Statistika

Comments Posted By Zanda

Displaying 1 To 30 Of 39 Comments

Vēlreiz par Stambulas konvenciju…

Tā turpinoties Latvijai drīz būs arī himna jāmaina, jo “dēli un meitas” taču ir neliberāli… Lai kā gribētos cerēt, ka tik tālu reiz nenonāks, baidos, ka ir iegriezušies (iedarbināti un labi sponsorēti) procesi, kurus var apstādināt tikai kāda katastrofa.

» Posted By zanda On 2018. gada 15. februāris @ 07:00

Krievijas dopinga skandāls - ēna pār olimpisko kustību

Ļoti žēl, ka lielais sports ir politika, farmācija, bizness un vēl kas tik ne, tikai ne sports. Olimpiskā ideja jau sen ir mirusi. Nav ne karu pātraukšana, ne sportiska cīņa. Tad varbūt arī pašai olimpiādei vairs nav jēgas…

» Posted By zanda On 2018. gada 9. februāris @ 13:04

Bērnu literatūras šedevri. Astrīda Lindgrēna: 1.daļa - Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta

Nebiju iedomājusies, ka Pepija ir tik… veca. Lasot šo grāmatu bērnībā, tā nelikās. Likās, ka būtu jautri, ja Pepija dzīvotu kaimiņos. Mūsdienās, protams, viņa būtu bāriņtiesas redzeslokā. Nez kāpēc liberālideologi tik ļoti vēlas izvētīt klasisko bērnu literatūru, meklējot tur dažādus “kaitīgus elementus”, bet tajā pašā laikā uz dažādiem jauno laiku briesmoņiem, mokšķiem un dīvaiņiem (maigi izsakoties) piever acis. It kā viss tiek darīts “ar vislabākajiem nodomiem”, bet mērķis ir pavisam cits - iznīcināt skaisto un labo.

» Posted By zanda On 2017. gada 13. decembris @ 05:34

Vai 21.gadsimtā tautām ir tiesības uz pašnoteikšanos?

Jau gaidīju šo rakstu, kuram pēc būtības vajadzētu būt visos mūsu portālos. Man kauns kataloņu priekšā par mūsu valstsvīru (?) politisko viedokli, jo tas neatspoguļo tautas domas. Viņi taču skatījās uz mums kā uz piemēru…

Diemžēl jāsecina, ka mazo tautu neatkarība ir lielo “spēlētāju” rokās, un nav zināms, kādu kārti tās var izspēlēt.

» Posted By zanda On 2017. gada 11. oktobris @ 14:15

Padomju boļševiku noziegumi 1917-1991. Somija

Tā kā mani ieinteresēja jautājums, ko gan tā laika Latvijas prese par šo un citiem notikumiem rakstīja, tad atradu _
http://www.la.lv/somu-prieksa-es-nonemsu-cepuri/ un kā papildinājums http://lpra.vip.lv/lerhis.htm
Diemžēl… grūti saprast, uz ko gan tika liktas cerības.

» Posted By zanda On 2017. gada 8. augusts @ 12:45

No ledusskapja līdz kafijas dzirnaviņām. Sadzīves elektrotehnika Latvijā

Nākošgad vēlēšanas - interesanti, vai atkal kāds solīs atjaunot VEF? Man šķiet, ka mūsējie pašlaik ražo eksportam mikrofonus. Kvalitatīva tehnika ir laba niša, jo nu jau esam atēdušies “lēto plastmasu”.

» Posted By zanda On 2017. gada 6. augusts @ 15:05

Padomju Latvija mūžos lai dzīvo… 1.daļa

Nu tad man ir jautājums par Vāciju - vai pie obligātās apdrošināšanas tur arī tiek šķiroti cilvēki jeb pareizāk sakot nodokļu maksātāji? Vai arī tur ir “minimālā palīdzība”? Bail pat iedomāties, kas notiks 2019.gadā, cik daudzi tiks “izsijāti”. Ne jau visi ir ļaunprātīgi nemaksātāji, drīzāk palīdzību vajadzētu liegt tiešām ļaunprātīgiem un apzinātiem “optimizētājiem”, bet tad nāktos ieviest melu detektorus.

» Posted By zanda On 2017. gada 13. decembris @ 07:30

Labāk būtu atbildes uz dažiem jautājumiem pameklēt pašiem pie sevis - kāpēc Lietuvā bija pārtikas produkti? Kāpēc Igaunijā veikalos “nesaprata” krievu valodu? Kāpēc tagad Lietuvā ir labāki ceļi, bet Igaunijā efektīvāka valsts pārvalde? Un neaizbildināsimies ar okupāciju vai ko citu… Atbilde ir pašos un nav patīkama. Alkatība un iztapība, cerams, ka reizēm vienkārši muļķība. Kas gan tagad notiek ar medicīnu?! Un kā ar nacionalizētajiem namiem, kas pārvēršas graustos? Un tāpat pāri visam ir nauda un blats.

