Xenos mūzika aicina tuvāk Dievam

Ievietoja | Sadaļa Jaunumi! | Publicēts 09-01-2012

Ieteikt draugiemPačivini Share on Facebook Izprintē Nosūti draugam e-pastu

Neilgi pirms Ziemassvētkiem klajā nācis ilgi gaidītais kristīgās grupas „Xenos” jaunais albums „Tuvāk”. Albumā iekļautas 10 dziesmas, starp kurām ir arī radio topus iekarojušie singli „Vai tu zini, kas ir mīlestība?” un „Ūdens”, kā arī vairākas jaunas dziesmas.

Albums turpina abos iepriekšējos grupas albumos pausto vēsti par patiesām vērtībām, mīlestību, ticību un tuvošanos Dievam, atbildīgu rīcību un dažādām dzīves izvēlēm. Albuma dziesmas aicina tuvoties Dievam, meklēt Viņu, rast Viņa brīvību un piedzīvot Viņa mīlestību. Grupai ir svarīgi uzsvērt, cik nozīmīgi ir palikt Dieva tuvumā ikdienā, piedzīvot Viņu personīgi. Nereti cilvēki kristietību saprot tikai kā „iešanu uz baznīcu” svētdienas rītos, bet pārējās nedēļas dienās dzīvo savu dzīvi un pieņem lēmumus pēc sava prāta. Tomēr ar to nepietiek. Dievs mūs aicina tuvoties Viņam, tad Viņš tuvosies mums.

Tāpat albums aicina nākt tuvāk pasaulei, kādu iepriecinot, pavadot laiku kopā, iedrošinot. Bieži cilvēks ir pārāk aizņemts ar sevi un savu dzīvi, taču Dievs mūs aicina mīlēt tuvāko. Mēs ikviens savā darbā, skolā, ģimenē, uz ielas un citur varam būt par svētību līdzcilvēkiem. Šī atziņa spilgti raksturo albumu „Tuvāk”.

Albuma dziesmām ir vairāki autori - Santa Lozinska, Māris Veliks, Mats Manzo (Matt Manzo), Šons Hals (Sean Hall). Viena dziesma tapusi sadarbībā ar Valdi Indrišonoku. Grupas soliste Santa Lozinska stāsta: „Jaunās dziesmas tapa lēni, jo bija jāiziet cauri noteiktiem dzīves posmiem, lai caur tiem saprastu, ko vēlamies pateikt sev un citiem. Ar šīm dziesmām vēlējāmies izteikt tās dzīves atziņas, par kurām netika runāts iepriekšējos albumos. Ejot cauri dažādiem pārdzīvojumiem, esmu sapratusi, ka man ir ko teikt un katram dziesmās izteiktajam vārdam ir dziļa nozīme. Man pašai īpaši tuvas ir dziesmas „ Es paļaujos”, „Tuvāk” un „Ieklausies”. Šīs dziesmas ir kā lappuses no manas dzīves - tās ir manas cīņas, vēlmes un lūgšanas.”

Albums ierakstīts divu gadu garumā dažādās studijās - Kristīgā radio studijā, studijā „The Wind”, Arņa Slobožaņina studijā, bet vairums dziesmu tapušas Valda Indrišonoka Jaunolaines studijā „Free Sound”. Valdis Indrišonoks ir arī šā albuma producents. Ieraksta procesā piedalījās arī vairāki viesmūziķi - Aigars Āboliņš, Miķelis Vīte, Raimonds Macats, Kārlis Indrišonoks, Aigars Paulis un citi.

Pēc lielajām pārmaiņām 2006. gadā grupa „Xenos” izveidoja jaunu sastāvu, taču laika gaitā arī šis grupas sastāvs ir mainījies. Ģitārists Šons Kārčers aizbrauca atpakaļ uz Ameriku, savukārt Māris Veliks nodevies mācībām un nākotnē grib kļūs par priesteri. Pašlaik grupā „Xenos” muzicē Santa Lozinska (vokāls, akustiskā ģitāra), Deivids Lozinskis (bungas), Sandis Feteris (basģitāra) un Zane Fetere (fona vokāls). Jāpiemin, ka Santa un Sandis grupā ir jau kopš tās dibināšanas.

Albumu „Tuvāk” iespējams iegādāties kristīgās literatūras un dāvanu veikalā „Amnis” Rīgā, Lāčplēša ielā 37, kristīgās literatūras veikalā „Labā Vēsts” Rīgā, Ūnijas ielā 99, mūzikas veikalā „Randoms” Rīgā, Kaļķu ielā 4, veikalā „Skandināvs” Talsos, Lielā ielā 39, kā arī atsevišķas dziesmas vai visu albumu var lejupielādēt kristīgās mūzikas portālā „Maranatha Music”.

Līdzīgie raksti:

Uzraksti komentāru