Taču vārdi, vēsts, kas pausta viņu dziesmās, un skatuves izdarības… Destruktīva vēsts var padarīt destruktīvu arī tavu personību un dzīvi.

 23. Sakiet lūdzu, Ervīna kungs, vai es drīkstu aizrādīt draudzē, ja māsa Kristū klausās desruktīvu mūziku?
  Protams, atbilde man bija, ka Dievs esot visu radījis! Es uzreiz pamanīju jau pēc nosaukuma, ka kaut kas nav kārtībā, ka viņa klausās Guns N Roses. Ir sāpīgi, ka šodien nevienam neko nevar pateikt, arī klausīties rokmūziku ir grēks diemžēl…

 24. Tagad manā namā skan tikai LKR, ar savu roku pausaulīgo mūziku negriežu.

 25. Zane,
  ne jau rokmūzika pati par sevi ir grēks, bet vēsts, ko tā nes, un gars, kas to vada. Ir pietiekami daudz kristīgu rokgrupu, kas savās dziesmās sludina Jēzu Kristu. Problēma, kā Jūs pareizi norādījāt, ir tā, ka nereti kristieši klausās pasaulīgu rokmūziku, vēl vairāk - dažkārt pat atklāti destruktīvu un pat sātanisku. Ja kāds, kurš sevi sauc par kristieti, atklāti klausās destruktīvas grupas un uzskata, ka viss ir OK, tad: 1)vai nu viņš ir jauns kristietis un daudzas lietas vēl nesaprot, vai arī 2) ar viņa kristietību ir ļoti švaki. Abos gadījumos ar viņu ir jārunā un jāstāsta, kādu ļaunumu viņa dvēselei var nodarīt spēlēšanās ar destruktīvām un okultām lietām.

  Arguments, ka visu Dievs radījis, ir diezgan muļķīgs. Dievs ir radījis mūziku kā tādu, taču viņam nav nekā kopīga ar grēcīga cilvēka samaitātās domāšanas radītiem dziesmu tekstiem, kas propagandē sārtanismu, vardarbību un nāvi.

 26. DIEVS NAV ĪSTS! KĀDA JĒGA SEKOT ŠIM, JA DIEVS NAV ĪSTS ?

 27. Reini,
  to tu saki, ka Dievs nav īsts. Tas ir vienkārši apgalvojums bez nekādiem pierādījumiem vai argumentiem. Un, ja Dievs nav īsts, tad arī sātans nav īsts. Tad kādēļ ākstīties un dziedāt viņam, taisīt visādas sātaniskas koncertizrādes un lietot simboliku?

 28. Argumentam, ka Dievs ir īsts, arī nav pierādījumu. Protams, var teikt, ka tu jūti Dieviņu savā sirdsapziņā, tomēr visi zina ļoti labi, ka tā nav taisnība. Sātans arī nav īsts, tomēr neuzskatu, ka vajadzētu aizliegt cilvēkiem klausīties mūziku un doties uz koncertiem, kuros (varbūt) piemin Sātanu.

  Dieviņš ir tikai tēls, ar kura palīdzību bezprātīgiem cilvēkiem smadzenēs ieskalo ideju par brīnumzemi, kurā tu nokļūsi pēc nāves, ja kritīsi uz ceļiem Dieviņa priekšā, runāsi ļaunu par visiem, kuri tavai reliģijai nepiekrīt, un darīsi citas lietas, kuras reliģijai vajadzētu aizliegt.

  Reliģiju nevajadzētu ņemt burtiski, bībelē un citos “svētajos rakstos” var iemācīties ļoti daudz labu par moralitāti pret citiem, bet tad, kad kādai grāmatai pievērš pārāk daudz uzmanības, rodas cilvēki kā Inta Dižā.

