Leiklendas atmoda

Ievietoja | Sadaļa Atmodas vēsture | Publicēts 07-06-2009

Ieteikt draugiemPačivini Share on Facebook Izprintē Nosūti draugam e-pastu

2008. gada pavasarī pasaules kristīgo sabiedrību sasniedza vēsts par jaunu garīgo atmodu Floridas pilsētā Leiklendā ASV. Atmodas notikumi sākās 2008. gada 2. aprīlī, kad kanādiešu evaņģēlists Tods Bentlijs viesojās Leiklendas Ignated Church draudzē. Bentlijs bija domājis te palikt ne ilgāk kā piecas dienas, taču vienkāršie evaņģelizācijas dievkalpojumi pārvērtās sešu mēnešu garā atmodā. Kā liecina viens no Bentlija palīgiem: „Jau otrajā dienā sāka notikt kaut kas neparasts. Klātesošās Dieva godības dēļ Tods pat nebija spējīgs nostāvēt aiz katedras un normāli sludināt. Visi sanākušie sajuta uguns dvesmu un dūmu smaržu, kaut arī nekas tuvumā nedega. Drīz vien sākās neaptverami brīnumi - paralizētie cēlās no saviem ratiņiem, neredzīgie sāka redzēt un kurlie dzirdēt, vēža slimnieki tika dziedināti.”

Pateicoties kristīgā kanāla God TV pārraidēm, par atmodas dievkalpojumiem uzzināja cilvēki visā pasaulē. Sešu mēnešu laikā Leiklendu apmeklēja daudzi simti tūkstoši cilvēku no vairāk nekā 100 valstīm, internetā dievkalpojumus noskatījās vairāki miljoni. Milzīgā cilvēku pieplūduma dēļ organizatori bija spiesti dievkalpojumus pārcelt uz stadionu, bet vēlāk uz īpašu dievkalpojumu telti. Atmodas dievkalpojumos piedalījās mācītāji no ASV, Anglijas, Īrijas, Vācijas, Spānijas, Krievijas, Rumānijas, Beļģijas, Nīderlandes, Ēģiptes, Kenijas, Indijas, Jaunzēlandes, Dienvidkorejas. Leiklendā ieradās tādi pasaulslaveni sludinātāji kā Džons Arnots no Toronto, Džons Kilpatriks un Stīvs Hils no Pensakolas, Klaudio Freidžons no Argentīnas.

Katrā dievkalpojumā bija sajūtama neizskaidrojama, Dieva svētības piepildīta gaisotne. Jau pirms dievkalpojuma cilvēki nāca kopā, lai lūgtu Dievu. Katrs dievkalpojums sākās ar pielūgsmi, kas ilga vairākas stundas. Cilvēki pielūdza gan uz ceļiem, gan sēžot, citi gulēja uz grīdas, citi smējās vai raudāja. Atmosfēra bija ļoti brīva - cilvēki plivināja karogus, dejoja, gulēja Dieva priekšā uz sava vaiga, tomēr visā notiekošajā valdīja dievišķa kārtība un viena cilvēka brīvība nekļuva par piedauzību citiem. Katrs atmodas dievkalpojums ilga sešas stundas un ilgāk. Tas turpinājās, kamēr vien bija ļaudis, par kuriem aizlūgt. Reizēm dievkalpojumi ieilga līdz vieniem naktī.

Leiklendas atmoda raksturīga ar daudziem brīnumiem. Cilvēki tika dziedināti no vēža, cukurslimības, aknu cirozes, leikēmijas, paralīzes. Daudziem no miesas pazuda rētas un audzēji. Vairums cilvēku dziedināšanu saņēma pat bez īpašas aizlūgšanas - pielūgsmes vai lūgšanu laikā. Milzums ļaužu tika dziedināti tieši pie savu televizoru ekrāniem. Pēc Leiklendas apmeklējuma cilvēki atgriezās savās draudzēs, un drīz vien līdzīgi dziedināšanas brīnumi sāka notikt arī citās ASV pilsētās, tāpat Anglijā, Vācijā, Skotijā, Austrālijā, Īslandē un citur.

Ir ziņas par vairākiem gadījumiem, kad atmodas iespaidā notikusi mirušo augšāmcelšanās. Pašos atmodas dievkalpojumos neviens mirušais gan netika ienests. Bija liecības, ka šādi gadījumi notikuši citur. Cilvēki, kas apmeklēja šos dievkalpojumus, tika stiprināti savā ticībā tik ļoti, ka, atgriezušies mājās, sāka lūgt par mirušajiem. Ticēt vai neticēt šīm liecībām - tā ir katra personīga izvēle. Tomēr pavisam droši var uzticēties tam, kas rakstīts Bībelē. Bet Bībelē rakstīts par Jēzu, kas uzcēla mirušos. Kāpēc lai tas nevarētu notikt arī šodien?

