Sveiciens Uzvaras svētkos!

Ievietoja | Sadaļa Valsts un pilsoņi | Publicēts 07-05-2012

Ieteikt draugiemPačivini Share on Facebook Izprintē Nosūti draugam e-pastu

Tā sauktajos Uzvaras svētkos 9. maijā, ko Krievija un daļa krievu iedzīvotāju citās valstīs pārvērtušas teju par reliģisku kultu, tiek uzsvērta vienīgi padomju karavīru varonība, pašaizliedzība un uzupurēšanās. Tāpat tiek propagandēta tēze par padomju karavīru kā Eiropas atbrīvotāju no nacisma. Taču tā ir tikai medaļas viena puse. Tiek noklusēts fakts, ka kara sākumā staļiniskā PSRS un nacistiskā Vācija bija sabiedrotās un kopīgi pastrādāja noziegumus pret citām valstīm un to iedzīvotājiem. Noklusēti tiek arī PSRS kara noziegumi un noziegumi pret cilvēcību kara beigu posmā, kā arī Austrumeiropas valstu un tautu pakļaušana pēckara gados. Šīm valstīm padomju karavīrs neatnesa brīvību, bet jaunu jūgu.

Pirms pāris gadiem internetā bija publicētas kāda nezināma autora e-atklātnītes, kas spilgti raksturo sarkano „atbrīvotāju” briesmu darbus. Tās ir autentiskas arhīvu fotogrāfijas, kas dokumentē padomju noziegumus. Mākslinieciski ideoloģisku spēku tām piedod stilizēti padomiskais ietvars. Būtu labi, ja atrastos sponsors, kas šīs atklātnītes būtu gatavs pavairot tipogrāfiski, lai cilvēki saviem uzvaras eiforijas pārņemtajiem krievu kaimiņiem, darba vai skolas biedriem 9. maijā varētu tās uzdāvināt atgādinot, ka „nekas nav aizmirsts, neviens nav aizmirsts” un pusei Eiropas šī „atbrīvošana” nozīmēja „dzelzs priekškaru” uz ilgiem 50 gadiem.

   

Sarkanarmieši un nacisti kopējā parādē okupētajā Polijā, Brestļitovska, 1939. gads.

Sarkanarmieši un nacisti - draugi okupētajā Polijā, Brestļitovska, 1939. gads.

Padomju aviācija bombardē Helsinkus, 1939. gads.

Padomju Savienības noslepkavotais polis Katiņā, 1940. gads.

Sarkanarmiešu noslepkavotais Latvijas robežsargs 1940. gada jūnijā.

Sarkanā armija okupē Latviju 1940. gadā.

Padomju Savienības noslepkavotie Latvijas iedzīvotāji, 1941. gads.

Latvijas iedzīvotāju deportācija, 1941. gads.

Padomju partizānu noslepkavotie somu bērni, 1944. gads.

Sarkanarmiešu upuri, Austrumprūsija, 1944. gads.

Sarkanarmiešu - izvarotāju upuris, Austrumprūsija, 1944. gads.

Sarkanarmietis - marodieris, Berlīne, 1945. gads.

Totalitārā staļinisma uzspiešana Austrumeiropai.

© Ervīns Jākobsons (teksts). Teksta pārpublicēšanas vai citēšanas gadījumā atsauce uz autoru un interneta vietni www.laikmetazimes.lv obligāta. Attēli pieejami internetā un ir brīvi izmantojami.

Līdzīgie raksti:

  Nekas nav atrasts

Komentāri (8)

 1. Под этим соусом можно что угодно пришить. И кто это сделал на самом деле? Не забывайте того, кто оккупировал Россию в 1917 году, и что факты по Kатыни противоречивые… Жиды при любом раскладе могут устроить правокацию…

 2. Полиция разгоняла рабочих вышедших встречать Советскую Армию в 1940 году…

  Под красивым словом “оккупация” в 1991 год Латвийский народ был ограблен и в очередной раз попал под оккупацию, в 1991 году произошла смена Режимов…

 3. Ratibor,

  1. 1940. ada 17.jūnijā Stacijas laukumā Rīgā Sarkano Armiju sveica vien margināli lumpenproletariāta pārstāvji. Un policija viņus izdzenāja tādēļ, ka viņi sāka mest akmeņus policijas virzienā, tātad bija vienkārši huligāni.
  2. 1991.gadā Latvija atguva neatkarīgas valsts statusu. Ja ar jaunu okupāciju Jūs domājat tās konsekvences, ko mums kā Rietumu sabiedrotajiem reizēm nākas pildīt šajā globalizētajā pasaulē, tad šī “okupācija” tomēr ir daudzkārt patīkamāka nekā tā, ko piedzīvojām padomju laikā.

 4. Paldies par LIELISKU rakstu! Iesaku savu viedokli publicēt arī citos redzamos saitos, lai zina, lai redz PATIESĪBU!

 5. Большое количество коренного населения не знают кто на самом деле их Враг… Этот Враг и стравливает народы одного корня… Этот Враг украл у потомков Латов язык, культуру и историю. Латыши - это онимеченные Славяне… И написали новую историю и всякого рода мифы про оккупацию и прочию чепуху, ведь когда народ без корнейб его легко уничтожить и бросить как пушечное мясо…

 6. Nevajag aizmirst, ka pirms 1940.gada Latvija bija viena no attīstītākajām Eiropas valstīm. 50 gadi “atbrīvotās”, bet ne brīvās Latvijas, ir noveduši mūs tur, kur mēs bijām 1991.gadā. Vai ir kādas valstis pasaulē, kuras pēc 50 jūga un izpostīšanas gadiem spējušas 20 gados atgriezties iepriekšējā līmenī?