 29. Reini Zālīti,
  Bībelē teikts: “Ko par Dievu var zināt, tas viņiem ir atklāts: Dievs pats viņiem to atklājis. Kopš pasaules radīšanas Viņa neredzamās īpašības, gan Viņa mūžīgais spēks, gan Viņa dievišķība, ir skaidri saredzamas Viņa darbos, tāpēc viņiem nav ar ko aizbildināties” (Romiešiem 1:19,20). Cita lieta, ja mūsdienu cilvēks ir tā attālinājies no Dieva, ka vairs nav spējīgs to saskatīt. Un arī sātans ir pavisam īsts - garīga būtne, kritušais eņģelis, padzīts no Dieva klātbūtnes, absolūta ļaunuma iemiesojums. Tā ir sātana stratēģija cilvēkiem iestāstīt, ka viņa nemaz nav un arī elle (īstā nevis pasaku) neeksistē.

  Dievu nevar pierādīt ar zinātnisku eksperimentu palīdzību un tas arī nav vajadzīgs. Izskatās, ka jums ir visai sagrozīts priekšstats par patiesu kristietību. Varbūt arī reliģioziem cilvēkiem piemīt netikumi, kādus jūs aprakstījāt, taču patiesa kristietība nav reliģija, bet personīgas attiecības ar Dievu. To nevar aprakstīt zinātniski, taču jebkurš, kas to piedzīvojis, zina, ka Dievs ir dzīvs un citu pierādījumu tam nevajag.

  Ja Jēzus Kristus ir tikai labs cilvēks un moralitātes skolotājs, tas varbūt ir labi cilvēku savstarpējām attiecībām uz šīs zemes, taču neko nedod Mūžībai. Bībele teic: “Ja mēs tikai šinī dzīvē vien ceram uz Kristu, tad esam visnožēlojamākie cilvēki” (1.Korintiešiem 15:19).

  Jūs arī pazīstat Intu? Nezinu, kādu grāmatu viņa ir salasījusies, bet, manuprāt, viņa par daudz lasa Krievijas propagandas lapeles internetā. Tur arī visa vaina. Pilnīgi zombēts cilvēks. Patiesa sastapšanās ar Kristu viņu tieši varētu atbrīvot no šīm saitēm.

 30. Melot nav labi. Ja kalps nav uzticams mazās lietās, kas viņam uzticēs lielas? Liela daļa raksta ir izdomājumi, nezināšana, bet šis tas klaji meli. Protams, šīs grupas kristietim nav jāklausās, bet par tām nav arī jāmelo. Ja kāds ir zaglis, nevajag viņam piedēvēt slepkavību.

 31. Andri,
  nav arī labi paziņot par kādu, ka viņš ir melis, nesniedzot konkrētus argumentus, kas tieši rakstā ir melīgs. Tā var apgalvot jebko.

  Lai nebūtu pārpratumu - rakstā nav ne kripatas mana teksta, visa informācija smelta no U. Boimera grāmatas „Mēs gribam tikai tavu dvēseli” un Ērika Holmberga filmas „Elles zvani”. Tie ir cilvēki, kas padziļināti pētījuši šādas mūzikas negatīvo ietekmi un diez vai viņu teiktais ir gluži no pirksta izzīsts. Protams, par visiem rakstā minētajiem faktiem es nevaru būt 100% drošs (uzticos autoriem), taču daudz kas no tā arī man bija zināms jau pirms raksta parādīšanās. Tāpēc, ja tev ir konkrēti fakti, kas apgāž autoru teikto, liec tos galdā.

 32. VAI šo un otro rakstu ir iespējams izprintēt ar visām bildēm? Kāpēc printēšanas versija ir tikai teksts? Vai arī man printēšanas iestatījumos ir kas jāsaklikšķina?

 33. Zane,
  tiešām, printējas tikai teksts. Būs jāpiestrādā, lai nākotnē programma, kas nodrošina printēšanu, ļautu arī bildes izprintēt. Bet pagaidām - atver Word vai jebkura cita teksta redaktora jaunu lapu, ar kursoru iezīmē tekstu ar visām bildēm “Laikmeta zīmēs”, tad copy un tad paste uz tukšās Word lapas. Un tad Word lapu izprintē. Tas šobrīd būss visātrākais ceļš problēmas risināšanai.

