“Laikmeta zīmju” trešā sezona ir klāt!

Ievietoja | Sadaļa Jaunumi! | Publicēts 04-01-2010

Ieteikt draugiemPačivini Share on Facebook Izprintē Nosūti draugam e-pastu

Novēlu visiem „Laikmeta zīmju” lasītājiem svētītu un Dieva žēlastības piepildītu 2010. gadu!

Ar dievpalīgu esam pārkāpuši trešās sezonas slieksni. Iepriekšējais mums bija pārmaiņu gads. Mainoties blogu sistēmas „blogiem.lv” īpašniekiem, mainījās arī tā darbības principi un tehniskie risinājumi. Ieguvām jaunu dizainu un tas bija pozitīvs ieguvums, taču krietnas galvassāpes radīja jauno īpašnieku patvaļīgi ievietotās reklāmas, kas ne vienmēr atbilda „Laikmeta zīmēs” paustajam pasaules uzskatam un vērtībām. Tādēļ ar prieku pieņēmām portāla “e-baznīca” piedāvājumu iegūt pašiem savu domēna adresi un tādejādi kļūt neatkarīgiem no reklāmdevējiem. Un tā, kopš 2009. gada rudens mūsu jaunās mājas ir www.laikmetazimes.lv.

Līdz ar neatkarības iegūšanu plašākas kļuva mūsu tehniskās iespējas. Esam centušies „Laikmeta zīmes” padarīt cik vien iespējams latviskākas, un šobrīd angļu valoda sastopama vien dažās grūti pārprogrammējamās bloga vietās. Esam „Laikmeta zīmēm” pievienojuši arī vairākas palīgprogrammas, kas ļauj jums, cienījamie lasītāji, ieraudzīt un lietot daudz ko no tā, kas šobrīd pieejams blogā. Īpaša pateicība par palīdzību tehnisko uzlabojumu ieviešanā pienākas Viņa eminencei e-pāvestam, kas labāk pazīstams kā Roberto jeb Roberts Galvāns.

Mazliet par jaunumiem blogā. Tagad katra raksta sākumā zem virsraksta jūs atradīsiet vairākas ikonas. Viena no tām ļaus jums ieteikt konkrēto rakstu draugiem un paziņām sociālās saziņas tīklā „draugiem.lv”, divas citas palīdzēs sekot „Laikmeta zīmēm” ar „twitter.com” vai „sekoman.lv” starpniecību. Iepatikušos rakstu varēsiet arī izprintēt vai nosūtīt tā kopiju draugiem ar e-pasta palīdzību. Savukārt bloga sānu slejā tieši zem Nedēļas aptaujas atrodas trīs lielāka izmēra ikonas. Pirmā no tām ļauj jums pievienoties manam profilam tīklā „Twitter” , kur atradīsiet ne vien rakstus „Laikmeta zīmēm”, bet arī portālam „e-baznīca”. Ja esat aizņemts cilvēks, nākamā ikona dos jums iespēju informāciju par katru rakstu, kas parādās blogā „Laikmeta zīmes”, saņemt jūsu e-pastā un tādejādi nepalaist garām nevienu jaunumu. Bet trešā ikona aizvedīs jūs uz sadaļu „Runā” manā profilā portālā „draugiem.lv”. Jums arī ir iespēja abonēt un lasīt „Laikmeta zīmes” ar RSS datu plūsmas palīdzību.

Nelielas pārmaiņas skārušas bloga sānu sleju, kas kļuvusi informatīvi daudzveidīgāka. Vispamanāmākais jauninājums ir Nedēļas aptauja, ar kuras palīdzību cenšamies noskaidrot jūsu viedokli par dažādiem jautājumiem, kas tā vai citādi saistīti ar kārtējā publikācijā skarto tematiku. Tāpat sānu slejā varat ieraudzīt, kādi raksti lasīti visbiežāk, meklēt rakstus izmantojot konkrētus atslēgvārdus, sekot līdzi jaunākajiem komentāriem. Joprojām darbojas jau iepriekš zināmās sadaļas. Esam pilnveidojušu arī bloga komentāru veidni. Tagad jums ir iespēja savos komentāros lietot gan treknrakstu, gan slīprakstu, gan īpaši izcelt citēto tekstu un pievienot saiti uz kādu no interneta resursiem.