» Posted By zanda On 2017. gada 17. jūnijs @ 13:36

Baigi gribas vecos laikus…

Lai šo visu realizētu nepieciešams denacionalizēt īpašumus un slēgt privāto biznesu, kā arī pāriet uz komandekonomiku. Tālāk jau viss ir kaķa smiekli - lielie biznesmeņi nesapņo atteikties no namiem Londonā un jahtām ar supermodelēm un futbola komandu piedevām. Arī Latvijā neviens bijušais kompartijas sekretārs vai čekists neatteiksies no kapitālistiskajiem labumiem idejas vārdā. Divreiz vienā upē iekāpt nevar. Idejisko laiks jau sen ir beidzies, kā saka, nauda liek pasaulei griezties.

» Posted By zanda On 2017. gada 27. marts @ 10:10

Valentīndiena – no svētā godināšanas līdz visu mīlētāju svētkiem

Arī februārī vajag kaut ko pārdot - hop - iepakojam svētkus katram pēc vajadzības - miesīgā vai garīgā mērcītē. Gan jau svēto pietiks visiem gadījumiem. Vatikānā viņu vairāk kā Panteonā un katrai dienai vai gadījumam. Tas laikam domāts kā alternatīva “pagāniem”, bet vai ar kaut ko atšķiras? Ar birku vai nozīmīti? Vai lietas padara mūs svētākus vai grēcīgākus? Ja mēs tam ticam, tad tas, protams, mūs ietekmē.

» Posted By zanda On 2017. gada 15. februāris @ 11:59

Kurš melo par Atmodas laiku Baltijā?

Radikāla atmoda būtu bijusi tad, ja bijušie “sarkanie” dabūtu bēgt uz Kubu vai Ziemelkoreju, vai sēdētu klusu un kaunētos, nevis piedalītos pie labumu sadales/pārdales un beigās sēdētu pat Briselē, ne tikai Saeimā. Un bijušie disidenti ir disidenti joprojām, piemēram, L.Lasmane, kura atteicās no ordeņa, bet kafijas vārītājas stāsta, ka ir bijušas lielākās revolucionāres.

» Posted By zanda On 2017. gada 6. aprīlis @ 12:29

Daudz materiālu ir barikadopēdijā. Revolūcijas sausais atlikums ir resursu pārdale. Par personāžiem vispār ir interesanti, bet tā ir bezgalīga tēma. Katrs pats lai lasa un domā.

» Posted By zanda On 2017. gada 28. janvāris @ 10:47

Nacionālais jautājums un kristīgā draudze. Vai Latvijā tas ir aktuāli?

Ļedjajevs Latvijā ieradās 1985.gadā - nu, ja pa 30 gadiem nevar iemācīties valodu… Es saprotu, ka tā galvenokārt ir problēma Rīgā un citur, bet tad jau ir iespējams dzīvot bez latviešu valodas. Kā? Tas ir jautājums tiem, kas tā dzīvo.

» Posted By Zanda On 2016. gada 3. novembris @ 17:33

Vai Latvijā tas ir aktuāli? Ja ar vārdu “Latvija” domājam laukus latviskajos novados un mazpilsētas - tad nav aktuāli.

» Posted By Zanda On 2016. gada 31. oktobris @ 14:07

Par pindosiem, sovakiem un “Cīņu”

Iespējams, ka kaut kas līdzīgs padomju dzīvei šobrīd ir Ziemeļkorejā. Protams, ka neviens uz turieni negribētu. Šis vēstures posms ir noiets, jo tad jau varētu fantazēt arī par feodālisma atjaunošanu. Tā kā - gan jau pāries. Man personīgi būtu interesanti uzzināt kādu loģisku izskaidrojumu Ķīnas sociāli ekonomiskajai politikai. It kā tur ir kompartija, bet tajā pašā laikā ķīniešu preces ir visur, ķīnieši pērk dzīvokļus, īpašumus un pat rūpnīcas visā pasaulē. Par ekoloģiju un cilvēktiesībām šajā zemē īpaši nerūpējas, bet uz to veiksmīgi piever acis citādi modrās valstis.

» Posted By Zanda On 2016. gada 24. oktobris @ 14:54

Rīgas OMON - impērijas pēdējie kareivji

Algoti slepkavnieki valdībām vienmēr ir bijuši nepieciešami. Vienalga kādās uniformās. Idejiski var būt formulēti dažādi, bet domāju, ka viņiem šis “darbiņš” vienkārši patīk. Šaubos vai psihe paliek normāla pēc kārtīga slaktiņa, bet neko citu šīs kaujas mašīnas neprot.

