Ābele uzzied Ziemsvētkos

Ievietoja | Sadaļa Jaunumi! | Publicēts 06-12-2010

Ieteikt draugiemPačivini Share on Facebook Izprintē Nosūti draugam e-pastu

Klajā nācis ilgi gaidītais grupas “Jorspeis” debijas albums “Ābele baltā”. Klausītāju vērtējumam tiek nodotas deviņas Māra un Lindas Prinduļu kompozīcijas, kas sarakstītas dažādos laikos un dažādās valstīs.

Darbs pie albuma sākās jau 2007. gada pavasarī. Tomēr tolaik ierakstītais materiāls mūziķiem vēl nešķita pietiekami gatavs, lai to varētu izdot. Radās arī citi šķēršļi, sākās ekonomiskā krīze. Laiku pa laikam mūziķi atgriezās studijā, lai pieslīpētu ierakstīto muzikālo materiālu. Tā kā liela daļa muzikālā materiāla tika ierakstīta pirms trim gadiem, daļēji nācās to pārstrādāt.

Šajos gados grupa paspējusi laist apritē radiosinglus “Debesis ir tuvu klāt”, “Beautiful” un “Sākums”. 2009. gada nogalē tika realizēts Ziemassvētku albums “Debess kori pie namiem pienāk”, ko varēja iegādāties gan virtuālajā vidē, gan nelielā skaitā arī CD formātā.

Albuma “Ābele baltā” dziesmas ir gan latviešu, gan angļu valodā. Stilistiski tās ir ļoti dažādas, taču visās jūtams “Jorspeis” muzikālais rokraksts. Dziesmas ir sarakstītas vairāku gadu laikā, dažas pat pirms Māris un Linda apvienojās grupā “Jorspeis”. Piemēram, dziesma “Heaven” sarakstīta Austrālijā, bet dziesma “Cel mani augstāk” tapusi vēl “Xenos” laikos. Albuma muzikālais materiāls radies dažādos laikos, dažādās vietās un dažādās valstīs. Tas šo albumu padara melodiski krāšņu.

Albumā iekļauti arī trīs grupas jau pazīstamie singli. Viszināmākā bez šaubām ir dziesma “Debesis ir tuvu klāt”, kas guvusi lielus panākumus ne vien kristīgajā, bet arī sekulārajā sabiedrībā. Dziesma tika iekļauta radio SWH dziesmu konkursā, kur guva uzvaru un līdz ar to sāka skanēt lielajā dziesmu “Top20″. Tā iekļauta arī “Micrec” izlasē “Doremi.lv hiti 2008″. Portāla TVNET mūzikas redaktors Jānis Žilde dziesmu ierindojis pēdējo 15 gadu Latvijas labāko dziesmu sarakstā.

Jauno albumu var iegādāties galerijā “Istaba”, tāpat veikalā “Raksti”, Lāčplēša ielā 37, citos kristīgajos grāmatu veikalos un grupas koncertos. Ir ievadītas sarunas ar tirdzniecības centru “Rimi” par albuma izplatīšanu viņu veikalu tīklā, tas tiks izplatīts draudzēs, iespējams, arī sekulārajos mūzikas veikalos. Grupa vēlas, lai albumu varētu klausīties pēc iespējas plašāka auditorija.

“Jorspeis” - tie ir Māris un Linda Prinduļi, pianiste Lana Ludiņa, čelliste Jolanta Kanašķe un perkusionists Migels no Čīles. Pārējie mūziķi mainās no koncerta uz koncertu. Grupa spēlē dažādos klubos, kristīgos pasākumos, draudzēs, labdarības pasākumos, arī kāzās.

Ziemassvētkos “Jorspeis” paredzēti vairāki koncerti Āgenskalna baptistu baznīcā un Mateja draudzē, iespējams, arī Kuldīgā. Grupa uzstāsies kopā ar Mateja draudzes orķestri un kori “Mūza”. Sekojiet informācijai grupas mājas lapās internetā

www.jorspeis.com
www.myspace.com/jorspeis
www.draugiem.lv/jorspeis
www.youtube.com/jorspeis
www.facebook.com/jorspeis

Viena no lielākajām grupas dalībnieku lūgšanām ir, lai šis albums atnestu Debesu Valstību klausītāju dzīvē, lai tā dziesmas nestu mieru, prieku, dziedināšanu un dzīvību. Ar šo cerību grupa “Jorspeis” novēl visiem saviem klausītājiem priecīgus Kristus dzimšanas svētkus!

Līdzīgie raksti:

Uzraksti komentāru