 34. Kā jau teicu, kristietim šīs grupas nav jāklausās. Es jaunībā klausījos, tai skaitā Led Zeppelin - Kāpnes uz debesīm. ARĪ OTRĀDĀK! NEKĀ TUR NAV! Pārējam nepieskaršos, tur sanāks mani vārdi pret Boimera, bet iepriekšminētais ir pašam pārbaudāms. Nevajag biedēt ar to, kas nav. Kāpēc daudzi kristiešu bērni aiziet pasaulē? Jo viņiem sastāsta visādus briesmu stāstus. Tad viņi pieķer mūs mazos melos vai pārspīlējumos un domā, ka mēs par daudz ko esam melojuši, un sāk mēģināt vairāk.

 35. Andri,
  ar apgalvojumu, ka kristietim šīs grupas nav jāklausās, vien nepietiek. Kāpēc nav jāklausās? J a jau tur nav nekā īpaši bīstama, tad šāds apgalvojumus kļūst tikai par tavu subjektīvo viedokli. Tas, ka esi kristietis, nenozīmē, ka vairs nevari klausīties NEKĀDU sekulāro mūziku. Jautājums te ir dziļāks - vai šīs grupas koķetēja ar sātanismu, izmantoja koncertos sātaniskus rituālus un simboliku, to mūziķi dzīvē bija iesaistīti sātanisma praktizēšanā? Vai tomēr nebija? Tas ir svarīgākais, jo jebkura koķetēšana ar okulto, vienalga - apzināta vai neapzināta - atstāj sekas.

  Par meliem. Kā jau teicu, informācijas avoti ir norādīti. Kaut kā negribētos ticēt, ka autori tīšuprāt būtu izdomājuši faktus, lai tikai nomelnotu rokmūziku. Tas taču tomēr nav nekāds noslēpums, ka daļa rokgrupu tā vai citādi izmanrto sātanisma simboliku un rituālus. Es domāju, par to diskusijai nevajadzētu būt, jo to katrs var redzēt un dzirdēt. Par Led Zepppelin dziesmu nezinu, neesmu klausījies, jo īpaši otrādi, bet tās citas minētās dziesmas esmu dzirdējis atskaņojam otrādi savām ausīm, un zini - BIJA GAN. Negribētos ticēt, ka tā ir vien mistifikācija.

  Piekrītu, tīši melot nav labi. Tomēr negribētos domāt, ka Boimers un citi autori ir tik prasti melojuši. Kas gan varbūt ir - izmantojot reālus faktus, iespējams krāsas nedaudz sabiezinātas, uzlikti noteikti akcenti utt., jo šie darbi tomēr ir, pasaulīgi runājot, propagandas raksti, kam jāpievcēwrš pastiprināta uzmanība konkrētam jautājumam. Lai nu kā, esmu pārliecināts, ka ir mūzika, kuru ne tikai nevajadzētu klausīties, bet kuru klausīties ir BĪSTAMI garam un dvēselei.

 36. Es tomēr uzskatu, ka kristietim jābūt maksimāli godīgam, runājot par kādu/-iem cilvēkiem, jāoperē ar godīgiem faktiem. Sātans ir melu tēvs, neesam Gebelsi, ka mums ar propogandu būtu jānodarbojas. Atcerēsimies, ka mums būs jāatbild par katru vārdu. Pats ar šo esmu grēkojs un zinu kā sāp, kad izrādās, ka esmu teicis nepatiesību. Pat domājot, ka man ir taisnība. Mēs neesam Dieva advokāti, bet gan Viņa lielo darbu liecinieki. Jēzum tīkams darbs ir Viņu apliecināt! Bet o.k., atvaino, ka vispār te iekomentējos.

