Azusa ielas atmoda

Ievietoja | Sadaļa Vasarsvētku kustība | Publicēts 07-01-2008

Ieteikt draugiemPačivini Share on Facebook Izprintē Nosūti draugam e-pastu

2006.gadā pasaules vasarsvētku un harizmātiskā kustība atzīmēja 100 gadus kopš leģendārās Azusa ielas atmodas, ko daudzi uzskata par šīs kustības patieso sākumu. Lielajai jubilejai bija veltīta konference, kas notika “eņģeļu pilsētā” Losandželosā, kur savulaik risinājušies vēsturiskās atmodas galvenie notikumi. Svinībās piedalījās 45 000 viesu no vairāk nekā 100 pasaules valstīm, tostarp daudzi pasaulē pazīstami evaņģēlisti, sludinātāji un mācītāji, slavēšanas un pielūgsmes vadītāji, citi kristīgie kalpotāji.

Azusa ielas atmodas saknes meklējamas 19.gadsimta nogalē tā sauktajā svētuma kustībā. Tā bija garīga kustība ASV protestantu draudzēs, kur dažādu konfesiju un denomināciju cilvēki sanāca kopā, lai meklētu personiskākas un tuvākas attiecības ar Dievu. Gadsimtu mijā, naktī no 1900.gada 31.decembra uz 1901.gada 1.janvāri Bēteles Bībeles skolā Topekā, Kanzasā, viena no studentēm Agnese Osmane lūdza skolas vadītāju mācītāju Čārlzu Parhamu aizlūgt par viņu, lai viņa saņemtu Svētā Gara kristību tādā veidā, kā tas aprakstīts Apustuļu darbu grāmatas 2.nodaļā. Parhams aizlūdza par meiteni un negaidot viņa sāka runāt jaunās mēlēs (citā valodā), kā Gars tai deva izrunāt.

Vēlāk mācītājs Parhams pārcēlās uz Hjūstonu Teksasā, kur nodibināja citu Bībeles skolu. Viens no tās audzēkņiem bija afroamerikānis Viljams Seimūrs. Pēc skolas beigšanas Seimūrs devās uz Losandželosu un izveidoja mājas lūgšanu grupu. Māja North Bonnie Brae street 214, kur viņi pulcējās, ir saglabājusies, un Amerikas Dieva Asamblejas (viena no vasarsvētku draudžu apvienībām) tur iekārtojušas muzeju. Dievs kristīja ļaudis Svētajā Garā, cilvēku skaits pieauga un drīz vien ēka kļuva par šauru. Tad viņi atrada kādu bijušo metodistu baznīcu Azusa ielā 312, kas bija pārveidota par zirgu stalli, nopirka šo ēku un atjaunoja tur dievnamu.

Pirmo reizi Amerikas vēsturē dievkalpojumos kopā sēdēja baltie un melnie, vīrieši un sievietes, bagātie un nabagie. Notika dažādas zīmes un brīnumi - cilvēki runāja jaunās mēlēs, tika dziedināti no slimībām, atbrīvoti no dēmonu varas, krita zem Dieva svaidījuma spēka, taču pats galvenais - pārmainījās viņu dzīve. Par šiem notikumiem sāka rakstīt prese, ziņas strauji izplatījās un uz Azusa ielu sāka braukt cilvēki no visas pasaules. No šejienes vasarsvētku kustība izplatījās tālāk pa visu Ameriku un vēlāk arī pa visu pasauli.

Šodien zemes īpašums Azusa ielā 312 atrodas Losandželosas japāņu kvartālā, tā sauktajā Mazajā Tokijā, bet kādreizējās Ticības misijas vietā uzcelta japāņu teātra ēka. Netālu no tā sienas ielas segumā iestrādāta plāksne, kas vēsta, ka šajā vietā reiz atradusies Viljama Seimūra vadītā Apustuliskās ticības misija, kur savas saknes mūsdienu vasarsvētku un harizmātiskā kustība.

Gadu gaitā modernā vasarsvētku/harizmātiskā kustība no dažiem desmitiem cilvēku izaugusi līdz gandrīz 600 miljoniem ticīgo visā pasaulē. Tā ir otra lielākā kustība kristietībā tūdaļ pēc Romas katoļiem, taču visstraujāk augošā. Arī šodien cilvēki joprojām tiek kristīti Svētajā Garā tieši tāpat, kā savulaik mācekļi Vasarsvētku dienā Jeruzālemē. To pierādīja jubilejas pasākumi, kuru laikā daudzi piedzīvoja šādu Svētā Gara kristību - daži lūdzot Dievu pie Azusa ielas 312 nama, citi dievkalpojumu laikā, bet kādā no semināriem Dievs kristīja ar Svēto Garu 300 cilvēkus vienlaicīgi. Tas vēlreiz apliecina vispārzināmo Bībeles patiesību - Jēzus Kristus vakar un šodien tas pats un mūžīgi!

Rakstā izmantota publikācija žurnālā „Tikšanās” 2006.gada augustā.
© Ervīns Jākobsons. Pārpublicēšanas vai citēšanas gadījumā atsauce uz autoru obligāta.

Līdzīgie raksti:

    Nekas nav atrasts

Uzraksti komentāru