Reinhards Bonke: Es gribu piepildīt Debesis!

Ievietoja | Sadaļa Vasarsvētku kustība | Publicēts 09-05-2011

Ieteikt draugiemPačivini Share on Facebook Izprintē Nosūti draugam e-pastu

Reinhards Bonke ir viens no pazīstamākajiem mūsdienu evaņģēlistiem, kam Dievs dāvājis žēlastību pasludināt Evaņģēlija vēsti un atvest Kristus krusta priekšā visvairāk ļaužu cilvēces vēsturē. Bonke kalpojis visā pasaulē, tomēr vispazīstamākais ir viņa svētīgais darbs Āfrikā.

Reinhards Bonke piedzima 1940. gadā Kēningsbergā, Austrumprūsijā, mācītāja ģimenē. Deviņu gadu vecumā viņš atdeva savu sirdi Kristum un drīz pēc tam sajuta Dieva aicinājumu veltīt dzīvi kalpošanai Āfrikā. Deviņpadsmit gadu vecumā Bonke iestājās Bībeles koledžā Velsā. Pēc tās pabeigšanas viņš tika ordinēts par mācītāju un septiņus gadus kalpoja kādā vasarsvētku draudzē Ziemeļvācijā.

Tomēr viņa sirds piederēja Āfrikai. 1967. gadā Bonke kopā ar sievu Anniju un dēliņu Kaju Uvi kā misionāri devās uz Lesoto Āfrikas dienvidos. Pirmos septiņus gadus tas bija parasts misionāra darbs - viņi uzcēla baznīcu Lesoto galvaspilsētā Maseru, nodibināja Bībeles korespondences kursus, sludināja gan Lesoto, gan citās Āfrikas zemēs. Tomēr Bonkes evaņģēlista sirds nejuta apmierinājumu - viņš vēlējās redzēt patiesi lielus un varenus Dieva brīnumdarbus.

Šādām sirds ilgām bija pamatots iemesls. 1972. gadā Dievs Bonkem parādīja vīziju - vairākas naktis pēc kārtas misionārs garā redzēja Āfrikas kontinentu, kas bija nomazgāts tīrs Jēzus asinīs. Vienlaikus viņš dzirdēja skaidru Svētā Gara balsi atkal un atkal sakām: „Āfrika tiks glābta!” Tolaik tas šķita gandrīz neiespējami, tomēr Bonke šo Dieva apsolījumu uztvēra nopietni. Par viņa mērķi kļuva pasludināt Evaņģēliju visai Āfrikai.

1974. gadā Bonke nodibināta misijas organizāciju „Christ for All Nations”. Īstenojot savu redzējumu, viņš sarīkoja evaņģelizācijas dievkalpojumu kādā stadionā Botsvānā. Uz pirmo dievkalpojumu ieradās nieka 100 cilvēku. Bonke sāka sludināt, un pēkšņi kāds vīrietis iekliedzās: „Es esmu dziedināts!” Tas atkārtojās vēl piecas reizes. Vēsts, ka Bonkes dievkalpojumos notiek dziedināšana ātri izplatījās plašā apkārtnē, un pēdējā dievkalpojumā stadions jau bija cilvēku pārpildīts. Tūkstošiem nožēloja grēkus, tika dziedināti un saņēma Svētā Gara kristību. Kad pēc daudziem gadiem Bonke atkal apmeklēja Botsvānu, kāds vietējais mācītājs viņam atklāja, ka 80% šīs valsts mācītāju pie Dieva nākuši šajos pirmajos Bonkes dievkalpojumos.

