Īru Ziemassvētki Rīgā

Ievietoja | Sadaļa Jaunumi! | Publicēts 10-10-2011

Ieteikt draugiemPačivini Share on Facebook Izprintē Nosūti draugam e-pastu

2. decembrī ar savu Ziemassvētku programmu Rīgā viesosies pazīstamās ķeltu grupas Clannad balss un viena no ievērojamākajām īru mūzikas pārstāvēm pasaulē Moija Brenane (Moya Brennan).

CNN viņu dēvē par ķeltu mūzikas pirmo lēdiju. Un ne velti, jo īru tradīcijās sakņotā mūzika ir viņai atnesusi EMMY un Grammy apbalojumus, kā arī klausītāju atzinību ar vairāk nekā 20 miljoniem pārdotu albumu.

Savu muzikālo karjeru Moija Brenane sāka 1970. gadā grupas Clannad sastāvā. Clannad tulkojumā no ķeltu valodas nozīmē „ģimene” un zīmīgi, ka visi grupas dalībnieki jau sākotnēji bija saistīti radniecības saitēm. 1980. gadā Clannad sastāvam uz laiku pievienojās arī Moijas māsa, ko vēlāk pasaule iepazīs kā Enju (Enya). 1999. gadā Clannad nostiprināja savas īru nacionālā zīmola statusu iegūstot Grammy balvu kategorijā labākais „New Age” (World Music) albums.

Jau 1992. gadā Moija paralēli darbībai Clannad sastāvā sāka arī solo karjeru, kuras laikā viņa ierakstījusi vairāk nekā 25 albumus un singlus un kura viņai atnesusi vēl vienu Grammy nomināciju 2001. gadā par albumu Whisper To A Wild Water.

Kā vēl viens nozīmīgs Moijas Brenanes nopelns minama viņas dalība vairāku pilnmetrāžas filmu skaņu celiņu veidošanā. Šajā sarakstā atrodas tādi lieldarbi kā „Titāniks”, „Karalis Arturs”, arī „Robina Huda” TV ekranizācija, kuru noteikti atminas arī daļa Latvijas skatītāju un par kuru Clannad saņēma EMMY.

Savas karjeras gaitā Moija Brenane ir sadarbojusies ar tādiem mūziķiem kā Bono, Van Morrison, Robert Plant, Paul Yang, Ronan Keating un citiem.

Rīgā Moija Brenane uzstāsies 2011. gada 2. decemrbī Kongresu namā ar koncertprogrammu Irish Christmas. Biļetes pieejamas „Biļešu Servisa” kasēs no 7. oktobra. Biļešu cena līdz 15. oktobrim tikai 15 Ls, no 16. oktobra līdz 1. novembrim 20 Ls, no 2. novembra 1. decembrim 25 Ls, 2. decembrī 30 Ls.

www.livemusicagency.lv
www.draugiem.lv/livemusicagency
http://twitter.com/#!/LiveMusicAgency
www.facebook.com/pages/Live-Music-Agency/222370431147804

  

Vairāk par Moijas Brenanes dzīves un daiļrades kristīgo šķautni lasi ŠEIT.

Līdzīgie raksti:

    Nekas nav atrasts

Komentāri (1)

  1. Grandiozs notikums. Paldies organizatoriem. Tomēr atļaušos saviebties par “ziemassvētku tematiku”. Bet tas, laikam, ir komerciāls organizatoru glābējriņķis.

Uzraksti komentāru