Pērn esam sākuši arī vairākas jaunas tēmu sadaļas. Aprīlī tēmu sarakstam pievienojās sadaļa „Teoloģija”, kur iztirzāsim diskutablas vai grūti saprotamas rakstu vietas Bībelē. Savukārt jūlijā „Laikmeta zīmju” tēmas papildināja sadaļa „JAUNUMI!!!”. Tajā publicēsim mūsuprāt uzmanības vērtus jaunumus par notikumiem un lietām kā kristīgajā, tā laicīgajā sabiedrībā. Augustā atvērām sadaļu „Vēsture”, kur varēsiet lasīt par notikumiem mūsu zemes un visas Eiropas vēsturē, uzzināt faktus un vēsturnieku vērtējumus šiem notikumiem. Bet novembrī mūsu tēmu loku paplašināja sadaļa „Mājas mīlulis”, kas veltīta tiem, ko esam pieradinājuši, proti, mūsu mājdzīvniekiem.

Vairāki lasītāji mums pārmetuši tik lielu tēmu dažādību viena bloga ietvaros un rosinājuši veidot vairākus blogus. Tomēr sākotnēji „Laikmeta zīmes” tika izveidotas ar mērķi dot cilvēkiem iespēju vienkopus izlasīt visus manus labākos rakstus. Lielākā daļa no tiem ir publicēti Latvijas Kristīgā radio žurnālā „Tikšanās” un veltīti kristīgai tematikai, taču laika gaitā tiem pievienojušies arī citi. Šobrīd, kad „Laikmeta zīmēm” izveidojies savs lasītāju loks, nebūtu prātīgi sadalīt blogu, jo tad to nāktos veidot tikpat kā no jauna. Tāpēc šajā jomā vismaz pagaidām viss paliks kā līdz šim.

Nostiprinot lasītājiem jau ierasto un pazīstamo tēlu, „Laikmeta zīmes” turpina attīstības un pilnveidošanās ceļu. Arī turpmāk jauns raksts tiks publicēts ik nedēļu, dažkārt pat biežāk. Tiks domāts arī par jaunām tēmām. Turpināsim pilnveidot bloga tehniskās iespējas. Ceram, ka ikviens mūsu lasītājs atradīs sev šeit ko noderīgu un interesantu. Vai tie būtu ļaužu dzīvesstāsti, notikumi baznīcas dzīvē, mūzika, ceļojumi, sabiedriski politiskie jautājumi, vēsture, dažādi hobiji vai mājdzīvnieki - viss, par ko rakstām, raksturo šo laikmetu. Tās ir šā Laikmeta zīmes.

Cienījamie lasītāji, es ceru uz regulāru tikšanos ar jums visā 2010. gada garumā! Esiet mīļi aicināti interneta vietnē „Laikmeta zīmes”!

   

Ar cieņu,
„Laikmeta zīmju” veidotājs, autors un redaktors
Ervīns Jākobsons

Līdzīgie raksti:

Komentāri (3)

  1. Blogs interesants! Veiksmi un izturibu 2010. gada!
    Vajadzetu vairak temu jauniesiem!

  2. Veselību Laikmeta zīmju blogam 2010 gadā :)!

  3. Ervīn, lai mums visiem izdodas. Pa visām frontēm, ar visiem ieročiem. Tavs lielgabals ir ļoti precīzs - ar visģeniālāko trāpījuma staru.

    Lai Dievs Tevi svētī un sargā un dziedina. Jo vienīgi Viņš ir varens!

Uzraksti komentāru