Tas bija sākums. Pamazām Bonkes komandas aktivitātes kļuva arvien apjomīgākas, cilvēki nāca tūkstošiem, taču raizes sagādāja Āfrikas bieži vien nepastāvīgais klimats. Bonke sāka izmantot dievkalpojumu telti ar 800 vietām, tomēr drīz vien tā kļuva par mazu. 1978. gadā Bonke iegādājās jaunu telti ar 10 000 vietām, kas tika izmantota evaņģelizācijas dievkalpojumiem visā Āfrikā, taču arī tā drīz izrādījās par šauru. 1984. gada februārī tika iesvētīta pasaulē lielākā dievkalpojumu telts ar 34 000 sēdvietām. Telts bija trīs futbola stadionu lielumā, un tās balsti sasniedza septiņstāvu mājas augstumu. Šodien misijas „Christ for All Nations” kalpošana ir pārspējusi arī šās telts iespējas, un tagad šī grandiozā brīvdabas „baznīca” kalpo citu evaņģēlisko misiju vajadzībām.

Lielā cilvēku daudzuma dēļ misijai nācās pāriet uz stadioniem un atklātiem brīvdabas laukumiem. Tikai vienā evaņģelizācijas dievkalpojumā Nairobi, Kenijā, 1988. gadā ieradās vairāk nekā 200 000 cilvēku, bet 1990. gadā Kadunā, Nigērijā, cilvēku skaits sasniedza 500 000. No 1987. - 2000. gadam Bonkes dievkalpojumus apmeklēja vairāk nekā 53 miljoni cilvēku, no kuriem 16 miljoni izteica skaidru apņemšanos savu turpmāko dzīvi uzticēt Kristum.

2000. gada pavasarī Bonke tika uzaicināts uz Lieldienu svinībām musulmaņu zemē Sudānā. Viņš uzstājās galvaspilsētas Hartumas pašā centrā. Sešu dienu laikā vairāk nekā 130 000 cilvēku, lielākoties musulmaņu, pieņēma Kristu par savu Kungu. Sekoja evaņģelizācijas dievkalpojumi Etiopijā. Tomēr vislielākie panākumi Evaņģēlija vēstij bija Nigērijā. Kad 1999. gadā Bonke sludināja šajā zemē, uz dievkalpojumiem ieradās vairāk nekā 2 miljoni cilvēku tikai vienā pilsētā vien. Sekoja dievkalpojumu vēl vairākās Nigērijas pilsētās. Kopumā 4 miljoni cilvēku pieņēma lēmumu savu dzīvi atdot Kristus rokās. 2000. gada novembrī Nigērijas galvaspilsētā Lagosā uz dievkalpojumiem ieradās 6 miljoni cilvēku. Noslēguma dievkalpojumā bija sanākuši 1,6 miljoni, kas ir lielākais reģistrētais cilvēku daudzums vienā Bonkes dievkalpojumā. Kopumā 3,4 miljoni cilvēku pieņēma lēmumu sekot Kristum. Līdz 2007. gada beigām Bonkes misija organizēja Nigērijā 60 evaņģelizācijas kampaņas, kuras apmeklēja 70,3 miljoni cilvēku.

1992. gadā Dievs uzticēja Reinhardam Bonkem vēl vienu kalpošanu. Projekta „No mīnusa uz plusu” ietvaros vajadzēja nogādāt miljoniem mājsaimniecību visā pasaulē evaņģelizējoša satura bukletu ar tādu pašu nosaukumu. 1994. gadā 25 miljoni šādu bukletu tika nosūtīti britu mājsaimniecībām, bet pēc gada 40 miljonu bukletu mājsaimniecībām Vācijā, Austrijā, Lihtenšteinā un Šveicē. Līdzīgi buklets tika izplatīts arī Dānijā, Zviedrijā, Norvēģijā, ASV, Kanādā, Honkongā un Makao. 1999. gada rudenī 3,5 miljoni bukletu tika izdalīti mājsaimniecībām Somijā, Farēru salās, Īslandē un Grenlandē.

