Statistika

Comments Posted By Juris

Displaying 1 To 6 Of 6 Comments

Vai mums vajadzīgs “kristīgais blats”?

Vienmēr sagaidu, ka kristīgā sabiedrība savus viedokļus pamatos ar Rakstu vārdu. Man šķiet, ka šoreiz varētu pievērst uzmanību tam, ko Jēzus, stāstīdams par netaisno namzini, saka par šīs pasaules bērnu pārākumu savās lietās pār gaismas bērniem.

» Posted By Juris On 2013. gada 21. decembris @ 19:32

Juris Taškovs: Biju ziņotājs

Vienīgā būtiskā atziņa šīs intervijas sakarā - cilvēki no čekas tēmas bēg kā no traka suņa.

Pretēji dažu politiķu apgalvojumiem par tautas kvēlo vēlmi iepazīties ar t.s. čekas maisu saturu, varu droši apgalvot, ka cilvēkus neinteresē nekāda veida informācija, kas liktu tiem dziļāk aizdomāties par cilvēka patieso dabu. Var uz pāris dienām piesaistīt publikas uzmanību ar skandalozu ziņu par komponista X piederību VDK, tas arī viss.

Šādu secinājumu man liek izdarīt pieredze, personīgi liecinot - cilvēki no tā bēg. Bēg pat stāvot uz vietas.

» Posted By Juris On 2013. gada 13. februāris @ 22:40

Latvieši Sarkanajā armijā 2. Pasaules karā - 1. daļa

Stāsta par viena latvieša gaitaam 2.pasaules kaŗā.

Mans tēvs totaalaas mobilizaacijas laikaa tika iesaukts leģionaa, 19.diviizijā. Vaacu armijai atkaapjoties, jau Latvijas teritorijaa beegot no krievu apšaudes kravas automobiilii, bija spiesti to pamest skaitaa 6 kareivji, viens, palicis automobiļa kravas kastee, nošauts. Pa labiibas laukiem beegot nokļuva saimnieka maajaa. Kaa maajas sauc, teevs netika mineejis, jo vispaar par kara gaitaam nemeedza mums neko staastiit, vieniigi peec briivvalsts atjaunošanas palika atklaats.

Taatad, maajas saimnieks kameer veel krievu zaldaati nav ienaakuši, mudiigi šos paarģeerbis civilaas draanaas un pielicis pie darba. Kad iebraukuši krievu oficieri, visus nostaadiijuši rindaa un uzdevuši jautaajumu: kas bijis vaacu armijaa, 3 soļus uz priekšu. Divi izgaajuši, bet paareejie nobijušies, ka nošaus, un palikuši uz vietas. Tad krievu kapteinis teicis: dereejaat vaaciešiem, dereesiet arii mums, un tuuliit uz fronti. Tur noskaidrots, ar kaadiem ieročiem karots, un taa kaa teevs bijis miinmeteejniekos, tad arii pie krieviem noriikots miinmeteejniekos.

Peec Riigas atbriivošanas (Riigaa ienaakot, bijušie vaacu armijas zaldaati naakuši kolonas beigaas), teevs staastiija, ka sagaidiitaaji pie Juglas metuši krieviem ar akmeņiem, nevis kraavuši puķes uz tankiem, kaa krievi to pasniedz. Taalak nokļuvis pie Bliidenes, protams, miinmeteeji staav uzbrukuma vieniibu aizmuguree un uzbrukumaa neiet, zinaama priekšrociiba izdziivošanai. Prasiiju, vai nevienai ekipaažai netraapiija, atbildeeja, ka traapiits blakus ekipaažai taisni uz miinmeteeja, visa apkalpe pagalam. Veel staastiija, ka krievi veduši klaat ešeloniem notiesaato no Krievijas, kuri ikdienas dziiti pretim vaacu karaspeekam. Protams, peec kaujas atgriezušās ļoti retaas rindaas. Peec kara izraadiijaas, ka sanaacis saradoties ar pretimstaavošaas 15.diviizijas kareivi, jo appreceejuši maasas. Kad bija iemetuši, muužiigi lieliijaas, kaa gaajis vienam pret otru, demonstreejot reetas.

