Baltijas jauniešu festivāla bilance

Ievietoja | Sadaļa Jaunumi! | Publicēts 02-07-2012

Ieteikt draugiemPačivini Share on Facebook Izprintē Nosūti draugam e-pastu

2012. gada 9. jūnijā Arēnā Rīga notika Baltijas jauniešu festivāls - lielākais ticību apliecinošas mūzikas festivāls Baltijā. Tā mērķis bija sapulcināt pēc iespējas vairāk jauniešu no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas koncertam līdzīgā gaisotnē, lai viņi dzirdētu Evaņģēlija vēsti par to, ka Jēzus Kristus ir ceļš, patiesība un dzīvība.

Festivāla direktors, tāpat kā pērn notikušajā Cerības festivālā, bija Dr. Viktors Hamms no Billija Grehema Evaņģēliskās Asociācijas (BGEA). Festivāla izpildkomitejas priekšsēdētājs bija Latvijas baptistu draudžu savienības bīskaps Pēteris Sproģis, tajā darbojās arī Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, Latvijas Romas katoļu baznīcas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankēvičs, Latvijas Evaņģēliskās Alianses prezidents Modris Ozolinkevičs, Latvijas Vasarsvētku draudžu apvienības bīskaps Nikolajs Gribs.

Festivāla darbību nodrošināja 12 komitejas - mācītāju, lūgšanu, jauniešu, koru, grupu delegāciju, pasākuma norises vietas (loģistikas), tehniskā, vietu ierādītāju, drošības, tulku, padomdošanas un apsekošanas, komunikāciju komiteja. Daļa komiteju darbojās arī Lietuvā un Igaunijā. Pavisam festivālu palīdzēja organizēt un aktīvi piedalījās tajā 526 Baltijas valstu dažādu konfesiju kristīgās draudzes. Vairāk nekā 1200 cilvēki kalpoja kā brīvprātīgie.

Festivāla sagatavošanās laiks ilga sešus mēnešus. Vispirms Baltijas valstu kristieši tika aicināti piedalīties akcijā „Atved draugu”. Baltijas valstīs tika izplatītas īpašas lūgšanu kartītes - 5000 kartīšu Latvijā, 2000 Lietuvā un 2000 Igaunijā. Sākot ar 2012. gada janvāri, katru vakaru pulksten 22.00 kristieši Latvijā, Lietuvā un Igaunijā kopīgi lūdza Dievu par Baltijas Jauniešu festivālu. 31. marts Baltijas valstīs tika pasludināts par Lūgšanu un Gavēņa dienu, bet 20. aprīlī un 18. maijā kopīgām lūgšanām un gavēnim īpaši nodevās Lietuvas kristieši. Bez tam Rīgā tika organizēti pieci, bet Lietuvā trīs lūgšanu un pielūgsmes vakari.

No 23. - 24. martam Rīgas Mateja baptistu baznīcā notika apmācību seminārs padomdošanas skolotājiem FM419 (Mateja ev. 4:19: „Nāciet Man līdzi, Es jūs darīšu par cilvēku zvejniekiem”). Seminārā tika runāts par pilnvērtīgas kristīgas dzīves jautājumiem. Dalībnieki ieguva zināšanas, kā dalīties vēstī par Kristu un rūpēties par jauniem kristiešiem, kā organizēt mazo grupu Bībeles studijas. Semināru apmeklēja 75 cilvēki no Latvijas, 28 no Lietuvas un 4 no Igaunijas. Pēc kursa pabeigšanas skolotāji organizēja un vadīja FM419 nodarbības savās draudzēs. Aprīlī FM419 semināri notika vairāk nekā 50 vietās Latvijā, 22 vietās Lietuvā un 3 vietās Igaunijā. Visās Baltijas valstīs kopā FM419 kursus apmeklēja vairāk nekā 850 cilvēku. Vairāk nekā 500 dalībnieki, kas pabeidza kursu un aizpildīja padomdevēja pieteikumu, kalpoja jauniešiem festivāla laikā.