» Posted By Zanda On 2016. gada 27. septembris @ 18:57

Krima – divus gadus pēc okupācijas

Atradu rakstu par iespējamo Gotlandes okupāciju http://euromaidanpress.com/2015/04/08/gotlande-musdienu-danciga/#arvlbdata . Visticamākais no šī raksta ir tas, ka mūsu parlamentārieši “nobalsos kā vajag” un Eiropa pamodīsies nākošajā dienā ap pusdienlaiku. Skumji, ka mūsu zeme uzskatīta par poligonu (ne pirmā un ne pēdējā versija).

» Posted By Zanda On 2016. gada 22. septembris @ 15:49

NATO – agresors vai Eiropas kolektīvās drošības garants? 2.daļa

Tramps jau ir izteicies par NATO “nemaksātājiem”. Nez vai viņš ir ieraudzījis, ka Igaunija maksā 2%, jeb viņam viss ir viens… Drīzāk, ka tā. USA Today meklētājā Latviju atrod sakarībā ar Porziņģi, Girgensonu un Maximu. Visusmēra amerikānim vēlēšanās interesēs “biezāks” hamburgers nevis ārpolitika. Turcija ir NATO. Bet Erdogans var darīt, ko grib. Galu galā viss ir saistīts, kas notiek pasaulē, un pēdējā laikā ne dienas bez teroristiem. Mēs jau neraudam un publiski nesērojam par terora upuriem Afgnistānā vai Indonēzijā, jo tas ir tālu, bet tas kļūst par Eiropas ikdienu.

» Posted By Zanda On 2016. gada 26. jūlijs @ 18:14

Aizvakardienas raksts. Kā tad ar Trampu, Erdoganu, Turciju šajā konetkstā? Dienvidsudāna ir valsts, ko visi ir aizmirsuši. LTV bija reiz ļoti laba filma par šo tēmu (par misionāru no ASV). Šie bēgļi ar maizīti nemētātos, jo tiešām ir ļoti nabadzīgi. Arī I-padu viņiem nav Un tādu “īpašumu”, ko pārdot un samaksāt mūsdienu cilvēku tirgotājiem arī ne. Bet neviens jau viņus nepieņemtu, jo tie ir kristieši un tā saucamie pagāni, ko tur “izgriež” musulmaņi.

» Posted By Zanda On 2016. gada 26. jūlijs @ 16:19

NATO – agresors vai Eiropas kolektīvās drošības garants? 1.daļa

Interesants raksts kā “uzmeta” Baltiju. Man tikai ir aizdomas, ka situācija nav mainījusies, jo pietiek ar kādu jezgu Rietumos (varianti var būt dažādi vai arī viss kopā - Tramps pie varas, terorisms, islamizācija, Eiropas valstu strīdi), lai vēsture atkārtotos. Vēl būtu interesanti palasīt par Latvijas laika partijām un to strīdiem, jo tagad arī mēs jau esam izgājuši “mazmājiņu” partiju posmu (cerams). Interesanti, uz ko toreiz cerēja nopelnīt deputāti. Tagad ir dažādas partiju “barotnes”, valsts pasūtījumi, padomes un vēl viss kaut kas, ko mēs pat nezinām.

» Posted By Zanda On 2016. gada 13. augusts @ 14:08

Ja Rungainis būtu deputāts, tad viņš tā nerunātu, jo vēlēšanas. VARAM lapā ir redzams, kāda ir situācija reģionos, kā arī prognozes 2030.gadam. Ja sirds vietā ir kalkulators, tad, protams, nav izdevīgi katrā apdzīvotā jeb mazapdzīvotā vietā uzturēt infrastruktūru. Ja Rungainis ir pateicis A, tad lai pasaka arī B, kas tad ir paredzēts - treileru parki ap Lielrīgu, vai kas cits? ES iespējamā federalizācija būtu vēl viens projekts ar “lielu un draudzīgu” tautu. Tā kā pēdējos gados viss notiek ātri, domāju, ka pēc 10 - 20 gadiem redzēsim… Es labprāt cerētu, ka sapņus, ne murgus - tikai realitāte to neliecina.

» Posted By Zanda On 2016. gada 12. jūlijs @ 21:40

Politika nav pasaka, kur vieni ir labie un otri ir ļaunie. Galvenais ir intereses un nauda. Ja intereses sakrīt, tad ir sabiedrotie, ja nesakrīt, tad naidnieki. Vajadzības gadījumā var pasvārstīties uz vienu vai otru pusi, atkarībā no izdevīguma. Latvijai vajadzētu domāt par nacionālajām interesēm. Kā tad vērtēt Rungaiņa - Melbārža izteicienus, ka Latvijā novadi jāslēdz, visiem jādzīvo Rīgā, no lauksaimniecības nav jēgas, laukos ceļus nevajag, pensiju nebūs… Tad vēl atliek paklausīties, ka draud karš un latvietis krāmē čemodānu. Neuzskaitīšu vēl dažādas valsts un ierēdņu neizdarības, kur aiziet miljoni. Jautājums ir ne tikai kam pieder valsts, bet arī kam vajadzīga šī valsts… Vai pilsoņi ir tikai nodokļu maksātāji un vēlētāji? Somija ir piemērs, kas reāli karoja gan pret PSRS (Ziemas karš), gan nacistiem (Lapzemes karš). Rezultātā - neatkarība par spīti Molotova - Rībentropa kartēm. Somi paļāvās tikai uz sevi un vinnēja.