Daudzi uzskata, ka Leiklendas atmoda - tas ir Tods Bentlijs. Taču atmodas dievkalpojumos piedalījās arī citi Dieva kalpi, bet gaisotne palika tā pati. Tāpat bija sajūtama Dieva godība, notika zīmes un brīnumi, cilvēki tika glābti, atbrīvoti un dziedināti. Šajā atmodā uzsvars netika likts uz teoloģiju, bet Dieva spēka demonstrāciju. Ne jau cilvēks demonstrē Dieva spēku, bet pats Dievs. Dažos dievkalpojumos tika sludināts, citos ne, tomēr Dieva Vārds bija klātesošs vienmēr. Akcentēta tika nevis dziedināšana, bet Dziedinātājs.

Neskatoties uz Dieva godību un brīnumiem, Leiklendas atmoda tika arī nopietni kritizēta. Tomēr, būs grūti atrast kādu atmodu kristietības vēsturē, kas nebūtu pelta un nonievāta. Tas tikai pierāda, cik maz mēs pazīstam Dievu. Cilvēki saka: „Tas nav Dievs! Tas vienkārši nevar būt Dievs!” - jo notiekošais neiekļaujas viņu izpratnes rāmjos. Vislielākā kritika bija dzirdama no cilvēkiem, kas paši nemaz neatbrauca uz Leiklendu, bet visu vēroja no malas. Protams, sludinātājs saplēstās džinsās, tetovētām rokām, ar auskaru ausīs - tas nekādi neiekļaujas tradicionālās kristietības rāmjos. Taču Dievu nevar ielikt rāmjos. Dievs lieto, kuru Viņš grib, un visbiežāk tieši to, kas cilvēku acīs ir zems un nicināts.

Vieta, kur norisinājās atmodas notikumi, arī ir necila - vienkārša pilsētiņa, kas pārtiek no tūristiem, kuri ierodas apmeklēt Orlando izpriecu parkus. Tomēr visa pilsēta sajuta šīs atmodas ietekmi. Piemēram, kāds vīrs, kas tikko bija iznācis no cietuma un nodarbojās ar ubagošanu, tika uzaicināts uz dievkalpojumu un sastapās ar Kristu. Viņš dabūja darbu automašīnu stāvvietā un nākamajā dievkalpojumā atveda sev līdzi draugu - tādu pašu ubagu. Arī tas atdeva savu sirdi Kristum. Šādā veidā Dievs glāba daudzus Leiklendas iedzīvotājus.

Kāpēc tieši Leiklenda bija vieta, kur atklājās tik liela Dieva godība un varenība? Tāpēc, ka uz šādiem dievkalpojumiem parasti atnāk nevis vienkārši kristieši, bet cilvēki, kas grib no Dieva piedzīvot kaut ko vairāk, kas burtiski slāpst pēc Dieva. Un, ja kopā sanāk 10 000 šādu cilvēku, Dievs atbild uz viņu slāpēm un pasaule piedzīvo brīnišķīgu Dieva godību.

Pēdējais dievkalpojums ar Toda Bentlija piedalīšanos Leiklendā notika 2008. gada 12. oktobrī. Atmodas laikā Toda ģimenes dzīvē radās nopietni sarežģījumi un viņam nācās uz laiku pārtraukt kalpošanu. Tomēr arī pēc Bentlija aizbraukšanas atmoda nebeidzās. Ignaited Church turpināja atmodas dievkalpojumus sava mācītāja Stīvena Streidera vadībā. Protams, apmeklētāju skaits ievērojami saruka, taču dvēseles joprojām tika glābtas un brīnumi turpinājās. 

Neraugoties uz daudziem sarežģījumiem, Leiklendas atmoda ir nesusi brīnišķīgus augļus. Tā atvērusi daudzu cilvēku sirdis Kristum, un pasaule no jauna varējusi pārliecināties par Dieva varenību. Atmoda likusi tūkstošiem kristiešu piecelties no ērtajiem baznīcu soliem un sākt nopietni meklēt Dievu. Atmoda daudziem atnesusi dziedināšanu no slimībām, ar kurām medicīna nespēja tikt galā. Atmoda ir pierādījusi, ka brīnumu laiks nav beidzies. Visbeidzot, atmoda likusi cilvēkiem vērsties pie Dieva ar jautājumu: „Dievs, vai tas esi Tu?” Bet tas ir pirmais solis uz ciešākām attiecībām ar savu Glābēju, tātad arī solis tuvāk jaunai atmodai.

  

Raksts pirmoreiz publicēts žurnālā „Tikšanās” 2009. gada februārī.
© Ervīns Jākobsons. Pārpublicēšanas vai citēšanas gadījumā atsauce uz autoru un pirmpublikāciju obligāta.

Līdzīgie raksti:

    Nekas nav atrasts

Uzraksti komentāru