10. martā Rīgā festivāla Jauniešu komiteja rīkoja semināru jauniešiem „Connect” („Pieslēdzies”). Semināra mērķis bija iepazīstināt jaunos kristiešus ar gaidāmo festivālu un mudināt viņus iesaistīties sagatavošanas darbā. Seminārā piedalījās vairāk nekā 700 jaunieši. Maijā tika izveidotas nelielas brīvprātīgo grupas, kuru dalībnieki devās ielās, lai izplatītu ielūgumus uz festivālu. Lietuvā tika organizēti trīs „Connect” vakari jauniem kristiešiem no lielākajām Lietuvas pilsētām un reģioniem. Šie pasākumi norisinājās Kauņā, Klaipēdā un Paņevežā.

Festivāla sagatavošanas laikā notika arī informatīvie semināri visās Baltijas valstīs, trīs lūgšanu vakariņas un mācītāju lūgšanu vakariņas, festivāla izpilddirektoru un komiteju sanāksmes, divi kora mēģinājumi. Aprīlī Rīgā notika Draudžu dibināšanas konference, kurā piedalījās pārstāvji no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas baznīcām. 3. jūnijā vairāk nekā 200 jaunieši pievienojās zibakcijai (flash-mob) Rīgas ielās. Šī pasākuma sagatavošanas laikā notika vairākas deju nodarbības un mēģinājumi. Deju priekšnesumu veidoja profesionāļi, tajā piedalījās gan pieredzējuši dejotāji, gan iesācēji.

Baltijas Jauniešu festivālu plaši atbalstīja kristīgie plašsaziņas līdzekļi visās trijās Baltijas valstīs. Par festivālu regulāri informēja Latvijas Kristīgais Radio, žurnāls „Svētdienas Rīts”, laikraksti „Baptistu Vēstnesis” un „Katoļu Baznīcas Vēstnesis”, interneta portāli lelb.lv, lbds.lv, katolis.lv, lea.lv, maranatha.lv, spektrs.com un baznica.info, lielākais Lietuvas kristīgo ziņu portāls bernardinai.lt un radio „Marijos Radijas”, tāpat „Raadio 7″ un Kuresāres radio Igaunijā. Pašā festivālā piedalījās 37 akreditēti žurnālisti no 24 dažādiem plašsaziņas līdzekļiem. Festivāla programmu tiešraidē pārraidīja kristīgās radiostacijas visās Baltijas valstīs. Sadarbībā ar Latvijas Televīziju, divas stundas no festivāla programmas tika demonstrētas Latvijas TV 1. kanālā.

Festivāla mājas lapā byf2012.lv informāciju varēja iegūt piecās valodās - latviešu, lietuviešu, igauņu, angļu un krievu. Kopš lapas atvēršanas brīža 2012. gada februārī tā piedzīvoja vairāk nekā 80 000 apmeklējumu - 56 569 no Latvijas, 12 771 no Lietuvas un 3790 no Igaunijas. Ļoti efektīva bija festivāla līdzdalība sociālajos medijos - tas iemantoja vairāk nekā 1200 fanu Facebook tīklā, vairāk nekā 500 sekotāju Twitter tīklā, vairāk nekā 370 draugu portālā draugiem.lv. Pateicoties festivāla reklāmām Facebook, ik nedēļu festivāls sasniedza līdz 260 000 portāla lietotāju. Savukārt viena reklāmas teksta rinda „Par tevi samaksāts”, kas tika izvietota portālā draugiem.lv, nedēļas laikā piesaistīja vairāk nekā 11 000 apmeklētāju festivāla mājas lapai.

Festivāla reklāmas kampaņa iekļāva arī vides reklāmu, afišas dažādās sabiedriskās vietās, ielūgumu izplatīšanu ielās un kafejnīcās, radio reklāmas. Baltijas valstīs tika izdalīti 360 000 ielūgumi uz festivālu - 300 000 Latvijā, 30 000 Lietuvā un 30 000 Igaunijā. Jauniešu komandas izplatīja ielūgumus ielās un augstskolās visā Latvijā. Ielūgumi tika izplatīti jauniešu iecienītajos restorānos un kafejnīcās: Hesburger restorānu tīklā visās trijās Baltijas valstīs, Chilli Pizza picēriju tīklā Latvijā, Coffee Inn kafejnīcās, Amica studentu restorānos un citur. Uz reklāmas stendiem, stabiem un autobusu pieturvietās Rīgā tika izvietots 250 plakātu, lielformāta festivāla reklāma tika izvietota arī uz ēkas sienas pie Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas. Rīgas Dome piešķīra pasākumam 100 bezmaksas plakātu izvietošanas iespējas.

