Hillsong. Sirdsdziesma

Ievietoja | Sadaļa Kristīgā mūzika pasaulē | Publicēts 01-08-2011

Ieteikt draugiemPačivini Share on Facebook Izprintē Nosūti draugam e-pastu

Ir kāds mūzikas paveids, kas raksturīgs tikai un vienīgi kristīgajai mūzikai, proti, slavas un pielūgsmes mūzika. Šodien tā ieņēmusi stabilu vietu visdažādāko konfesiju un draudžu dievkalpojumos visā pasaulē. Gadu gaitā izveidojušies vairāki centri, kas rada, izpilda un izplata šo mūziku starptautiskā līmenī. Plaši pazīstami ir trīs slavēšanas mūzikas „vaļi” - Maranatha, Integrity un Vineyard. Šodien šiem gigantiem pievienojies ceturtais - Hillsong Music.

Hillsong Music ir daļa no vasarsvētku draudzes Hillsong (agrāk Hills Christian Life Centre) kalpošanas. Draudzi 1983. gadā dibināja mācītāji Braiens un Bobija Hjūstoni, tās centrs atrodas Austrālijā netālu no Sidnejas, un tās misija ir „uzrunāt pasauli un ietekmēt to, mainot cilvēku pasaules uzskatu, garīgi apbruņot un ekipēt kristiešus, lai tie spētu uzņemties līdera lomu ikvienā savas dzīves jomā”. Šis redzējums sekmējis strauju draudzes izaugsmi - no 45 cilvēkiem 80. gadu sākumā līdz 20 000 šodien. Draudzei ir vairākas filiāles - Londonā, Kijevā, Parīzē, Maskavā, Stokholmā, Konstancā Vācijā, Keiptaunā, Ņujorkā.

Hillsong muzikālā kalpošana piedzima reizē ar draudzes gadskārtējo konferenci 1987. gadā. Sākotnēji jauno kalpošanu sauca par Power Ministries International, taču tolaik daudzi smējās par pielikumu international, jo neticēja, ka mazas vietējās draudzītes mūzika varētu skanēt starptautiskajā arēnā. Kad par spīti skepsei tā tomēr notika, 1994. gadā kalpošanu pārdēvēja par Hillsong, bet 1998. gadā par Hillsong Music Australia.

Pirmais draudzes slavēšanas vadītājs bija viens no šobrīd pazīstamākajiem Austrālijas kristīgajiem komponistiem Džefs Buloks, kas sarakstījis arī daudzas Hillsong dziesmas. Pēc astoņu gadu kalpošanas, 1995. gadā viņš atstāja draudzes muzikālā vadītāja vietu, lai nodotos vienīgi radošajam darbam. Viņa vietā slavēšanas līdera postenī stājās Darlēna Čeka. Darlēna Čeka ir vispazīstamākā no Hillsong slavēšanas vadītājiem, un starptautiskajā arēnā viņas vārds kļuvis par sinonīmu zīmolam Hillsong Music. Viņas radošajam talantam pieder daudzas Hillsong dziesmas, no kurām pazīstamākā ir Shout to the Lord (Sauciet Tam Kungam). Darlēnas debija notika 1992. gadā, kad pirmajā Hillsong „dzīvās slavēšanas” albumā The Power of Your Love viņa iedziedāja visas sieviešu solopartijas. Kopš tā laika „dzīvās slavēšanas” albumi tiek izdoti katru gadu. Ik svētdienu Darlēnas izveidotā lieliskā mūziķu komanda redzama draudzes dievkalpojumos, kur ar savu dzīvespriecīgo enerģiju un neviltoto aizrautību vada ļaudis slavā un pielūgsmē.

Otrs pazīstamākais Hillsong slavēšanas vadītājs un dziesmu autors ir Rūbens Morgans, kurš 2008. gadā nomainīja Darlēnu Čeku draudzes pielūgsmes vadītāja postenī. Arī viņa vadībā draudzes pielūgsmes grupa turpina radīt to īpašo slavas un pielūgsmes gaisotni, kas ieved ļaudis Dieva klātbūtnē un palīdz sagatavot sirdis glābjošajai Evaņģēlija vēstij. Viņš sarakstījis vairākas pazīstamas Hillsong dziesmas, piemēram, Eagles Wings, I Give You My Heart, My Redeemer Lives (Mans Glābējs dzīvs). Rūbens ir pasniedzējs Hillsong Starptautiskajā vadības koledžā, kur māca par pielūgsmi, viņš ir arī draudzes jauniešu mācītājs un jauniešu pielūgsmes grupas United līderis, daudzu United albumu producents. Morgans izdevis vairākus soloalbumus un kā mūziķis un kristīgais skolotājs uzstājas visā pasaulē.

Runājot par Hillsong, nevar neminēt Rasela Fragara vārdu. Viņš Hillsong slavēšanas grupai pievienojās 1988. gadā, ir daudzu dziesmu autors un pirmo desmit „dzīvās slavēšanas” albumu producents. Tieši viņa laikā Hillsong dziesmas kļuva pazīstamas pasaulē, viņa producētie albumi ieguvuši zelta statusu vairākās valstīs. Kopš 2001. gada Fragars kopā ar ģimeni dzīvo ASV. No 2001. līdz 2006. gadam viņš vadīja slavēšanu Virginia Beach Christian Life Center draudzē. Viņa kalpošanas laikā draudze pieauga no 600 līdz 3500 cilvēkiem, bet draudzes radošā komanda no 25 līdz 225 cilvēkiem. Rasels Fragars daudz ceļo un kā vieslektors vai slavēšanas vadītājs uzstājas starptautiskās konferencēs visā pasaulē. Arī viņa meita Mišela vairākus gadus bija Hillsong slavēšanas komandas dalībniece un vairāku dziesmu autore. 2009. gadā arī viņa pārcēlās uz dzīvi ASV.