» Posted By Zanda On 2016. gada 7. jūlijs @ 11:55

Vai islāms patiesi ir “miera reliģija”?

Un kā tad raksta autoram ar šo paša rakstīto- http://www.laikmetazimes.lv/2008/01/02/viesstradnieki-vai-imigranti/
“…tautiešiem, gribam to atzīt vai nē, ir nopietnas problēmas ar rasu iecietību. …lielais vairākums imigrantu ir lojāli pret valsti, kurā dzīvo. Viesstrādnieku pieplūdums Latvijā tiek plānots galvenokārt no bijušajām PSRS republikām.”

» Posted By zanda On 2016. gada 8. februāris @ 10:09

Un vēlreiz par bēgļiem…

Nu re, cik ātri mainās pasaule. Vēl pēc 10 gadiem slāvus sauksim par baltajiem brāļiem. Varbūt joks, bet varbūt patiesība. Starp citu, laukos nav nacionālo problēmu. Tas parāda to, cik svarīgi ir izšķīdināt kritisko masu, bet baidos, ka ar bēgļiem būs vēl bēdīgāk.

» Posted By Zanda On 2016. gada 13. jūnijs @ 18:19

Tātad http://www.laikmetazimes.lv/2008/01/02/viesstradnieki-vai-imigranti/
kā?

» Posted By Zanda On 2016. gada 11. jūnijs @ 21:39

Kas mūs sagaida nākotnē? 2.daļa – protestantu atmoda un Latvija ideoloģiju globālajā sadursmē

Ja jau valdība trenējas Lielvādē ātri salekt helikopterā, tad arī tauta aizbrauc. Buferzona - tas ir drūmi, jo nekādi nepiesaista investīcijas. Kurš gan riskēs? Karš kādam vienmēr ir bizness. Vai nu liels vai mazs. Austrumukrainā tad, kad viss bija slēgts, darbojās tikai lombardi. Lielās spēlēs mazām valstīm jau neviens nejautā viedokli. Par PSRS karabāzēm 1939.gadā: “Latvijas Republika nolūkā drošināt PSRS drošību un pašas neatkarības nostiprināšanā piešķir Padomju Savienībai tiesības…” Šis citāts izklausās briesmīgi… tā mēs nostiprinājām neatkarību. Tagad atkal stiprinām. Cikos karš, to nepateica.

» Posted By Zanda On 2016. gada 12. jūnijs @ 12:38

Brāļi Irbīši

Ļoti saistoši - man līdz šim nezināmais.

» Posted By Zanda On 2018. gada 30. novembris @ 19:04

Ziemassvētku tradīcijas. Svētku vecītis

Vara, nauda un bauda ir dzinulis visos laikos ar dažādiem aizsegiem. Kādas tikai varas nav nākušas mūs “glābt”, bet pie reizes ir pagrābušas resursus - cilvēkus, darbaspēku, zemi, mantu. Gan pāvesti, gan karaļi, gan cari un proletārieši. Katoļi vajāja (iznīcināja) katarus - vai ar to bija domāti “īstenie ticīgie”? Protams, ka katoļu baznīca bija vieta, kur varēja realizēt tieksmes pēc naudas un varas, jo tā bija varena impērija. Tagad to pašu var realizēt citur. Vatikāna vietā var doties uz Briseli, izklaidē var braukt komandējumos ar sekretāri vai sekretāru (pēc gaumes). Laiki mainās, tikumi nemainās.

» Posted By zanda On 2016. gada 23. decembris @ 12:56

Vārdam ‘reliģija’ kā svešvārdam ir savs valodniecisks skaidrojums. Ja kādu šī vārda lietošana aizvaino, tad lai nelieto vai izvēlas citu terminu vai arī darina jaunvārdu.

» Posted By zanda On 2016. gada 19. decembris @ 10:53

VEF - Latvijas lepnums. 2.daļa - padomju gadi un noriets atjaunotajā Latvijā

Ernest Vintuk, vai Jūs varētu sazināties ar VEF vēstures muzeju? Pašlaik tas iespējams, izmantojot muzeja facebook profilu. Paldies!

» Posted By Zanda On 2017. gada 1. novembris @ 23:39

 Page 1 of 2  1  2  » 
«« Back To Stats Page