Ticīgo kopienas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas rezervēja 205 autobusus, lai aizvestu cilvēkus uz festivālu. Festivāla viesi ieradās no 64 Latvijas, 29 Lietuvas un 15 Igaunijas pilsētām, arī no Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas un citām valstīm. Kopā vairāk nekā 7817 cilvēku ieradās ar rezervētiem autobusiem. Apmeklētāji, kas vēlējās doties uz festivālu ar privāto transportu, varēja individuāli rezervēt vietas Arēnā Rīga. Iepriekš tika rezervētas 9830 vietas. Kopā Baltijas Jauniešu festivāla dienas pasākumu apmeklēja vairāk nekā 10 000 cilvēku, bet vakara pasākumu vairāk nekā 9000 cilvēku. Kopējais festivāla apmeklētāju skaits bija 19 200.

Arēnā Rīga notika divi festivāla pasākumi - 14.00 un 20.00. Abas muzikālās programmas daļas ilga četras stundas katra. Festivāla programma atstāja neizdzēšamu iespaidu uz tūkstošiem jauniešu no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Uz skatuves kāpa slaveni kristīgie mūziķi no ASV, Jaunzēlandes, Igaunijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Latvijas. Programmā piedalījās arī 450 dalībnieku liels jauniešu koris no Latvijas un Lietuvas draudzēm. Abos festivāla pasākumos jauniešus uzrunāja Frenklins Grehems, BGEA un starptautiskās palīdzības organizācijas „Samarieša Soma” prezidents un izpilddirektors. Pasākumus vadīja Niks Hols. Festivāla programma tika tulkota no angļu valodas uz latviešu, lietuviešu, igauņu un krievu valodām. Jauniešiem festivāla laikā bija iespēja nosūtīt arī SMS īsziņas un lasīt tās uz lielajiem ekrāniem. Abu pasākumu laikā tika nosūtīti vairāk nekā 3500 ziņojumi.

Abu pasākumu laikā 1470 cilvēki atsaucās Evaņģēlija aicinājumam. Daudzi no priekšā iznākušajiem runāja ar padomdevējiem par ticības jautājumiem un aizpildīja kartītes, kā arī saņēma bukletu „Mana apņemšanās”, grāmatu „Dzīve Kristū” kopā ar Jāņa evaņģēliju, bukletu „Vektors” - jauniem kristiešiem piemērotu ceļvedi individuālām Bībeles studijām. 66,73% jauniešu, kas iznāca zāles priekšā, Jēzu Kristu par savu Glābēju pieņēma pirmoreiz, 9,25% nostiprināja pārliecību par savu pestīšanu, 18,84% no jauna atdeva savu dzīvi Jēzum Kristum. 32% no kartītes aizpildījušām personām bija vīrieši, 68% - sievietes. Uzreiz pēc festivāla jaunajiem kristiešiem un visiem interesentiem tika piedāvāti tiešsaistes Bībeles studiju kursi latviešu un krievu valodā „Vektors”.

Baltijas Jauniešu festivāla komanda pateicas Latvijas, Lietuvas un Igaunijas draudzēm par līdzdalību festivālā un aicina draudzes rūpēties par jaunajiem kristiešiem. Slava Dievam par garīgo pļauju Baltijā, kas turpinās!

 

BALTIJAS JAUNIEŠU FESTIVĀLA komanda

Līdzīgie raksti:

Komentāri (1)

  1. “Redzi, tas ir Mans kalps, ko Es neatlaižu; Mans izredzētais, pie viņa Manai dvēselei ir labpatika. Es liku Savu Garu uz viņu, lai viņš nes tautām taisnību. Viņš nebrēks un netrokšņos, un viņa balsi nedzirdēs uz ielas. Ielūzušu niedri viņš nenolauzīs, un kvēlojošu degli viņš neizdzēsīs; uzticīgi viņš darīs zināmu tiesu pēc patiesības.” (Jes. 42)

Uzraksti komentāru