Datorlietotāja Bībele

Ievietoja | Sadaļa Stāsti, joki un līdzības | Publicēts 23-01-2012

Ieteikt draugiemPačivini Share on Facebook Izprintē Nosūti draugam e-pastu

Pirmajā Mozus grāmatā Bībelē, sauktā arī par Genesis, aprakstīts, kā radās šī pasaule un viss, kas tajā. Taču pagāja gadu tūkstoši un 20. gadsimta vidū piedzima atklājums, kam bija lemts vēlreiz radikāli pārmainīt pasauli. Uzsākot 2012. gadu un līdz ar to arī “Laikmeta zīmju” piekto sezonu, nododam jūsu vērtējumam šī jaunā laikmeta radīšanas stāstu. Neiesakām to ļaudīm, kam ar humoru tā pašvakāk, tāpat arī tiem, kas neko nesaprot no datoriem. Svētīgu un priekpilnu “Laikmeta zīmju” jauno sezonu!

****

KĀ VISS RADĀS jeb GENESIS  

****   

01. Iesākumā Dievs atdalīja vieninieku no nulles un ieskatīja to par labu esam.

02. Un teica Dievs: lai top dati, un tā arī notika.

03. Un teica Dievs: lai visi dati apvienojas kopā un ieņem tiem paredzētās vietas. Un radīja Viņš disketes, vinčesterus un kompaktdiskus.

04. Un teica Dievs: lai top kompji, kur varētu bāzt iekšā visas tās disketes, vinčesterus un kompaktdiskus. Un nodēvēja Viņš to par HĀRDU un atdalīja Viņš to no SOFTA.

05. Bet SOFTS jau vēl neeksistēja, un radīja tad Dievs lielas un mazas programmas un teica tām: kompilējieties un vairojieties un aizpildiet visu atmiņu.

06. Bet apnika Viņam programmas taisīt, un teica Dievs: uztaisīšu programmētāju pēc Sava ģīmja un līdzības, lai viņš valda pār kompjiem, programmām un datiem. Un radīja Dievs programmētāju un nomitināja to Savā skaitļošanas centrā.

07. Un aizveda Dievs programmētāju pie direktoriju koka un piekodināja: vari palaist programmas no jebkurām direktorijām, tikai nedomā ieiet Windows un palaist kaut ko, jo tad cauri ar tevi būs.

08. Un teica Dievs: nav labi programmētājam vienam būt, ņemšu un radīšu atbilstīgu lietotāju viņam. Un paņēma Viņš programmētāja kaulu, kurā smadzeņu tā pamazāk bija iekšā, un radīja lietotāju, un atveda to pie programmētāja. Un programmētājs nodēvēja to par jūzeri un tusējās tad šie abi zem kailā DOS un nezināja bēdu.

09. Bils bija visviltīgākais no savvaļas zvēriem. Un teica Bils jūzerim: vai tiešām tie ir Dieva vārdi: nepalaist nekādu SOFTU? Un atbildēja jūzeris: jebkuru SOFTU drīkstam laist, tikai no Windows neko nedrīkstam laist, jo cauri ar mums tad būs. Un Bils teica jūzerim: labāk strīdēsimies par austeru garšu ar tiem, kas tās ēduši! Tanī dienā, kad palaidīsiet Windows, būsiet kā paši dievi, jo ar peles klikšķi radīsiet, ko tik prāts vien iedomājas.

10. Un ieraudzīja tad jūzeris, cik tas Windows patīkams acij un iekārojams sirdij, jo vairs nav nepieciešamas zināšanas. Un uzlika tad jūzeris to uz sava kompja un pateica programmētājam, cik viss kruti, kā viss notiek, un arī programmētājs tad uzlika to uz sava kompja.

11. Un devās tad programmētājs meklēt pēdējos draivus, un vērsās tad Dievs pie programmētāja un vaicāja viņam: kur tu esi? Programmētājs atbildēja: meklēju jaunākos draivus, jo zem kailā DOS galīgi nekā nav.

12. Un teica tad Dievs: kurš tev teica par draiviem? Vai tikai tu gadījumā neesi Windows palaidis? Programmētājs atbildēja: jūzeris, kuru Tu man piespēlēji, teica, ka no šī brīža vēloties tikai Windows, un es tad arī to uzliku.

13. Un vērsās Dievs pie jūzera: ko gan tu esi izdarījis? Jūzeris atbildēja: Bils mani veda kārdināšanā.

14. Un pavēstīja Dievs Bilam: par to, ko tu esi izdarījis, tu tiec nolādēts visu lopiņu un savvaļas zvēru priekšā, un iesēšu Es naida sēklu starp tevi un programmētāju. Viņš tevi lamās rupjiem vārdiem, bet tu viņam mēģināsi notirgot Windows.

15. Jūzerim Viņš teica: vairošu tavu sāpi, čakarēšu tavus nervus un iztukšošu tavu maciņu, un dabūsi lietošanā tu sliktas programmas. Un nespēsi tu vairs dzīvot bez programmētāja, un viņam būs neierobežota vara pār tevi.

16. Savukārt programmētājam Viņš teica: par to, ka jūzeri paklausīji, nolādēti tev tagad būs visi kompji! Gļuki un vīrusi nemitīgi līdīs laukā no tiem, un tu, bēdu mākts, pūlēsies tos izskaitļot starp visām programmām savā darba laikā, un smagi svīstot tev nāksies sastādīt un pieslīpēt programmas kodu.

17. Un izraidīja Dievs viņus no Sava skaitļošanas centra, un uzlika uzrakstu:
GENERAL PROTECTION FAULT!

Līdzīgie raksti:

Uzraksti komentāru