Misijas „Christ for All Nations” (CfAN) centrs atrodas Frankfurtē, Vācijā, bet lokālās nodaļas Dienvidāfrikā, ASV, Kanādā, Lielbritānijā, Singapūrā un Austrālijā. Misijas devīze ir: „Iztukšosim elli un piepildīsim Debesis!”, tajā kalpo tūkstošiem cilvēku. Darbā plaši tiek izmantotas modernās tehnoloģijas - radio, video, audio, internets. CfAN veic arī plašu izdevējdarbību - tiek izdotas Reinharda Bonkes grāmatas un bukleti, audio un video ieraksti. Izdoto grāmatu un bukletu kopējā tirāža tuvojas 180 miljoniem eksemplāru, tās tulkotas 158 tautu valodās.

Misijai ir arī spēcīga aizlūdzēju komanda. Vispirms tiek nopietni lūgts par vietas izvēli, kur notiks evaņģelizācija. Pēc tam lūgšanā tiek iesaistītas konkrētās valsts kristīgās draudzes. Pēdējās nedēļas pirms pasākuma lūgšanas kļūst īpaši intensīvas. Aizlūdzēju kalpošana nepieciešama arī pašos dievkalpojumos, jo Svētā Gara klātbūtnē, īpaši Āfrikā, nereti manifestējas dažādi okultie un sātaniskie spēki. Bonkes dievkalpojumi raksturīgi ar daudzajām dziedināšanām un garīgo atbrīvošanu. Evaņģēlists ir pārliecināts, ka evaņģelizācija bez nopietnas lūgšanas ir tas pats, kas „bumba bez detonatora”.

Kaut arī Āfrika ir CfAN galvenais darba lauks, Reinhards Bonke bieži sludina arī citās pasaules daļās. Evaņģelizācijas dievkalpojumi notikuši Malaizijā, Filipīnās, Indonēzijā, Singapūrā , Indijā, arī Dienvidamerikā. Dažādās zemēs, visvairāk Eiropā, tiek rīkotas Uguns konferences, lai apmācītu un iedvesmotu evaņģēlistus, mācītājus un draudžu kalpotājus aktīvam evaņģelizācijas darbam. Pirmā Uguns konferences notika 1987. gadā Frankfurtē, Vācijā. Uguns konferenču iespaidā radušies vairāki citi projekti, piemēram, filmu sērija „Full Flame Series”, kuras mērķis arī ir iedvesmot kristiešus evaņģelizācijas darbam. Šim pašam mērķim kalpo arī „School of Fire” studiju programma.

Reinhards Bonke un viņa misija savā darbā piedzīvojuši bagātīgas Dieva svētības. Tik bagātīgi Dievs svētī tos, kas paklausa Viņa Vārdam un nenogurstoši pūlas Viņa druvā. Tie, kas ir čakli darbā, pieredzēs bagātīgu ražu un pļauju. Tāda ir Bonkes ticība. Ja kristīgā draudze būs vienota, pildot Kristus Lielo pavēli, tad vēl daudzas dvēseles, kas šodien ir ceļā uz elli, tiks glābtas un Debesis piepildītas ar laimīgiem Dieva bērniem.

  

Raksts pirmoreiz publicēts žurnāla „Tikšanās” 2010. gada jūlija numurā.
© Ervīns Jākobsons. Pārpublicēšanas vai citēšanas gadījumā atsauce uz autoru un pirmpublikāciju obligāta.

Līdzīgie raksti:

Komentāri (3)

  1. Tas ir ko vērts, visiem tādas Dieva svētības nav dotas!

    Paldies jums par lielo izturību - to var panākt tikai uzticoties Dievam no visas sirds un savu dzīvi nododot Viņa rokās. Āmen!

  2. Kas tie par cipariem? Esmu piedzīvojis piecdesmitnieku matemātiku! Viņiem 2+2 = 22. Uz “heijā” un “juhū” viss notiek.

  3. Cipariņi ir oficiāli dokumentēti. Protams, tādā masu sapulcē klajā laukā noteikt pilnīgi precīzu cilvēku skaitu ir neiespējami. Tur tiek rēķināts, cik cilvēku satilpst noteiktos kvadrātmetros un tad reizināts ar pūļa aizņemtā laukuma lielumu. Tāda, lūk, matemātika.

Uzraksti komentāru