Statistika

Comments Posted By Mareks Sarnovskis

Displaying 1 To 14 Of 14 Comments

Eiropas “vērtības”. Drīz arī Latvijā

Izlasīju. Nekā jauna. Tas ir daudzu avotu apkopojums. Katrs cilvēks, kurš kaut nedaudz orientējas šo jautājumu kontekstā, ir lietas kursā par avotiem, kas tiešām ir dažāda rakstura.
***
Visiem debīliķiem, kuri eksaltēti pieprasa faktus ideoloģiskam rakstam, vajadzētu atbildēt sākumā, kādi ir fakti saprāta eksistencei, kādi fakti liecina par mīlestības esamību un kādos faktos ir balstīta cilvēka sirdsdarbības izcelsme?

» Posted By Mareks Sarnovskis On 2014. gada 4. februāris @ 00:35

Sātana mūzika 1: Mēs gribam tikai tavu dvēseli…

TRULUMS jebkurā sfērā (arī kristietībā) ir bīstamāks par šādu sātanismu.
Sātanisms ir bīstams vienīgi apbrīnojamas gaismas un izskatīgā “kristus” veidolā.

» Posted By Mareks Sarnovskis On 2014. gada 17. februāris @ 17:49

Stryper. Ar ģitāru un Evaņģēliju

Tieši iedalījums “kristīgs un nekristīgs” ir izskalojis pēdējās saprāta paliekas no jēdziena “Dievs un cilvēks”. Šajās attiecībās neiztiek bez kultūras un mākslas. Šeit ir vērts tērzēt par to kvalitāti.

***
Savukārt visiem “kristīgs/nekristīgs” subkultūras entuziastiem iesaku paostīt savu kaku un pajautāt, kādēļ tā smird, ja iznākusi no Svētā Gara mājokļa.

» Posted By Mareks Sarnovskis On 2013. gada 22. janvāris @ 17:55

Īru Ziemassvētki Rīgā

Grandiozs notikums. Paldies organizatoriem. Tomēr atļaušos saviebties par “ziemassvētku tematiku”. Bet tas, laikam, ir komerciāls organizatoru glābējriņķis.

» Posted By Mareks Sarnovskis On 2011. gada 10. oktobris @ 12:12

Lielā atmoda Vidzemē - 1. daļa

Ervīn, izsaku īpašu pateicību par informācijas apkopošanu.

» Posted By Mareks Sarnovskis On 2011. gada 19. septembris @ 19:00

Pārdomas par Hariju Poteru

Uldi, nav tik vienkārši, kā šķiet. Tas ir jautājums, par kuru var daudz bļaustīties, izpratni nemaz nevairojot. Vien piebildīšu, ka adorācija un pielūgsme nav viens un tas pats.

» Posted By Mareks Sarnovskis On 2011. gada 5. septembris @ 13:15

Zatlers un viņa “strēlnieki”

Pekrītu JR. Obama ir komunists. Ko darīsim, ja pasaulē un Eiropā populārākās ideoloģijas ir fašisms un komunisms? Vai pretī liksim nacismu? Bezizeja?

» Posted By Mareks Sarnovskis On 2011. gada 10. oktobris @ 12:43

Reinhards Bonke: Es gribu piepildīt Debesis!

Kas tie par cipariem? Esmu piedzīvojis piecdesmitnieku matemātiku! Viņiem 2+2 = 22. Uz “heijā” un “juhū” viss notiek.

» Posted By Mareks Sarnovskis On 2011. gada 3. oktobris @ 10:55

Ar eņģeļiem cietuma kamerā

Jau vairākus gadus aicinu Visžēlīgo Mārci ieskriet kādā no to pilsētu onkoloģijas nodaļām, kurās tik LIELS Dieva spēks varens parādās. Negribas būt indīgam, bet grūti savaldīties, ja “aci nepamirkšķinot” spekulē un manipulē ar cilvēku bēdām un necienīgi profanē Dieva žēlastību un pašu Dievu savu līdzskrējēju prātos.

» Posted By Mareks Sarnovskis On 2011. gada 5. septembris @ 13:23

“Saskaņas Centra” neglītās grimases

Ai, visi viņi ir komunisti. Komunisma ideja ir pārņēmusi visu Eiropu un ja Obamu neierobežos, tad arī ASV.

» Posted By Mareks Sarnovskis On 2011. gada 19. septembris @ 19:03

Bībeles vēsts par šķīstu, nešķīstu un veģetāru pārtiku

Hm. Adventistiem būtu daudz kas iebilstams.
***
Taču nepamanīju būtisku akcentu par to, ka pirmais, kurš nokāva dzīvniekus, bija pats Dievs. Tā ir īstā humānā kaušana - cilvēka eksistences vajadzībām nevis biznesam vai jebkurā pārmērībā motivēta darbība. Ādams un Ieva bez tām ādām, kuras Dievs pagatavoja, izdzīvot nespētu - gan iekšējā kauna dēļ, gan ārējo nolādētās pasaules vai dabas apstākļu dēļ. Manuprāt, svarīgs punkts, lai norādītu dzīvnieku tiesību bļauriem pareizu dzīvnieku pielietojumu.