Peec kapitulaacijas teevs nosuutiits uz Liepaaju ostaa laadeet no kuģiem kara laupiijumu, ko bagaatiigi izveda no Austrumpruusijas uz Liepāju. Peec gada demobilizeets ar ierakstu sarkanarmieša graamatiņaa: služil v krasnoj armii, učastņikom veļikoi otķečestvennoi ņejavļajetsa (personiigi to sarkanarmieša graamatiņaa lasiiju). Tas tamdeeļ, lai kļuudas deeļ kaa kara veteraanam neiedotu kaadu medaali bijušam vaacu armijaa dieneejušam zaldaaatam.

Taads, luuk, staasts par vienu latviešu kareivi, kuram naacies pabuut abaas okupantu armijaas, abaas frontees, un izdziivot šiis šausmas. Nevienaa rakstaa par kaujaam Kurzemes cietoksnii netiku atradis ne vaarda par guustaa kritušo gaitaam Sarkanajaa armijaa, arii Kara muzejaa nav nekaadu datu par to. Jaasaka, ka izdziivojušos guustekņus, kuri karoja pie Bliidenes Sarkanajaa armijaa, peec kara nekaadaam represijaam nepakļaava. Radinieks, mans teevocis, krita krievu nagos jau buudams filtraacijas nometnee. Kaa briivpraatiigajam piespriests augstaakais soda meers, kurš aizstaats ar 25 gadiem laaģerii Komsomoļskaa. Atgriezaas peec Staļina naaves 1956.gadaa.

» Posted By Juris On 2016. gada 28. augusts @ 18:19

Latviešu leģions patiesības gaismā

Kāpēc jācenšas stāstu par leģionāriem “iedabūt krievu portālos”? Vai nepietiek, ka tas būtu šeit, pārtulkots krieviski? Un ar kādu Gūglā viegli atrodamu virsrakstu? Kas meklēs patiesību, tas atradīs. Kas nemeklē, tas neatrod - varat uzrakstīt uz Kremļa sienas, ij tad nelasīs!

» Posted By Juris On 2019. gada 9. jūnijs @ 21:08

Latvijas okupācija (III): fakti un secinājumi

Tas, ka notika okupācija, nu jau laikam tikai aklajam nav redzams.

Tomēr nevar nepamanīt (es saprotu, sajūsmas saucienus neizpelnīšos), ka viss, kas notika ar baltiešiem 1940.gadā, līdzīgi notika ar žīdiem ļoti lielu laika sprīdi atpakaļ. Tā pati varmācība, tāda pati trimda, atgriešanās - lai arī simboliski, tomēr izraisa asociācijas.

Ir ļoti labi, ka vēstures plauktiņos visu saliekam pareizās vietās. Bet, vai ir pārliecība, ka šī vēsture nevarētu atkārtoties? Krievijas nostāja liek par to aizdomāties vēl un vēl. A mēs paši? Vai esam ko mācījušies?

» Posted By Juris On 2009. gada 6. septembris @ 16:52

Homoseksuālisms (I): norma vai morāla kroplība

Teksts un komentāri satur ļoti daudz vārdu, raibs sametās gar acīm!

Varbūt vajadzētu pievērst uzmanību, ko Dievs Rakstos uzrāda kā homoseksualitātes cēloni? Nav grūti sameklēt - Pāvila vēstule Romas draudzei, pašā sākumā…

Lūk, ja ar šo sāktu, varbūt zustu iekarsums pārliecināt vienam otru ar viedokļiem, jo par tiem ir sacīts, ka šīs lietas nav ar prātu apspriežamas. Rezultāta nav, bet enerģija iztērēta…

» Posted By Juris On 2013. gada 21. decembris @ 19:42

«« Back To Stats Page