“Laikmeta zīmes” skaitļos un faktos

Ievietoja | Sadaļa Jaunumi! | Publicēts 21-01-2013

Ieteikt draugiemPačivini Share on Facebook Izprintē Nosūti draugam e-pastu

Ir atkal pagājis gads un „Laikmeta zīmes” ar Dieva svētību sākušas savu jauno darba sezonu. Ar jums kopā esam jau sešus gadus. Atskatoties un pārdomājot aizvadīto gadu, piedāvājam nedaudz statistikas, kā arī ieskatu mūsu jaunumos – gan satura, gan tehnoloģiju jomā.

****

Kopumā 2012. gadā mūsu vietne apmeklēta 23 490 reizes. Tas gan ir mazāk nekā dažās iepriekšējās sezonās, toties lielāks kļuvis unikālo apmeklētāju skaits - pērn tādu bijis 18 821. Visvairāk apmeklētāju reģistrēts 9. maijā - 169, bet viskūtrāk mūsu lapa skatīta 29. jūlijā - tikai 18 reizes. Vidējais apmeklējumu skaits dienā - 75. No tiem 78,48% bijuši jauni apmeklētāji, bet 21,52% „Laikmeta zīmēs” iegriezušies atkārtoti. Tas vai cits no „Laikmeta zīmēs” atrodamajiem rakstiem pērn skatīts 45 271 reizi. Vidēji katrs apmeklētājs vienā apmeklējuma reizē aplūkojis 1,93 publikācijas.

Absolūtais vairākums - 92,14% - apmeklētāju bijuši no Latvijas, aiz sevis atstājot Apvienotās Karalistes, ASV, Vācijas, Īrijas, Norvēģijas, Zviedrijas un citu zemju - kopā 68 valstu - pilsoņus. Mūsu lapu skatījušies arī cilvēki no tādām eksotiskām zemēm kā, piemēram, Senegāla, Kotdivuāra, Nigērija, Apvienotie Arābu Emirāti, Indija, Laosa, Maroka un citām. Starp kontinentiem rekordiste ir Eiropa - 23 004 apmeklējumi ir no šās pasaules daļas. Nākamā ir Amerika ar 204 apmeklējumiem, no Āzijas bijuši 38 apmeklējumi, no Āfrikas - 14, bet no Austrālijas un Okeānijas - 12 apmeklējumi.

No pilsētām nepārspēta ir Rīga - 75,74% apmeklētāju bijuši no Latvijas galvaspilsētas. Sekojošais Latvijas pilsētu TOP 5 izskatās šādi - Madona, Liepāja, Ventspils, Kuldīga, Daugavpils. No ārzemju pilsētām līdere ir Londona, kam seko Dublina, Stokholma, Oslo, Derbija un Viļņa. Kopā šajā sarakstā ir 584 pasaules pilsētas un apdzīvotas vietas.

Lai apmeklētu „Laikmeta zīmes”, cilvēki visvairāk lieto interneta pārlūkprogrammu Firefox - to dara 39,54%. Pārsteidzoši, bet nākamā ir Chrome - 30,44%, kamēr slavenais Internet Explorer ar 22,70% ierindojas vien trešajā vietā. Savukārt populārākā operētājsistēma datoros, no kuriem skatīta mūsu vietne, ir Windows ar 93,47%, bet Macintosh spējis savākt vien 2,26% un Linux - 2,13%. Visbiežāk mums pieslēgušies Lattelekom interneta mājas pieslēguma klienti - 33,22%. Seko Latvijas Mobilā Telefona un Lattelekom mobilie pieslēgumi.

Nesen mūs sasniedza ziņa, ka kādiem mūsu apmeklētājiem it kā radušās grūtības „Laikmeta zīmes” apskatīt savos mobilajos tālruņos. Tomēr izradās, ka daudziem tā nav problēma - pērn „mobilie” apmeklētāji mūsu lapā viesojušies diezgan bieži. No mobilajām ierīcēm - tālruņiem, viedtālruņiem, planšetdatoriem - visvairāk mūsu apmeklētāji lietojuši Apple iPad, kam seko Apple iPhone, Samsung GT-I9100 Galaxy S II un lērums citu - kopā 66 dažādas mobilās ierīces. Visbiežāk lietotā operētājsistēma ir iOS - 46,81%, kam seko SymbianOS, Android, iPad un BlackBerry. No provaideriem divi lielākie milži ir Lattelekom ar 26,75% un Latvijas Mobilais Telefons ar 23,71%.