 37. Andri,
  tev nav jāatvainojas par komentēšanu. Šī vietne ir atvērta diskusijām un tāpēc jau mēs izsakām viedokļus, lai, cik iespējams, nonāktu tuvāk patiesībai. Ar propagandu nebija domāti meli, bet kādas tēmas mērķtiecīga aktualizēšana, ar nolūku brīdināt, likt domāt, arī popularizēt. Ja šāds raksts ir par kādu negatīvu tendenci vai parādību, arī raksta saturā negācijas var būt īpaši konncentrētas, tāpēc varbūt kādam šķiet pārspīlētas. Propagandas vietā es gan labāk teiktu - ideoloģisks raksts.

  Bet par meliem varu tev tikai piekrist. Taču šajā gadījumā nevienam nebija nodoma izplatīt tīšu nepatiesu infoermāciju. Varu apgalvot, ka vietnē “Laikmeta zīmes” nekad netiks publicēti tīši meli. Protams, par visu faktu, kas atrasti interneta dzīlēs vai citos resursos, patiesumu neviens nevar būt 100% drošs, par to lai atbild informācijas autori. Tomēr nedomāju, ka tas pats Boimers savā grāmatā būtu tīši melojis. Gan jau kaut kur viņš šādu informāciju ir ņēmis.

  Pat ja atsevišķi fakti, kas minēti Boimera grāmatā, būtu apšaubāmi vai pārbaudāmi, tas nemaina šī raksta būtību. Un būtība ir - ir bīstami spēlēties ar okultām lietām, bet daļa pasaules rokmūziķu apzināti vai neapzināti koķetē ar sātanismu un izmanto tā simbolus. Mūzika ir garīga lieta, tai ir milzīgs spēks un ietekme uz cilvēku, tāpēc ir bīstami klausīties ko tādu, kas nāk no ļaunajiem gariem.

 38. Esmu rokmūzikas fans jau no bērna kājas, no kādiem 6 gadiem (28). Agrāk par tādām tēmām nemaz nedomāju, tas gan saistīts ar to, ka neiedziļinājos dziesmu tekstos. Kādus 6 gadus atpakaļ sāku pētīt daudzas tēmas par okultimsu un taja skaitā Alisteru Krouvliju, tēmas par pomūziku un tiku arī rīdz rokam/metālam.

  Gandrīz jebkurš pasaulslavens mūziķis kādā savā intervijā atzīstas noslēdzis darījumu ar sātanu vai pārdevis tam dvēseli (pomūzika, roks, metāls) - sakritība? Domāju, ka nē! Ļoti daudz sātana inicializācijas rituāli ir taisni vērojami koncertu laikā, kad visos šova elementos ir izmantota sātana simbolika. Diemžēl, bet piekritīšu raksta autoram par sātanismu mūzikā, bet tas nav tikai rokmūzikā. Madonna ir viens no spilgtākajiem piemēriem popmūzikā, Jay-Z hiphopā u.c.

 39. Diemžēl tā ir taisnība. Tā mūzika atstāj zināmas sekas, ja pie tās pierod. Tas ir kā narkotikas - tu tikai klausies, jo tev patīk. Bet tu neklausies to vēsti. Un reāli, ko varu pasacīt, ir tas - “Black Sabbath” uzstāsies Rīgā šogad, un viņiem ir tagad Laikam tā “The End” tūre. Es tomēr paskatījos youtubē ievietoto drausmīgi nekvalitatīvo ar smartfonu ierakstīto video - protams, ka tur ir uguņi un melni tērpi, iesākums ir ar kadru no šausmu filmas. Varu teikt tā - Dievs, palīdzi turēties tālāk no intereses par šo grupu! Un iesaku negāzt nevienam ārā naudu iet to klausīties par 59 eiro. Vai nav žēl izmest naudu vietā, kur postulē sātanismu? Ok, tagad tas viss ir šovs pus pa jokam, bet sātanam tie nav joki.

 40. Marek, vai patiesām Tu tā domā?

 41. Marek Sarnovski, es ar Tevi runāju. Vai Tev neliekas, ka Dievs katrā ir ielicis iekšēju nojautu, kas ir labs, un kas - ļauns?

Uzraksti komentāru