Likums par dzīvības pārtraukšanu

Ievietoja | Sadaļa Stāsti, joki un līdzības | Publicēts 25-06-2012

Ieteikt draugiemPačivini Share on Facebook Izprintē Nosūti draugam e-pastu

Savulaik astoņas Saeimas deputātes sievietes iesniedza likumprojektu, kas paredzēja mātēm, kuras izšķīrušās par abortu, obligāti dot iespēju ieklausīties sava vēl nedzimušā bērna sirdspukstos. Tolaik Saeimas vairākums šādu priekšlikumu novērtēja kā vardarbību pret sievieti un likumprojektu noraidīja. Argumenti par nedzimuša bērna tiesībām uz dzīvību, protams, netika ņemti vērā. Kā vienmēr skanēja atsaukšanās uz sociālajiem apstākļiem, kriminālo abortu pieaugumu un tamlīdzīgi. Šobrīd Saeimas atbildīgajā komisijā tiek iztirzāts jautājums par nedzimuša bērna tiesībām uz dzīvību, nostiprinot to kā normu likumdošanā. Taču abortu lobētāji nedomā padoties. Ņemot vērā viņu argumentus, esam sagatavojuši priekšlikumus likumprojektam, kas ļautu ievērojami papildināt plāno valsts maciņu. Nododam šos priekšlikumus jūsu vērtējumam.

****

Priekšlikumi likumam par dzīvības pārtraukšanu

LR Saeima ir aktīvi strādājusi, lai likumā tiktu iekļauta norma, kas legalizē vēl nedzimušu cilvēku dzīvības pārtraukšanu. Tomēr likumdevējs nav padomājis par jau piedzimušu cilvēku dzīvības pārtraukšanas kārtības pilnveidošanu atbilstoši šā brīža sociālekonomiskajiem apstākļiem. Tā kā šobrīd šāda rīcība ir oficiāli aizliegta, daudzi cilvēki cieš no kriminālajām slepkavībām, t.i. dzīvības pārtraukšanu bieži vien veic neprofesionāli slepkavas stresa apstākļos. Rezultātā bīstamās situācijās nokļūst gan slepkavas paši, gan neērtā situācijā tiek nostādīti slepkavību pasūtītāji.

Protams, dzīvības pārtraukšana ir nevēlama parādība, tomēr mūsdienu sociālekonomiskajos apstākļos ir gadījumi, kad tā nepieciešama. Daudziem ir konkurenti biznesā, kas rada lielus zaudējumus, dažiem ārkārtīgi nepatīkami pudeles brāļi, no kuriem jāatbrīvojas, kādam citam - bagāts vectētiņš, no kura citādāk nevar saņemt mantojumu. Ņemot vērā faktu, ka cilvēki slepkavo, kaut gan tas ir aizliegts, jāsecina - aizliegums neko nemaina, tikai palielinās risks, ka slepkava var aiziet bojā. Riskam pakļauts arī pasūtītājs. Tādēļ piedāvājam legalizēt dzīvības pārtraukšanu jau piedzimušiem cilvēkiem.

Ir jānodibina valsts instance, kas sagatavotu kvalificētus šīs jomas speciālistus, kuri spētu veikt dzīvības pārtraukšanu droši un kvalitatīvi. Interesents dotos pie profesionālā, valsts sertificētā slepkavas, un informētu viņu par nevēlamo personu. Slepkavas izglītības programmā jāiekļauj arī psiholoģijas kurss, lai viņš varētu mēģināt atrunāt pasūtītāju no slepkavības. Taču, ja pasūtītāja domas tomēr nemainās, slepkava dodas pie upura un ar mierīgu sirdi, bez stresa un riska, ātri un profesionāli, pēc iespējas nesāpīgāk upurim, veic savu darbu - Dzīvības pārtraukšanu.

Šāds likuma labojums samazinātu kriminālo slepkavību skaitu. Rezultātā mazāk ciestu nemākulīgi slepkavas un pasūtītāji. Arī valstij tiktu savs labums - līdzekļi, kas šobrīd nonāk kriminālo struktūru rīcībā, papildinātu valsts budžetu. Tā varētu būt diezgan liela nauda, jo, kaut arī mūsu valstī nedzimušus cilvēkus nogalina 45 reizes vairāk nekā piedzimušus, par piedzimušo nogalināšanu Latvijas iedzīvotāji ir gatavi maksāt vairāk.

****

Absurds, jūs teiksiet? Ja jums tā šķiet, pajautājiet Latvijas likumdevējiem, kāpēc Latvijas Republikā joprojām notiek ar likumu akceptētas nedzimušu bērnu slepkavības un kāpēc abortu veikšanas iespējamība netiek vismaz samazināta līdz minimumam? Latvijā ik gadu tiek noslepkavoti 10 - 15 tūkstoši nedzimušu bērnu. Tie ir 10 - 15 tūkstoši nākamo Latvijas pilsoņu. Ja mēs neapturēsim šo nāves konveijeru, neredzēt Dieva svētību šai valstij, ne arī nākotni mūsu tautai.

  

© Ervīns Jākobsons (priekšvārds un pēcvārds). Pārpublicēšanas vai citēšanas gadījumā atsauce uz interneta vietni www.laikmetazimes.lv obligāta. Likmprojekta teksts izmantojams brīvi.

Līdzīgie raksti:

    Nekas nav atrasts

Uzraksti komentāru