Cilvēki, kas mūs sameklējuši ar interneta meklētājprogrammu palīdzību, visbiežāk izmantojuši Google pakalpojumus. Ar lielu atstarpi seko Conduit, Bing un virkne citu meklētājprogrammu - kopā 18. Mūsu vietnē ļaudis nokļuvuši arī no sociālajiem tīkliem. Te neapšaubām līderis ir Draugiem.lv, taču izmantoti arī Facebook, Twitter, WordPress un dažu citu sociālo tīklu pakalpojumi.

Izvērtējot šo statistiku, jāņem vērā, ka „Laikmeta zīmes” nepretendē uz interneta medija statusu. Mēs esam salīdzinoši maza vietne ar salīdzinoši nelielu apmeklētāju skaitu. Protams, katra mājas lapa vēlas, lai tās apmeklētāju skaits augtu, tajā pašā laikā saprotam, ka specifiskās tematikas un ierobežoto resursu dēļ mūsu apmeklētāju skaits nekad nebūs mērāms simtos tūkstošu. Turklāt jauns raksts „Laikmeta zīmēs” parādās nevis vairākas reizes dienā, kā tas ir daudzās citās vietnēs, bet gan tikai reizi nedēļā. Ņemot to visu vērā, esam apmierināti ar līdz šim sasniegto un gatavi strādāt nākotnes un attīstības.

****

Un tagad par jaunumiem. Ņemot vērā apmeklētāju vēlmes un ieteikumus, esam piestrādājuši, lai „Laikmeta zīmes” labi izskatītos arī jūsu mobilajos tālruņos. Tiem, kam kabatā senāks telefona modelis, izveidojām adresi wap.laikmetazimes.lv. Savukārt jaunāku modeļu un viedtālruņu īpašniekiem adrese jau zināmā - www.laikmetazimes.lv. Aplūkot mūs var ar operētājsistēmām Android, Cupkake, Googlebot-Mobile, Bada, BlackBerry 9800, BlackBerry 9500, BlackBerry 9520, BlackBerry 9530, BlackBerry 9550, Dream, iPhone, iPod, Incognito, s8000, webOS, webmate.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Joka pēc izveidojām arī savu QR kodu. Lai gan šobrīd īsti nezinām, kur to izmantot, jo pagaidām mums nav drukātu materiālu, tomēr gan jau - labas lietas noder vienmēr. Lūk, tāds nu izskatās mūsu kodiņš. Gribat mūs reklamēt - izmantojiet droši.

Šogad esam paredzējuši arī dažas jaunas tematiskās sadaļas. Līdz šim viena no sadaļām bija „Kristīgā mūzika”, tagad tās vietā būs divas - „Kristīgā mūzika pasaulē” un „Kristīgā mūzika Latvijā”. Tajā stāstīsim par mūsdienu latviešu kristīgās mūzikas (MKM) vēsturi, attīstību un šodienu, iepazīstināsim ar grupām un solistiem. Jaunums būs arī sadaļa „Mana mūža atmiņu skices”, kas uz „Laikmeta zīmju” veidotāja un galvenā autora Ervīna Jākobsona bērnības un jaunības gadu atmiņu fona mēģinās jums atklāt 20. gadsimta 60., 70., 80. un 90. gadu notikumus un tā laika gaisotni. Esam izveidojuši arī sadaļu „Par šo un to”, kurā publicēsim rakstus, kas satura ziņā neiederas nevienā no pārējām tēmām. Un, protams, ar jauniem rakstiem regulāri turpināsim papildināt visas jau esošās sadaļas.

Sākot ar šo gadu, pie atsevišķiem rakstiem būs pieejams vairāk fotomateriāla, ne tikai titulbilde vien, kā tas bija līdz šim. Pie tam, vairāk ilustrējošā materiāla būs gan jaunajos rakstos, gan papildināti tiks arī daļa veco rakstu. Tāpēc laiku pa laikam ir noderīgi atgriezties pie jau zināmajām publikācijām un pārskatīt tās vēlreiz. Domājam arī par video un audio materiālu izvietošanu, tomēr te vēl nepieciešama rūpīgāka izpēte, jo var aktualizēties autortiesību jautājums un citas nianses.

****

Mēs turpinām strādāt, lai šī vietne kļūtu arvien labāka un pievilcīgāka apmeklētājiem. Ceram, ka arī turpmāk iegriezīsieties „Laikmeta zīmēs” un atradīsiet šeit daudz vērtīga un noderīga. Paldies jums, cienījamie apmeklētāji, par līdzšinējo sadarbību un atbalstu. Lai Dievs jūs bagātīgi svētī!

 

Jūsu „Laikmeta zīmes”

Līdzīgie raksti:

Uzraksti komentāru