Pirmais Hillsong albums Spirit and Truth iznāca 1988. gadā. 1990. gadā tam sekoja Show Your Glory, bet 1992. gadā sākās „dzīvās slavēšanas” albumu ēra, kas Hillsong dziesmas padarīja pazīstamas ārpus Austrālijas robežām. Šodien izdots jau vairāki desmiti Hillsong albumu, starp tiem „dzīvās pielūgsmes”, slavēšanas dziesmu albumi, jauniešu Youth Alive un United albumi, Hillsong Kids bērnu albumi, instrumentālie un Ziemassvētku albumi, dziesmu izlases un vēl citi albumi. Pirmais „dzīvās slavēšanas” videoieraksts VHS formātā iznāca 1993. gadā, bet DVD formātā - 2000. gadā. Izdotas arī vairākas dziesmu un nošu grāmatas.

Muzikāli radošas ir arī Hillsong filiāles Kijevā un Londonā. Kijevas draudzes slavētāji savas līderes Veras Kasevičas vadībā ierakstījuši daudzus albumus krievu un ukraiņu valodā, starp tiem studijas albumus, „dzīvās slavēšanas” albumus, jauniešu un bērnu albumus. Tajos iekļautas gan tulkotās dziesmas, gan pašu sacerēta oriģinālmūzika. Savukārt pirmais Hillsong London albums Shout God’s Fame tika ierakstīts draudzes konferencē 2003. gadā. 2005. gadā sekoja albums Jesus Is, kura ierakstā piedalījās arī populārais britu kristīgais mūziķis Mets Redmans, bet 2006. gadā iznāca Jesus Is - Remix, kurā albuma Jesus Is roka stila dziesmas pārmiksētas deju mūzikas ritmos.

Daudzi no Hillsong albumiem Austrālijā ieguvuši zelta un platīna statusu. Arī citās zemēs Hillsong „dzīvās pielūgsmes” albumi izpelnījušies zeltu. 2004. gadā albums For All You’ve Done ieņēma 1. pozīciju Austrālijas Skaņu ierakstu industrijas asociācijas (ARIA) TOP 50 tabulā. Tā bija pirmā reize visā Austrālijas vēsturē, kad kāds no kristīgās mūzikas ierakstiem sasniedza tik augstu vietu. Nākamais Hillsong albums God He Reigns TOP 50 tabulā sasniedza 2. vietu, bet tāda paša nosaukuma video savā kategorijā ieņēma 1. vietu. Savukārt Amerikā izdotais albums Shout To The Lord 2000 bija 2. vietā ASV Kristīgās mūzikas tabulās un iekļuva arī Billboard čārtos.

Šodien Hillsong Music ir viens no dinamiskākajiem leibliem kristīgās mūzikas pasaulē - līderis slavas un pielūgsmes mūzikā. Hillsong ieraksti nopērkami vairāk nekā 30 pasaules valstīs, viņu dziesmas tulkotas daudzu pasaules tautu valodās. Tuvajos Austrumos un Āfrikā, Ķīnā un Filipīnās - visur dzirdamas Hillsong dziesmas, ik svētdienu tās skan neskaitāmos dievkalpojumos lielās katedrālēs un mazās baznīciņās visā pasaulē. Tā ir mūzika, kas paceļ ļaužu sirdis pretī Debesīm un ieved tos brīnišķīgajā Dieva godības gaisotnē.

No milzīgi plašā Hillsong albumu klāsta šeit minēsim tikai „dzīvās pielūgsmes” albumus un dziesmu izlases.

Hillsong Live albumi:

 • 1992 The Power of Your Love
 • 1993 Stone’s Been Rolled Away
 • 1994 People Just Like Us
 • 1995 Friends in High Places
 • 1996 God Is in the House
 • 1997 All Things Are Possible
 • 1998 Touching Heaven Changing Earth
 • 1999 By Your Side
 • 2000 For This Cause
 • 2001 You Are My World
 • 2002 Blessed
 • 2003 Hope
 • 2004 For All You’ve Done
 • 2005 God He Reigns
 • 2006 Mighty to Save
 • 2007 Saviour King
 • 2008 This Is Our God
 • 2009 Faith + Hope + Love
 • 2010 A Beautiful Exchange
 • 2011 God is Able

Hillsong dziesmu izlases:

 • 1997 Hills Praise
 • 2000 The Platinum Collection Volume 1: Shout to the Lord
 • 2002 Extravagant Worship: The Songs of Darlene Zschech
 • 2002 Extravagant Worship: The Songs of Reuben Morgan
 • 2003 The Platinum Collection Volume 2: Shout to the Lord 2
 • 2005 Ultimate Worship
 • 2007 Extravagant Worship: The Songs of Miriam Webster
 • 2008 Ultimate Collection Volume II
 • 2008 Extravagant Worship: The Songs of Joel Houston
 • 2010 The Very Best Of Hillsong LIVE

   

Raksts pirmoreiz publicēts žurnāla „Tikšanās” 2007. gada aprīļa numurā.
© Ervīns Jākobsons. Pārpublicēšanas vai citēšanas gadījumā atsauce uz autoru un pirmpublikāciju obligāta

Līdzīgie raksti:

Uzraksti komentāru