 7. Угнетение? Латышам запрещалось учиться и говорить на латышском в СССР? Или не выпускались газеты на латышском, не было театров?

  До 1940 года простые люди жили очень плохо, как и сейчас, зато Паразиты живут очень хорошо… Независимость в 1918 году сделал Запад после оккупации России лицами библейской национальности… И вся эта “свобода” просто красивый миф под управлением Запада.

  Сколько раз используя миф про оккупацию ограбили население Латвии с 1991 года? Не было долгов, была развитая промышленность и сельское хозяйство с развитой инфраструктрой. Население вымирает и деградирует, Правительство убивает население, используя оружие геноцида (алкоголь и табак), ухдшает условия жизни, во всю гуляют иностранные банки и скупают здесь земли и недвижимость…

 8. ratibor,

  1. Teoriju, ka balti ir radniecīgi slāviem, neatbalsta vairums vēsturnieku un lingvistu. Baltu valodas no lingvistiskā aspekta tomēr krietni atšķiras no slāvu valodām. Savulaik baltu tautas apdzīvoja areālu līdz pat tagadējai Maskavai, kurā daudzus gadsimtus atradās līdzās slāvu tautu apdzīvotām teritorijām. Tas arī veicināja zināmu lingvistisku mijiedarbību. Bet tas, ka latviešu valodā ir vārdi ar krievisku izcelsmi, nozīmē tikai to, ka 10. - 11.gadsimtā latgaļu zemes bija politiski atkarīgas no vairākām austrumslāvu kņazistēm. Šajā laikā valodā no senslāvu valodas ienāca virkne jēdzienus, kas latgaļiem līdz tam nebija pazīstami. Teoriju par baltu un slāvu etnisko vienotību propagandas nolūkos izmanto dažādas krievu nacionālistu grupas, lai iedvestu mums uzskatu, ka latvieši nemaz nepieder Eiropas tautu saimei, bet patiesībā ir daļa no “krievu pasaules”.

  2. Tas, ka PSRS pieļāva latviešu valodas pastāvēšanu izglītības un kultūras sfērā, nenozīmē, ka nenotika cita veida apspiešana. Visās pārējās jomās ārpus kultūras un izglītības dominēja tikai krievu valoda. Bet galvenais pāridarījums bija, ka mums tika atņemta sava valsts un valstiskā neatkarība. Katra tauta savu dzīvi vēlas veidot pati, taču tā vietā mums bija jāklausa komandas no Maskavas.

  3. Latvijas zeme 1.Pasaules karā cieta milzu zaudējumus. To visu vajadzēja atjaunot un tas prasīja laiku. Iejaucās arī 30.gadu ekonomiskā krīze. Tomēr visumā cilvēki Latvijā nedzīvoja slikti. Ja bija darbs un gribēja strādāt, varēja dzīvot samērā pārticīgi. 30.gadu nogalē iedzīvotāju dzīves līmenis sasniedza normālas Eiropas valsts pārticības līmeni. Nacionālais ienākums uz vienu iedzīvotāju Latvijā bija augstākais Baltijas valstīs un tikai pavisam nedaudz atpalika no Somijas, kas karā bija cietusi ievērojami mazākus zaudējumus.

  4. Mīts drīzāk ir uzskats, ka 1991.gadā Latvija no PSRS saņēma augsti attīstītu tautsaimniecību, bez parādiem, ar pozitīvu tirdzniecības bilanci, augstu iedzīvotāju maksātspēju un sociālo nodrošinātību. Tā nebija. 70. un jo īpaši 80.gados Padomju Savienība arvien skaidrāk sāka izjust ekonomikas stagnācijas pazīmes, saimnieciskajā apritē palielinājās deficīts gan izejvielu, gan gala produktu jomā. Ražošana bija ar ļoti zemu rentabilitāti un augstu pašizmaksu, resursi tika izmantoti nesaimnieciski. Inflācija padomju rubli padarīja arvien mazvērtīgāku un nemitīgā naudas drukāšana stāvokli pasliktināja vēl vairāk. 80.gadu beigās sociālistiskā plānveida ekonomika bija tuvu nopietnai krīzei un, ja nebūtu PSRS sabrukuma, valsts drīz vien nonāktu neapskaužamā situācijā.

  5. Varu piekrist, ka 4.maija Latvijas varasvīri daudz ko ir darījuši nepareizi. Atjaunojot Latvijas neatkarību 1991.gadā, mēs nedomājām, ka šodien būsim tik bēdīgā situācijā. Piekrītu arī, ka esam pārāk pakļāvīgi dažādu Rietumu institīciju un “padomdevēju” rekomendācijām. Un, tomēr - lai arī kā, padomju laikos es atgriezties negribu nekad.

Uzraksti komentāru