» Posted By Mareks Sarnovskis On 2012. gada 12. jūnijs @ 14:16

Teen Challenge. Jēzus faktors

Jēkab, fašisms ir politiska ideoloģija, kas, banāli raksturojot, nozīmē leģitīmu, bet piespiedu individuālo tiesību ierobežošanu valsts jeb valstiskuma interešu labā. Šajā kontekstā Jūs (tas nekas, ka) NETĪŠĀM esat diezgan precīzs, jo Debesu Valstība no saviem pilsoņiem arī prasa ievērojamu piespiedu (pat radikālu) lojalitāti. :) Vēl iesaku Jums noskaidrot termina sekta etimoloģiju.

Bībeles teoriju haoss (īpaši harizmātiķu kontekstā) gan ir vērā ņemama piezīme. Tur man Jums jāpiekrīt, diemžēl.

» Posted By Mareks Sarnovskis On 2011. gada 5. septembris @ 12:54

Svētā Gara dāvanas: teoloģiskie un praktiskie aspekti

Kaspars noteikti ir priekšzīmīgs JP pārstāvis. :) JP ir vispareizākā Bībeles interpretācija. No coments.

» Posted By Mareks Sarnovskis On 2009. gada 29. jūnijs @ 19:10

Izlasīju uzmanīgi un secinu, ka raksts palīdz tikpat, cik nepalīdz. ;) Atvainojos par neskaidro formulējumu.

Piezīme Nr. 1
Manuprāt, cilvēks, kuram ir šāda dāvana, var iedomāties un “ticēt”, ka viņam tāda ir. Un viss. Tikai tulkošanas process to var apliecināt reāli. Taču, kas apliecinās pašu tulku? Moška šis klārē tik savu? :)
Un šeit ir tikai viens jautājums - kur ir tulki? Vai Dievs ir kāds skopsūds, ka mēles sadāvina, bet tulkus glabā pēdējiem laikiem? Domāju, ka mēļu tulkošana ir tāda pati (statusā) dāvana kā runāšana mēlēs.

Cik ir bijusi darīšana ar harizmātiem, tulkotāju nav, bet balamutēšana liela. Turklāt, kurš var pierādīt, vai Dievs stiprāk darbojas “runāšanas mēlēs” dēļ un vai vispār uzstādījums “Dievs darbojas stiprāk vai vājāk” gadījumā nav no kristīgo perversiju kategorijas?

Piezīme Nr. 2
Nevaram ignorēt Vasarsvētku notikuma kontekstu tikai kā vienu no daudzajām rakstuvietām Jaunajā Derībā. Tas tomēr ir pamatnotikums. Tam piemīt galveno teoloģisko vadlīniju autoritāte. Tāpēc neapšaubīt “skaņu fonētisko izpausmi” kā mēlēs runāšanu vai kvalificēt kā kaut kādu esošu cilts vai jaunizdomātu morzes ābeces dialektu būtu kļūdaini.

Piezīme Nr. 3
Vasarsvētku konteksts ir cieši saistīts ar Bābeles torņa (zikurāta) notikumu kontekstu. Arī tādēļ secinām par Dieva lielo nodomu Jaunās Derības laikā saprasties un būt vienotiem Svētā Gara valodā. Tas ir jautājums par prāta auglību, kuram Pāvils īpaši velta daudz uzmanības. Taču klausoties harizmātu sludinātājus, sistēmātiski tiek gvelzsts par prāta atslēgšanu vai ienaidnieka kontroli caur to. Saprašana ir Dieva svētība. Taču “runātāji mēlēs” ne sūda nesaprot, labākajā gadījumā. Iekš kā tad veidojas vienotība?

Piezīme Nr. 4
Mēs nevaram Jauno Derību, kas pati par sevi ir mutvārdu mantojums, nodalīt no Patriarhu laika mantojuma. Bībeles tekstu interpretācija šodien nezin kāpēc radikāli atšķiras no Baznīctēvu interpretācijām toreiz. Apskaties Jāņa Zeltamutes, Augustīna, Kronštates un Kartāgas bīskapu tekstus par valodām. Hm. Vai viņi ir pamuļķīši?

***
Taču šis raksts vismaz nav eksaltēti truls, kādu nācies lasīt no vasarsvētku rindās esošiem vai harizmātu idejas pārstāvošiem.

» Posted By Mareks Sarnovskis On 2009. gada 25. maijs @ 15:59

«« Back To Stats Page